IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 4th January 2008, 08:18
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Maria Vassileva и ти ли с краставички, леле ужас
тез краставички са толкова силни все едно си взел отрова за мишки,даже тя отровата е по слаба.Това те изгаря от всякъде,сигурно си сложила съвсем малко,за да не те хване сериозно.
Duska,добре че сподели.Този комшия и той прочел във вестник Лечител ли,Доктор ..,някой от тези и решил да пробва ,млад човек на 43 години е и отишъл да пита селския лекар и този колко разбира и му сложил от елексира . И в тези вестници какви изпитани абсурдни рецепти предлагат понякога ,обаче както казват българина нали разбира от всичко и вярва само в себе си и не мисли.
Аз също имам нетипичен заден синузит. Рядък екземпляр ,диагноза заден синузит от 5 лекари без такива симптоми,на снимка не се вижда нищо,когато е синузит синусите са ти очертани с черни кръгове и се вижда ясно ,нищо няма,рядко ме боли глава само от морската вода.Симптоми -когато съм болна имам хрема която се стича по заден път и ме кара да кашлям,Не е алергия.Ужас,много неприятно .Няма лек май за това.От самосебеси минава.Тавипек и Геломиртол форте помагат горе-долу.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 4th January 2008, 11:14
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Като малка имах синузит, защото все карах ски без шапка (от гъзария). Караха ме да дишам парата от топящ се карамел и ми помагаше, но това беше преди бая години, сега вероятно има измислени лекарства вече . Също съм чувала за напъхване на кестени в ноздрите, но не се наемам да препоръчвам такива алтернативни лечения .
Отговори с цитат
  #43  
Стар 4th January 2008, 13:15
duska20 duska20 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 70
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
Maria Vassileva и ти ли с краставички, леле ужас
тез краставички са толкова силни все едно си взел отрова за мишки,даже тя отровата е по слаба.Това те изгаря от всякъде,сигурно си сложила съвсем малко,за да не те хване сериозно.
Duska,добре че сподели.Този комшия и той прочел във вестник Лечител ли,Доктор ..,някой от тези и решил да пробва ,млад човек на 43 години е и отишъл да пита селския лекар и този колко разбира и му сложил от елексира . И в тези вестници какви изпитани абсурдни рецепти предлагат понякога ,обаче както казват българина нали разбира от всичко и вярва само в себе си и не мисли.
Аз също имам нетипичен заден синузит. Рядък екземпляр ,диагноза заден синузит от 5 лекари без такива симптоми,на снимка не се вижда нищо,когато е синузит синусите са ти очертани с черни кръгове и се вижда ясно ,нищо няма,рядко ме боли глава само от морската вода.Симптоми -когато съм болна имам хрема която се стича по заден път и ме кара да кашлям,Не е алергия.Ужас,много неприятно .Няма лек май за това.От самосебеси минава.Тавипек и Геломиртол форте помагат горе-долу.

Аз не съм го чела във вестник, но познавам хора, на които наистина име помогнала тази рецепта. Но лекарите щом казват, че е рисковано по-добре да не се прилага.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 4th January 2008, 13:31
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Sunflowera,ти пък кестени ,аз съм чувала от бабите на село за синузит шишарки се варят и незнам какво още и много помагало,това са глупости,шишарките какво има в тях -нищо,кухо е от всякъде.
не Duska,не ме разбра,нямам предвид теб,добре че сподели защото вероятността да пукнеш е по голяма от колкото да се излекуваш от това.Думи на лекари от военна болница
Отговори с цитат
  #45  
Стар 4th January 2008, 13:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

аз за синузита си имам едно простичко средство - затоплена морска сол и си правя загряаващ компрес с нея на синусите.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 4th January 2008, 14:14
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

да,това е най безопасно и помага също, морска сол препоръчват и да се вдишва но малко защото е силна ,морска сол една лъжичка разредена с вода една чаша и се смърка навътре,може и с обикновенна при хрема помага но пак относително при всеки различно при мен много зле се чувствам,започвам да кашлям непрекъснато като алергия ,а други наистина им минава защото секретите се втечняват солта прочиства.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 5th January 2008, 19:32
absentee absentee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране

Аз имам синузит... Хронично заболяване... Леко да духне ветрец или един дъжд лятно време и съм "готов".

Аз лично ползвам - Mukoseptonex E (капки за нос). Рядко си правя нагревки.

Когато нещата загрубеят - Augmentin 1000mg - 1 x 12 часа. <-- Антибиотик
Или по-евтиният вариант - Amoksiklav 1000mg - 1 x 12 часа. <-- Антибиотик
Отговори с цитат
  #48  
Стар 20th January 2008, 08:51
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Имам чувството, че май всеки страда в определен период от гадния синузит. И от много акъл, аз съм влюбена точно във ветровития град.
По същество де, преди няколко седмици, засякох едно предаване на Опра, в която д-р Оз (много кадърен чичко доктор) представи т.нар. 'nanny pot' или 'nasal bidet' цък тук да го видиш. Целта на уреда, който прилича на лампата на Аладин, е да вдишаш от него хладка вода с разтворена нейодирана сол. Действа като от едната ноздра се вдишва, от другата се издишва и по този начин се пречиства не само от алергени като полен, бактерии, прах, но и редуцира възпалението на мукусната мембрана. Уредът го дават като чудесно средство срещу синузит дори пред лекарствата, защото решавал проблема механично и е познат от дълбока древност. Т.е. и самите лекари го препоръчват. Мисля да го пробвам...Че тук няма морски краставички
Отговори с цитат
  #49  
Стар 14th March 2008, 16:26
maiolina maiolina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте! Реших и аз да споделя.... сега съм на почти 27 години...Когато бях на 6-7 год. нещо не ми беше наред, болеше ме главата непрекъснато, не понасях светлина... и така 16 години наред. Ходила съм на 138734029 лекари и всеки път едно и също "хроничен синузит от ляво, заради възпален тригеминус".И се започна едно дълго безкрайно лечение....с каквото се сетите. А главоболието беше непоносимо...стигаше се до повръщане и припадъци( няколко пъти и в дискотека, взимаха ме за "дрога" ) Бях свикнала... да си пия аулин, нимезил и др. болкоуспокояващи за да издържам часовете в училище, лекциите и т.н. А пък ксилометазолина(капки за нос) ползвах поне 10 години и вече бях пристрастена към тях. Всичко това приключи много неочаквано за мен....чувала съм, че ако се гмурнеш(надълбоко) или се качиш на самолет има някакъв ефект....е качих се на самолет...летях само 1,40ч. до Атина и край! Вече три години нито капки, нито синузит, нито болки....чудо!!!!
Та ако не сте се качвали на самолет, това може и да помогне, пробвайте и успех!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 17th March 2008, 15:53
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

На мен единствено ми помага морската сол.В торбичка от плат слагам малко сол нагрявам я и после на челото,прави се по няколко пъти а ден.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СИНУЗИТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:29.