IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 31st May 2009, 10:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, strangenick2, тоя човек е отвлякъл децата си... Интересно определение. При положение, че през целия им живот за тях се е грижила баба им от България + баща им, те дори не познават майка си, но тук още в 1-вия си пост написах как законите ни карат да правим неща, които са Явно некоректни.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #42  
Стар 31st May 2009, 14:41
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Иванине, честно казано не съм очаквала от теб да напишеш това, което написа на Гвендолин. Нали се сещаш, че тя Е майка и се блъска всеки ден в името на децата си. Както и да е.
И да не правим сравнение с това дали и как щяло да реагира българското посолство- в случая тая жена е водила дело и го е спечелила. Ако не беше, едва ли посолството щеше да застане зад нея и да съдейства в незаконно вземане на децата. Пък бащата като толкоз ги обича, нямаше да прави циркове, а щеше да седне и да им обясни спокойно защо трбва да заминат с майка си.
Кое е некоректно и кое правилно, ние като телевизионни зрители, видяли един 5 минутен репортаж от една дългогодишна история, можем само да гадаем. Живота многократно е показал, че много неща не са така, както изглеждат и нерядко тоя, който го раздава най- невинен, се оказва най- виновен.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 31st May 2009, 15:03
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Като цяло, ако е вярна информацията, която е изнесена по медиите съм на страната на бащата и на децата (самите те до колкото ми стана ясно искат да си останат при баща им).Проблема е обаче съвсем друг и заради който нещата не могат да се случат по друг начин, а именно тъпите действия на бащата!
Като е била алкохоличка е трябвало той да завде дело, а не да бяга и да го съдят него за отвличане...
"К'вото си надробиш, това ще сърбаш!" , а "Парен, каша духа!" ...
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 31st May 2009, 15:20
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Така е Апо,но тази същата държава,която неможе да си осъди престъпниците и влачи дела по 15-20 години,как толкова бързо се произнесе по този деликатен въпрос,и то без присъствието на бащата в съдебната зала?Смърди яко на корупция и тук.
Че бащата е циркаджия се вижда ,но каква е тая майка, която така да дърпа детето като някаква вещ?
Какво е вашето първосигнално чувство,оставете цирковете и панаирите ,и кой виновен ,кой не?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 31st May 2009, 15:50
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А, не знам. Както казах, на мен освен на тв цирк, на друго нищо не ми смърди. Не мога тъй да се изказвам дали съда е корумпиран или не. Имах през детството си наистина дълги периоди, през които бях с баба си и дядо си на село. Когато ме водеха, пищях на умряло да не ме изоставят. След месец, когато ме вземаха, пищях на умряло да не ме отвличат. И туй без да са ми оказвали нито едните, нито другите каквото и да било влияние. А какво остава ако ми бяха говорили и настройвали. Тъй че наистина туй детско пищене не буди никакви чувства в мен, камо ли да си направя някакво закючение от него.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 31st May 2009, 16:03
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Да ,но сега от позицията ти на голям ,пораснал и осъзнат човек ти е едва ли не смешно ,нали?
Не могат да се сравнят двете ситуации.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 31st May 2009, 16:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Именно, смешно ми е. Затова и цялата тая постановка ми е смешна, барабар с приказките, че на децата не знам кви травми щели да им останат. На децата в тая възраст травмите им се лекуват много бързо- обикновено с някой друг сладолед и играчка и след приблизително няколко месеца биха пищяли по същия начин, ако баща им се опита да си ги вземе обратно. Много дори могат да се сравнят ситуациите, кое им е различното?
За конкретната циганска ситуация единствения виновен според мен е бащата- ако беше седнал да им обясни как стоят нещата нямаше да истерясват. Тъй или иначе щяха да ги вземат, не знам кво е очаквал, че с такива селски изпълнения ще му ги оставят ли, кво ли...
Отговори с цитат
  #48  
Стар 31st May 2009, 16:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Айде пак почнахме да философстваме, след като не ни е на главата. Да не ставам отново груб, но си запазете безсмислените коментари, защото НЕ Е това начинът да се вземат деца, живеем в 21 век и не живеем в Палестина, ако ще и 5 пъти да са го осъдили - да арестуват бащата тогава, а не да късат децата. Освен това едното дете в момента е отнето, другото си е тук и можеш да бъдеш сигурна, че ако ще да осъдят бащата на доживотен затвор, това дете няма да отиде в Полша, точно защото бащата е истински баща и иска децата си заради самите тях, а не за да го издържат социални грижи. Камерите са просто наглостта на журналистите, без камери ситуацията е абсолютно същата, просто нямаше да сте го видяли, а щяхте да четете разкази на очевидци, а от там - щяхте да градите други мнения.

Минавали травмите - айде моля ти се, детски психолог ли стана. Че и чувствата им в бъдеще са ти ясни, ама стани психолог наистина. А те реваха точно, ЗАЩОТО ЗНАЕХА какви са тея хора и какво искат от тях и много добре им е обяснено какво ще стане. И пак казвам, не си градя изводите по филма, от Асеновград съм, имаме общи познати и никой не е правил циркове с цел да го дават по телевизията после, т'ва са нормални човешки качества и чувства. Все едно да дойде някой да вземе сестра ми в момента - естествено няма да лягам под колата, просто ще го прегазя с нея, независимо колко жалки полицаи има наоколо. Много знаем като не ни е на главата, да даваме коментари дали било нагласено или неправилно.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #49  
Стар 31st May 2009, 16:36
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

И за последно - всеки коментар по темата, свързан с отношението на родителите е абсолютно излишен, коментарите би трябвало да са по законите и отношението на държавите, не на родителите, направо ми се драйфа като чета коментарите за тея хора.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #50  
Стар 31st May 2009, 16:38
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами туй, че си от Асеновград нищо не значи. 10 години едва ли си им следил животите от близо, а аз на махленски разкази вярвам точно толкова, колкото на телевизията
П.п. Като ти се драйфа, не чети
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Редноли
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:54.