IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 1st April 2008, 18:59
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Винаги съм се чудила на тази логика от типа: "работата не е трудна, не трябва да се дават много пари
Какво му е трудното на таз работа която предлага?Не се занимаваш със сметки мисловна дейност чак пък толкова,нито физически труд?

то по тази логика никога няма да почнеш работа ,и като станеш на 30 и..не само е смешно да говориш за 'Ворд',но и да имаш претенций никой няма да те пита

Колко да взима начинаещ,младо момиче ,без опит без висше ,без тр.стаж?
Да започне ,пък те като са доволни от нея ще и увеличат по натам парите.
Колко да взема 1000лева ли?,само че според" нейните" критерий само,..нали трябва да започне от някъде!
Цитирай:
наистина ще е по добре да си стои в къщи и да си клати краката
и да търси някой с кинти
Ако съм сега преди 10 години,ще започна с желание в този офис където предлага мафия.Ще обслужваш клиентите,ще им се усмихваш омайваш дето се казва ,кафенце,чай туй онуй,някоя друга приказка на английски елементарни познания за коли ..,всичко се учи , така си създаваш контакти ,познанства.Сам неможеш да успееш и да седиш и да чакаш на някой това е тъпо ,а и този някой точно за теб ше умира , Неможе да си седиш в къщи и да искаш да вземаш 1000лв,при положение че не си работил въобще.Как ще стане това?

това мисля по въпроса,ако бъркам с нещо незнам
__________________
Идеални са само човешките намерения
Н.Георгиев-пл.хирург
Отговори с цитат
  #42  
Стар 1st April 2008, 19:49
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
това мисля по въпроса,ако бъркам с нещо незнам
Ами бъркаш и то много -какво ще рече не се изисква толкова много за това ,което ще работи.Еми извинявай ама продавачка в Мола взема 800 лева заплата без да е на 18 с перфектна визия,чужди езици и т.н да не се повтарям.Не говорим за това колко уморителна и квалифицирана е работата.Като имаш изискания трябва и да даваш нещо насреща.Щом ти казваш ,че подобно нещо за теб е идеално за преди десет години ок,ама за сега извинявай много.Тази която ще се хване на тази работа не може да си плати само кафето,яденето и транспорта с тия пари.Младо момиче с такива способности има къде къде по -добри възможности.Да не говорим, че ако отговаря на тези критерии не би се чувствала щастлива да е на принципа"Бъди красива и мълчи",или ако е няма да е за 400 лева .
Пък и на мен друго ми е странно-като сте такава фирма 200 лева ви се вижта много ли ,що ли.

А за да имаш желание да правиш кафенца и туй -онуй /не те знам какво имаш предвид с това/ трябва да имаш настроение и желание.А като си броя стотинките за билет в джоба няма да ми се усмихва .
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #43  
Стар 1st April 2008, 20:08
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

абе кат се замисля, тва младото маце дето ше почне, поне ще има бая избор - ще идват само мъже, и то платежоспообни...лелиии [/quote]
Отговори с цитат
  #44  
Стар 1st April 2008, 20:09
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
абе кат се замисля, тва младото маце дето ше почне, поне ще има бая избор - ще идват само мъже, и то платежоспообни...лелиии
Отговори с цитат
  #45  
Стар 1st April 2008, 20:23
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
абе кат се замисля, тва младото маце дето ше почне, поне ще има бая избор - ще идват само мъже, и то платежоспообни...лелиии
[/quote]


Ехее за 400 лева и това ли ще влиза в длъжностната характеристика.Сега разбирам какво е имала предвид малвина с това" кафеце,туй-онуи"

А тия пък дето ще ходят там за нея питат.Те колко такива са им минали през ръцете.Освен да я ..... друго не виждам
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #46  
Стар 2nd April 2008, 08:35
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Malvina, наистина стартовата заплата не е висока на повечето места и това е нормално, хората се съгласяват на по-ниска заплата отначало, после израстват по стълбицата и им я вдигат. Тук не виждам такава възможност, никакво кариерно развитие, за да прави компромис отначало.
И още мацката трябва да е с хубава визия, ами тази визия струва пари, имам предвид поддръжката. Заплатата и трябва да отиде за поддържане на външния вид, за да е хубава за работа.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 2nd April 2008, 10:41
Аватара на mafia
mafia mafia не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Белите Брези СОФИЯ
Мнения: 459
По подразбиране

Имам само едно питане, но искам да ми отговорите искрено - на по колко години сте, какво работите и приблизително за колко на месец
Според мен заплатата се определя не от това колко си красива (изключение правят моделите и някои други професии), нито от това колко си млада или колко езика знаеш.
Важното е как ги ползваш и за какво тезие езици, а заплатата се определя според отговорностите които носиш. Не може единствената ти отговорност да е да вдигаш телефона 20 пъти дневно и да искаш заплата от 1000лв. Вие май не живеете в България ми се струва или работите я за мъжа си, я за баща си, я за някой приятел...ако работите такава работа де. Колкото и странно да Ви звучи, продавачките в МОЛ-а са материално отговорни или с по-прости думи казано - ако нещо изчезне, счупи се и т.н. , те носят отговорност за това. Но и това за мен не е истинска отговорност. Жени с отговорна работа, които наистина смятам, че си заслужават заплатите са да речем нашите счетоводителки. Ясно е за какво са умни, ясно е за какво са учили дълго време. Ако направят грешка, това може да им коства неимоверно много. Ето такива девойки си заслужават парите. А някакво момиченце, което п оцел ден няма да прави нищо...а такива на които им се работи това са много...и да иска заплата от 1000лв., това може да стане само ако шефа я ползва за лична играчка. Да обаче това такъв вариант в нашата фирма няма.
А за питането "Ваща фирма кво продава, пък за 200лв. се циганите" Няма разлика дали магазина ще продава семки или Мерцедеси, работата на момичето е една и съща и не от това се определя заплатата й
__________________
Продуцентска къща, телевизии, реклама, клипове, PR и др. медийни изяви
Отговори с цитат
  #48  
Стар 2nd April 2008, 10:45
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

неволно като прочетох ей тази тема Искам толкова малко от теб и се сетих за тази тук.
май тва е обичаен способ за мъжете - да искат "толкова малко" от жените...
Отговори с цитат
  #49  
Стар 2nd April 2008, 11:10
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mafia
Жени с отговорна работа, които наистина смятам, че си заслужават заплатите са да речем нашите счетоводителки. Ясно е за какво са умни, ясно е за какво са учили дълго време. Ако направят грешка, това може да им коства неимоверно много. Ето такива девойки си заслужават парите.
Еее, и бившата ми шефка да мислеше като теб

Мафия, виж че само за парите са те заяли. При тези изисквания - що даваш толкова малко ..... Дай барем 500 като за начало, няма да ти олекне портфейла толкова. Ако нямах собствен бизнес щях да се навия...
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #50  
Стар 2nd April 2008, 11:15
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mafia
с един час обедна почивка, не че много ще се измара...но по закон е така
Ако можеше и без нея
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Tърсясиадминистративенасистенатработа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:35.