IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 17th July 2007, 03:30
cose cose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до cose
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Цитирай:
Първоначално написано от Ceko
Защо ти е тази разлика ?

ЕДИТ: Сетих се, мазнините, нали Та колко са ми, че не знам как се определят по този начин.
Има една проста, но вярна формулка за "атлетичност на мускулатурата", която дава коефициент. Твоят е 19, което е прага на отличното (20+). Разликата в размерите се увеличава колкото повече функционални единици имаш и умееш да ги съкратиш. Ако обаче имаш мазнини и саркоплазма, то и двете не се съкращават. Има разни саркоплазмени и не много чисти момчета, дето ръцете им са, например, 38 см отпуснати и 42 см стегнати, което дава коефициент 11 (задоволително) и те се дразнят на формулата Разбирам ги, толкова са се трудили за ръка над 40 см и толкова хора им се възхищават как издуват фанелките дори с отпуснати ръце. Е да, но атлетизма има други измерения.

Мазнините ги меря с калипер вече 4 години и доста добре хващам гънките, та моге да се разчита на резултатите.
Искам да питам за някакви упражнение за бицепс, които не натоварват рамото.
Съществуват ли изобщо такива?
Преди 3 години имах катастрофа и си контузих рамото. Отгогава ме боли. В спокойно положение не го усещам, но ако го натоварвам или ако вдигна ръката високо или назад ме боли.
Затова не ходя и на фитнес.
Вдигане на щанги изключено - това значи пак болката да се обостри.
Сега пробвам с нещо като импровизирани гирички, но може би ще трябва нещо по-сериозно.
Тялото е сравнително добре, но ръцете са слаби.
Каква тежест (колко кила) трябва да се вдигат и какви упражнения трябва да се правят?
И колко време за да има ефект?
Отговори с цитат
  #42  
Стар 17th July 2007, 17:46
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Гирите натоварват рамото повече. И като те боли рамото намери начин да изолираш само бицепса - например скот или концентрично
Отговори с цитат
  #43  
Стар 20th July 2007, 01:51
cose cose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до cose
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ceko
Гирите натоварват рамото повече. И като те боли рамото намери начин да изолираш само бицепса - например скот или концентрично
Ами аз четох нещо за скот, ама то става с щанга.
Може ли да се прилага в къщи?

А и ако някой има търпение да обясни на лаик като мен какво точно представляват тези упражнения - скот и концентрично или да даде сайт с описание.
Мерси предварително.
Отговори с цитат
  #44  
Стар 20th July 2007, 18:34
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

bb-team.org
За скота ти трябва специална стойка, която можеш и сам да си направиш като нямаш пари, но трябва да е стабилна.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 21st July 2007, 10:59
cose cose не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 6
Изпратете съобщение чрез ICQ до cose
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ceko
bb-team.org
За скота ти трябва специална стойка, която можеш и сам да си направиш като нямаш пари, но трябва да е стабилна.
Благодаря ти за сайта. Дано да ми помогне.

Въпросът изобщо не е за парите, ама нямам навик да ходя на фитнес.
Нито искам да качвам килограми или да ставам животно.
Повечето фитнес упражнения натоварват и ставите, а аз предпочитам да ги щадя, защото освен трамвата имам и фамилна обремененост на близки роднини с проблеми със ставите.
Корема за 3 седмици го стегнах с едно много ефикасно упражнение, без никакви натоварващи уреди - лягаш по гръб, краката сгънати в коленете, ръцете зад тила и се вдигаш леко. След 1 минута корема те боли страшно. Така по 3-4 серии. И натоварването се увеличава не с увеличени килограми на щанга или някой друг уред, а като седиш повече време в това положение.
Искам да намеря подходящи упражнения от този род за всички части от тялото и най-вече за бицепса на ръката.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 21st July 2007, 15:47
Аватара на stivn
stivn stivn не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: Stara Zagora / Varna
Мнения: 328
По подразбиране

добре а при мойта какво ще рече стегната 33-34 а отпусната встрани 31
__________________
[color=red]Gott wei
Отговори с цитат
  #47  
Стар 21st July 2007, 17:25
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cose
...
Нито една от тези причини не е основателна да не тренираш правилно. Или отиваш на зала, храниш се правилно и постигаш резултати, или цял живот един и същ. Ще има доста да търсиш такива упражнения.

Цитирай:
Първоначално написано от stivn
добре а при мойта какво ще рече стегната 33-34 а отпусната встрани 31
зле
Отговори с цитат
  #48  
Стар 22nd July 2007, 03:20
Аватара на narrotor
narrotor narrotor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 227
По подразбиране

най-добре според мен е бицебсовото сгъване със щанга или да се използва имитацията(уреда който имитира това упражнение)
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бицепс
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:40.