IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 31st January 2009, 14:06
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
Хората, ги правят дрехите различни.
Да, чрез дрехите се опитваме да се представим някак.
А дали това някак ще е точно описание на нас самите. А дали се познаваме, за да можем да се опишем с дрехи?
В тоя ред на мисли хората, които следват променящата се мода какви са?

Бихме ли могли да разделим желанието за показване на голото тяло - като желание за бунт, а от друга страна, нежеланието като смирение?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #62  
Стар 31st January 2009, 14:12
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

от психологическа гледна точка страхът от голотата означава нашите комплекси...несъзнателно,ко гато човек не се чувства добре в собствената си кожакакто се казва,се стреми да се прикрие чрез дрехите...
Сладователно,хората,които се срамуват да се съблекат се срамуват по някакъв начин от себе си и имат задръжки,които им пречат да се почувстват по-добре и свободни един вид
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #63  
Стар 31st January 2009, 14:21
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Ето го бунта, аз се събличам и казвам: - Свободен съм! Мога да живея добре и без правила!

Което съгласете се, е фундаментално самозалъгване.
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #64  
Стар 31st January 2009, 14:24
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Както Прекрасната каза Светлинчо бяга от отговор

Да, дрехите ни правят индивидуалисти, отбелязват ранга на човека, финансовите му възможности, дори това, че е по-различен от тълпата /Жоро май беше/.

А и защо да не се отиде до плажа по монокини? Просто насадено ни от деца общественото мнение, че "така не се прави".
Да, на моите години няма да понеса не особено лицеприятни телеса по пътя, но като си легна на плажа си свалям поне горнището.
А младите, с хубави телца - от какво да се срамуват? Освен от насадените им порядки за правилно и неправилно, няма от какво друго.
Е, поне това е моето мнение
Отговори с цитат
  #65  
Стар 31st January 2009, 14:32
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svetlin4u
Ето го бунта, аз се събличам и казвам: - Свободен съм! Мога да живея добре и без правила!

Което съгласете се, е фундаментално самозалъгване.
О, не виждам по такъв начин нещата...
Който се съблича спокойно и приема голотата на другите като нещо естествено, според мен не отрича правилата, води се по други правила, неговите си.
Които могат да бъдат например:
Свободен съм! Мога да видя хората такива, каквито са, без да съдя за тях по външната им обвивка!
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #66  
Стар 31st January 2009, 14:36
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

по-скоро не е бунт,а изразяване на свободомислене,това имах предвид,че не е консервативен човек,на който му е внушено именно това "така не е прилично,хората които го правят са еди какви си",освен това хората които не се срамуват да се съблекат,както казах се приемат такива каквито са и са доволни от себе си,нямат комплекси за външния си вид
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #67  
Стар 31st January 2009, 14:41
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

В този смисъл друго тяхно правило би могло да бъде:
Свободен съм! Аз съм такъв, какъвто съм и нямам нужда да се крия зад външна обвивка.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #68  
Стар 31st January 2009, 14:41
Аватара на svetlin4u
svetlin4u svetlin4u не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 4 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
...според мен не отрича правилата, води се по други правила, неговите си...
По рано питах, защо се събличат само там (нудисткия плаж) тези, които искат да се съблекат?

Ще дам пример: Някой отива на кино/театър, влиза в залата и се съблича, сяда и гледа.. защо не прави така?

Значи той тоя някой, изначално спазва правилата! Казват му - на нудистки плаж може да си гол - той спазва! Да, но в киното неможе да си гол - той пак спазва!

Къде са му неговите правила странен ник 2?
__________________
погали ме по главичката
Отговори с цитат
  #69  
Стар 31st January 2009, 14:52
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

защото обществото ни е такова свободомислещите са наричани-леки,покварени и как ли още не ... поведенческите норми често лишават от свобода хората-като почлем от цензурирането на медиите и стигнем до това,че все пак има някакъв етикет на обличане...следователно нудистите могат да го правят само на плажа и не мисля,че тяхна цел е да шокират хората и да пародират с голотата си,просто ходенето на плаж да е по-свободно,както казах и по-рано аз бих се съблякла,за да си направя равномерен тена,не защото съм бунтарка и протестирам срещу цялото общество!!!
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 31st January 2009, 14:52
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Правилата за мен са направени за това, мнозинството да не страда от своеволията на малцинството. Фолософията е когато правиш нещо, да не пречиш на другите.

Скоро с пълна сила ще усетим последствията като почнем да четем, Тук не се пуши, Тук се пуши. Винаги ще има хора, които ще пушат на места дето е забранено.

Защо един мъж в кръчмата може да пие бира гол до кръста, а жената не. Данеби един дебел космат корем, увенчан с чифт рошави цици, да е по симпатична и приятна гледка от едни женски гърди.

Обществото създава някога криви правилата.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бихтелиекспериментиралидаотидетенанудискиплаж
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:44.