IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 18th November 2006, 11:13
Gvendolina Gvendolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: sofia
Мнения: 11
По подразбиране

Дидичка, маската, която предложих съм я пробвала 2 пъти....проблемът е, че косата ми всъщност няма проблеми, просто обичам да се плескам с какво ли не, та не мога да кажа колко сериозен е ефектът.....но преди да я пробвам прочетох един тон неща за съставките...защо и как действат...сега имам малко работа, но после ще седна и ще ви напиша всичко което имам като инфо за косата....знам със сигурност, че ако си постоянна и ще видиш ефекта...

За маслото на Икаров - стимулатора за коса - съм чувала, че е много добро...

Имам един куп материали в нас как да си поддържаме косата, ще пусна всичко...И няма да се притеснявате. Всеки проблем си има решение
Отговори с цитат
  #12  
Стар 18th November 2006, 11:56
milenva milenva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Varna
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Puppito
на карищата е много суха и се опита зверски. та ето на това търся разрешение. давайте идеи
- течни кристали
- рициново масло
- повечко витамини в храната
- редовно "обиране" на краищата от опитен фризъор
__________________
See clearly Breathe deeply Think fast Take chances
Отговори с цитат
  #13  
Стар 18th November 2006, 15:18
Gvendolina Gvendolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: sofia
Мнения: 11
По подразбиране

Taka - за хубава коса - пьрво ти трябват вит. А, Е, Д,В, калций, магнезий, цинк в храната.


За подхранване - бадемово, соево, пшенично масло, ампули вит.Е, жьлтьк, зехтин - втриваш в корените и можеш да си правиш вариации и комбинации ...но вьрху чиста коса и после с шапка за баня, за да се загрее косата.

За подхранване - етерично масло от розмарин, бял бор, мента - от 3 до 5 капки се слагат на 10мл. шампоан.

Маска за подхр. - 1 банан скачкан на каша, 1 жьлтьк, 4с.л. зехтин - втрива се в косата, слага се шапка за баня и в тоз прекрасен вид стоиш 15-30мин.

Арабсва маска за подхранване при косопад - 1с.л. оцет, малко сода за хляб, 1 ампула дестилирана вода се разбуркват и сместа се втрива в корените , седи се 30мин.

Против косопад - 1л. рициново масло, 1 с.л. ром и 1с.л. черен чай се разбьркват и се намазват в корените на косата, след няколко часа се измива.

Коприва - за подсилване на растежа - 300гр. се кипват в 4-5л. вода и с тази вода косата се мие ведньж седмично.

Коприва - срещу пьрхот - 100гр. листа се попарват в половин литьр вода, добавят се 100гр. оцет, оставят се да киснат 2 часа, после водата се прецежда и се втрива в косата, всеки ден.


За предпазване от пьрхут - след измиване косата се изплаква с 1л. вода, в която са накиснати 4 чаени льжички черен чай.

Срещу сух пьрхот - 15-20мин. преди миене на косата - в главата се втрива смес от 1 жьлтьк и 2 л. мед. Или - масаж на главата сьс смес от 3л бадемово или маслиново маслко и 1льжичка лимонов сок.

За бляськ и еластичност - 2 жьлтька се разбоват вьв вода, може и малко оцет, сместа се намазва в косата и се измива с топла вода.

Обем на тьнка коса :
Мий косата с шампоани сьдьржащи ектракти от жен-шен, зелен чай, вит.Е, биотин и про-витамин В5 и винаги измивай шампоана много добре. И можеш да я изплакваш сьс хладка вода с разтворен в нея сок от половин лимон.
Масажи на главата - етерично масло от розмарин или коприва - за подобряване на крьвообращението.

Тези неща ги вадя от една книжка сьс сьветите на баба ми , и трябва да се правят с постоянство, за да има ефект....но пьк не са и трудни ..така че...успех
Отговори с цитат
  #14  
Стар 18th November 2006, 18:40
Devil_wears_Prada Devil_wears_Prada не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 3 736
По подразбиране

Ако не искаш да скъсяваш косата си,можеш да накараш фризьорката ти да те постриже на етажи,така няма да загубиш от дължината.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th November 2006, 19:47
Lady Marmalade Lady Marmalade не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2004
Град: Plovdiv
Мнения: 195
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез MSN до Lady Marmalade Изпратете съобщение чрез Yahoo до Lady Marmalade
По подразбиране

Прави си домашни маски, ако е възможно по- често.
Пробвай прословутата маска с Тривитаминол- много е ефикасна - за блясък, растеж и подхранване:
2 суп. л. Тривитаминол /комплекс от Витамини А, Д3 и Е, продава се във ветеринарните аптеки/
1 суп. л. свинска мас
1 суп. л. ракия
1 суп. л. оцет
2-3 капки газ
Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед или жълтък.

Другите грижи, които поддържат косата в добро състояние са- редовно подстригване на върховете /поне на 1.5- 2 месеца/, готова маска или балсам на всяко миене, както и течни кристали или силикон, може да вземеш и някакви витамини да пиеш, ако е възможно ползвай безамонячна боя и от време на време оставяй косата да изсъхне сама, не я третирай постоянно със сешоар, преса или каквото там ползваш.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 18th November 2006, 20:03
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

ама сте ми сладки всичките! ще пробвам поетапно всичко и ще ви кажа какъв е резултатът
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th November 2006, 11:53
Gvendolina Gvendolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: sofia
Мнения: 11
По подразбиране

Като те вземат за реклама на Pantene , ще знаем че е имало ефект
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th November 2006, 21:54
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

а всъщност открих елексира - elseve - anti - casse!маска за коса-златната серия! жестока е!косата ми е като нова-бляскава,гъвкава,жизнена, точно такава каквато я исках!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th November 2006, 21:56
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

е..нали ми каза лореал!!последно???
Отговори с цитат
  #20  
Стар 20th November 2006, 21:58
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
е..нали ми каза лореал!!последно???
прости ми любима! елсев е! току - що я взех от банята за да не излъжа другите във форума!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Грижазакосата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:15.