IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 26th April 2006, 09:48
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

A твоите къде ти ги поставяха? Трябва ли специална четка за зъби с брекети? Колко време трябва да ги носиш? На колко години си (ако не е тайна ), тъй като мен ме притеснява възрастта ми.На твоите зъби какво точно им беше кривото. Моите са разширени и малко издадени, но наистина не много. Наистина се надявам да не се налага много корекция. Пак засипах с въпроси Благодаря за предишния отговор
Отговори с цитат
  #72  
Стар 26th April 2006, 22:40
partalinaa partalinaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 253
По подразбиране

Кабинета на моята ортодонтка е в Лозенец.Днес бях при нея и ми смени за последен път дъгата която придърпва зъбите за да се изправят.След около 2 месеца ще ги маха и ще ми сложи от вътрешната страна на зъбите нещо като шина която ще придържа още 1 година зъбите да не се върнат в първоначалното си положение.Въпросната шина не се сваля и не пречи .Случвало ми се е зъб който 7 месеца се е движил за да застане на правилното място,като ми се отлепи брекета и нямам възможност 3-4дни да отида да се залепи,той се връща на първоначалното си място.После като го опавя за часове се връща на правилното място,но точно заради това трябва да се продължи по този начин.Моя приятелка преди 3 години си е свалила брекети ,който е носила 3 години-УЖАС,но положението и е било тежко,горните и кучешки зъби са били високо на венеца.След като са и ги свалили и са били идеално прави са и дали подвижни шини,който тя не е носила сериозно и в момента тя е с леко криви зъби (като мойте преди да им сложа брекетите) Сега много я е яд че не е била постоянна !verita,ако искаш ми прати мейл да ти пратя снимки!
Отговори с цитат
  #73  
Стар 27th April 2006, 21:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Извинете ме, че не се намествам в темата за брекети, но аз лично не сезанимавам с тях, а имам ортодонт (колега за намесване на зъби), който се занимава това. Това, което мога да допълня парталинаа е, че брекети се слагат успешно и на много по-взрастни пациенти (60-70...години). Така, че за вашия проблем едва ли ще е трудно да се коригират ортодонтските дефекти.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #74  
Стар 28th April 2006, 07:58
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Благодаря на д-р Венелинов и partalinaa, наистина ми се поизясниха някои неща
Бих искала да попитам д-р Венелинов нещо. Сестра ми като беше много малка падна и си счупи горните резци. Тъй, като бяха млечни, не изглеждаше кой знае знае какъв проблем. Изникнаха й новите постоянни зъби, на които уж нищо им няма. Но преди време забелязохме, че единия е малко по-жълт. Стоматоложката й предположи, че при падането частично е увреден нервът на този зъб, и я прати на някакви изследвания. От там излезе, че нервът е мъртъв, и решението е да се извади(нервът) и да му се постави коронка. Само, че тя усеща болка от горещо и студено, а тогава значи, че нервът не е напълно мъртъв... Сега пак ще ходи на изследвания.. А и като чета тези форуми, разбрах, че може и фасет да й се постави. Дали е подходящо фасет на предния горен ляв резец, дали няма да се счупи? Освен това, някъде бяхте писали, че е най-добре да се поставят 2 фасета, за да стане съразмерно, а тя не иска да си изпилява напълно здрав зъб... Какво мислите по въпроса, доста е нетрадиционен нейния случай, нали? Ще се радвам, ако ми дадете повече информация. Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #75  
Стар 28th April 2006, 08:08
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Здравейте отново. Не винаги при падане и травма на млечни зъби се стига до сериозна травма на зародишите на постояните зъби. Факта, че зъбът е с малко по-жълт цвят, както казвате вие, също не е 100% гаранция, че зъбът е мъртъв (обикновено цветът на самоумъртвилите се зъби при травма е по скоро сив или кафяв-черен). Навярно изследването, което са й правили е за виталитет на нерва.... При това изследване се дразни нерва с електрически ток (мнооооого слаб), при което в резултат на реакцията се отчитат стойности, които ни говорят дали зъбът е жив или... Нарочно правя пауза, защото ако стойностите са високи това означава, че има нещо, но не е задължително нерва да е изгнил или мъртъв. Има още един тест, но зъбът трябва да се изолира с кофердам за да не се дразнят съседните зъби. Тогава се подлага на студен дразнител (памуче с хлоретил) и може да се прецени дали зъбът реагира на студено. Не винаги обаче реагиращите зъби на термични дразнители са напълно здрави. За да се постави диагноза са необходими много изследвания за да е максимално точна. Така, че ще ми е трудно само по нета да ви консултирам....
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #76  
Стар 28th April 2006, 08:22
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

По повод короната и естетиката на зъба...
От много години науката в съвременната стоматология е установила, че при предни зъби, които са умъртвени не е необходимо да се поставя корона. Достатъчна е и само фотополимерна пломба, която ще възстанови до 75% плътността на зъба (в сравнение със здравия, жив зъб). По повод фасетите на същия зъб аз бих пробвал първо избелване на единичен зъб (ако е мъртъв ще е по-лесно), а след това ако сестра ви държи цвета да е абсолютно идентичен с останалите може да се направи бондинг, т.е. фотополимерна фасета изработена директно в устата. При бондинга се изпилява зъба още по-малко от този за фасета. Освен това, ако цвета не пасне той винаги може да се подмени и да се получи точния цвят без излишно да се оскъпява цялата процедура и без да е необходимо ново изпиляване на зъба.
Като край ще кажа, че нейният случай не е толкова отчайващ, въпросът е да не се бърза, а да се подходи професионално и с желание за лечение, а не за бърза печалба (не казвам, че колежката цели именно второто).
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #77  
Стар 28th April 2006, 08:24
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Ето един мой случай, който реших само с бондинг като коригирахме цвета, старата пломба и позицията на зъба.
http://venelinov.com/gallery_bg.php?...t&ofs=5&lang=1
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #78  
Стар 28th April 2006, 10:55
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Д-р Венелинов, страшно много ви благодаря! Да, точно някакво изследване с ток й правиха, мисля, че беше точно за виталитет. Освен това стоматоложката й сега ще я праща на нови изследвания чрез друг метод, може би точно това, з което говорите. Все пак ще си го запиша и ще се правя на компетентна
Пожелавам Ви много успехи в работата! И не само там
Отговори с цитат
  #79  
Стар 28th April 2006, 12:41
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Благодаря...
На колко години е сестра ви?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #80  
Стар 28th April 2006, 12:50
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Края на Август ще стане на 18.
Толкова съжалявам, че не съм във Варна, знам къде щях да отида на зъболекар. Можете ли да ми препоръчате някой Ваш колега от Казанлък, или поне Стара Загора?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:23.