IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 30th December 2006, 20:08
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

А за мен Виброцила са най-страхотните капки на света единствено с тях ми се отпушва носа когато съм болна
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21st November 2007, 13:53
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Някой ще каже ли какви са първите симптоми за синузит. Освен главоболие, възможно ли е леко повишаване на телесната температура?
Отговори с цитат
  #33  
Стар 21st November 2007, 14:59
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами това,което казваш са характерни симптоми на много заболявания..Казва се астено-адинамичен синдром...Това предхожда повечето инфекциозни заболявания,преди да се появят характерните симптоми,които са от значение за поставяне на диагноза...Когато става дума за остър максиларен синуит,характерни са болките под очите,спонтанни и при натиск,характерна тежест при навеждане напред,също така доста жени казват ,че при слизане по стълби (особено с токчета) пак има същата болка ,възможно е и силно главоболие.Може да има изтичане на секрет от носа..Когато има възспаление и на т.нар фронтален синус ,тогава има и болка в областтана челото или между очите..Поставяне на диагноза става най-често след съобщаване на такива оплаквания и рентгенова снимка на синуси
Отговори с цитат
  #34  
Стар 22nd November 2007, 09:50
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Благодаря Yavor. Ходих на УНГ, според който категорично нямам синизут,само че симптомите си ги има. Честно казано, не знам кам какъв друг доктор да се обърна.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 24th November 2007, 15:50
KOKITO KOKITO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 11
По подразбиране

Има едни капсули Геломитрол форте. Съдържат етерични масла и водят до втечняване на секрета. На мене много ми помагат.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 3rd January 2008, 20:01
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Хора знам една рецепта с хора с синузит в тежка форма. Морски краставички в носа...но да се прави при лекар, защото може да се получи алергична реакция.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 3rd January 2008, 21:47
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от duska20
една рецепта за хора с синузит ..Морски краставички в носа...
Абсолютно противопоказно!
Един комшия на село това лято си набрал точно такива краставички от морето и отишъл при селския доктор .Едвам го спасиха лекарите в С-я, имаше късмет.Не го правете
Отговори с цитат
  #38  
Стар 3rd January 2008, 22:05
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от duska20
Хора знам една рецепта с хора с синузит в тежка форма. Морски краставички в носа...но да се прави при лекар, защото може да се получи алергична реакция.
За синузит в тежка форма си има сериозни антибиотици,болнично лечение в УНГ отделение и други неща,но последно въпросните краставички!Но понеже Българина разбира най-много от футбол,политика и медицина,сме на такова дередже....
Отговори с цитат
  #39  
Стар 3rd January 2008, 23:55
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Съжалявам, ако съм подвела някой с тази рецепта. Знам, че на някои им е помогнала да забравят що е синузит но и аз от лекари съм чувала, че е много опасно. Аз лично не бих рискувала.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 4th January 2008, 00:16
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ох, duska и аз я знам тази рецепта, но ако знаеш как боли и наистина е отрова. последно ползвах спиртен извлек от това, място не си намерих. но има хора наистина са доволни, явно им е помогнало, то човек до какво ли не прибягва като търси решение, но това по-добре да се забрави.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СИНУЗИТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:18.