IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #621  
Стар 13th December 2010, 19:18
Аватара на блонди
блонди блонди не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 269
По подразбиране

Да ви попитам на ЯМР на бюст с импланти какво се вижда,дали се вижда как са поставени,имали някакви аномалии около импланта,кк и други такива неща.............. някои правил ли си е?
  #622  
Стар 13th December 2010, 19:33
Аватара на блонди
блонди блонди не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 269
По подразбиране

Сега чета разни неща и излиза,че не навсякъде където има ЯМР правят снимка на млечна жлеза и има кой да разчете информацията.
Аз бих си направила,утре ще проверя в Токуда,ако някои е правил да каже къде Исками се да съм сигурна ,че всичко е ОК.Аз съм на около 20 дни и едната гърда изглежда още отекла на фона на другата и на тази която изглежда все още отекла имам болка от време на време ирадираща към подмишницата,тъй като в началото имаше съмнения за някакво възпаление и пих сумайти антибиотици се чудя дали всичко е ОК с гърдите.
И дали може да се види дали са симетрично разположени като джобове и позициониране на импланта и как се развива тъканта около тях,дали има някакъв остатъчен хематом или нещо друго под имплнта което остава незаележимо под импланта.
Не си мислете,че ме гони параноя просто съм перфекционист/за съжаление/ и искам да съм сигурна ,че нещата се развиват добре.
  #623  
Стар 13th December 2010, 20:44
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Аз, доколкото знам, на ЯМР може дори да се види дали има някакво сцепване на импланта...така че и другите неща би трябвало да се видят. По-достоверно е от мамолог.
Дано всичко е наред...Ти с колко кубика беше?
  #624  
Стар 13th December 2010, 20:51
Аватара на блонди
блонди блонди не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 269
По подразбиране

425 кубика.
Ще питам Георгиев,въпреки ,че той сигурно ще каже ,че няма нужда Даже като ходя тази седмица ще го поразпитам защо така едната гърда стои по -утекла и до колко е нормално.
Но ще си направя въпреки всичко,за моя сигурност и спокойстви,мисля веднъж годишно да го правя,само трябва да проуча къде става.
  #625  
Стар 13th December 2010, 21:21
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Множко кубици като за начало...дано не равиваш някаква инфекция.
Но и аз така четох из американските сайтове - ЯМР задължително веднъж годишно - само така може да се види дали има сцепване на импланта /което после води до други усложнения/, а и други неща...
Пиши после къде се прави това изследване.
  #626  
Стар 13th December 2010, 21:22
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Множко кубици като за начало...дано не равиваш някаква инфекция.
Но и аз така четох из американските сайтове - ЯМР задължително веднъж годишно - само така може да се види дали има сцепване на импланта /което после води до други усложнения/, а и други неща...
Пиши после къде се прави това изследване.
  #627  
Стар 13th December 2010, 21:55
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
...нормално е 1-2 месеца да имаш болки от операцията, но не и аномални явления, като джвакане, звуци или други странни усещания, които са явен признак, че се развива инфекция или нещо друго. Достатъно се осведомявах, нищо че още не съм оперирана ...
Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Множко кубици като за начало...дано не равиваш някаква инфекция.....
e_lucky, прави ми впечатление, колко "компетентно" се изказваш.
Ако ти не си достатъчно информирана и по изказванията ти си личи, че си доста наплашена от предстоящата операция (което е нормално), поне се въздържaй от подобни изказвания.
  #628  
Стар 13th December 2010, 22:00
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Когато ходих на контролни прегледи в БГ, ме пращаха само на ехограф. На ЯМР ходих само преди операцията и от тогава не. Преди месец ходих на контролен във Финландия и се учудиха че след операцията не са ме пращали на ЯМР и веднага ме пратиха.
  #629  
Стар 13th December 2010, 22:02
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

По-големия кубик не означава по-голям риск от инфекция. Единствения проблем който може да произлиза от голям кубик е натоварване на гръбнака. Поне така си мисля, поправете ме ако греша
  #630  
Стар 13th December 2010, 22:04
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
...нормално е 1-2 месеца да имаш болки от операцията, но не и аномални явления, като джвакане, звуци или други странни усещания, които са явен признак, че се развива инфекция или нещо друго. Достатъно се осведомявах, нищо че още не съм оперирана ...
Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Множко кубици като за начало...дано не равиваш някаква инфекция.....
e_lucky, прави ми впечатление, колко "компетентно" се изказваш.
Ако ти не си достатъчно информирана и по изказванията ти си личи, че си доста наплашена от предстоящата операция (което е нормално), поне се въздържaй от подобни изказвания.
Добре де Кажи за звуците и бълбукането - кое е нормално и кое не. Кое е признак за инфекция и кое не? Това наитина ще е полезна информация за всички!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:00.