IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 23rd February 2009, 11:14
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Има и друг момент: често самият факт, че вече не се чувстваме влюбени и искаме да изживеем отново това чувство ни кара да се чувстваме "вързани" в една връзка и решаваме да я прекъснем без никакъв реално важен мотив, освен собствения ни егоизъм. В този случай пак се получава много често в последствие "посипване на главата с пепел"...
Щом се е стигнало до там, че се чуди, как да му каже, значи напълно е осъзнала факта, че не го обича и всеки изминал ден заедно с него е чиста загуба и за двамата. По-добре е всеки да си върви по пътя. Единия ще го преживява повечко време, но в крайна сметка, всеки трябва да действа така, че да се чувства добре. Не смятам, че трябва да се мъчим да сме заседно с човек, когото не обичаме, само за да се чувства добре той или да сме ние с чиста съвест, че "не сме егоисти". В такива ситуации е по-добре да си егоист, защото в крайна сметка страдат и двамата излишно дълго. Тъй като раздялата - влязла вече в главата на единия, е въпрос на време. Всяко отлагане е липса на смелост. Абе дерзайте нататък. Не го мислете много, защото когато сте с правилния човек, никога не се замисляте за такова нещо, никога не се получава такава празнота... разбира се, компромиси се правят, но на съвсем друго ниво. Когато си с човек, когото не обичаш и знаеш, че нищо няма да излезе... ами просто няма по-добър вариант - да се отреже , дори с цената на скандали и рев и бой и сополи, но да не се губи повече време. По-нататък във времето той може и да осъзнае, че е било за негово добро, може и да не стигне до това прозрение, но какво значение има?! Нали ТИ ще си добре. Всеки тярбва да се бори за себе си и да не става заложник на собствената си съвест/малодушност.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 23rd February 2009, 11:48
Аватара на elitoo
elitoo elitoo не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 329
По подразбиране

Ако си сигурна в решението си да се разделите не губи повече време в мислене как да скъсаш с него.Няма лесен начин за това, но щом искаш да е по-безболезнено за него, не го отлагай във времето.Кажи му го точно и ясно без колебание и двусмислени изрази.Знай, че като го отлагаш на него му става много по-гадно, защото предполагам се досеща на къде отиват отношенията ви.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 23rd February 2009, 12:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Винаги обичам да гледам как 10 човека дават съвет на 11-ти, но след 1 месец изпадат в същата ситуация и НЕ го правят

Нито тя може да вземе съвет от тук (да не е глупава), нито някой да и помогне. На хората е присъщо да знаят много, когато не им е опрял ножа до кокала и да не могат нищо, когато е опрял. 90% от казващите "зарежи го веднага" , дори и аз, няма да направим такова нещо и толкова бързо, както го казваме. На теория е така, но кой има подобна успешна практика по въпроса... Не ми трябва да ми казвате кой-колко е зарязвал, все тая е

Единственият възможен съвет е - зарежи го възможно най-бързо, колко ти е възможно, само ти си знаеш, всичко останало са теории без покритие, размишления без практика.

И другият възможен съвет е - не взимай съвет от форуми Хората нито познават теб, нито него, нито какви са ви отношенията, нито можеш да ги обясниш в 1 пост - става въпрос за месеци и години история между 2-ма души, заобиколени от куп странични хора и фактори. Няма логика да го търсиш, да му отговаряш на търсенето и т.н. Няма опция да бъдете приятели Особено във вашия случай. Del, ban, block for him
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #64  
Стар 23rd February 2009, 12:26
Аватара на elitoo
elitoo elitoo не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 329
По подразбиране

Ivanin, точно защото съм изпадала в такава ситусция казвам, че с отлагане става по-тежко и за двамата.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 23rd February 2009, 12:41
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Доколкото разбрах от поста на Иванин, той не предлага бавна раздяла. Такава просто няма. Или - или. Ние не сме вътре в нещата и всеки съвет /включая моите/ са базирани на случаи с мен самата. Нямаме поглед на цялостната картина, за да вземем правилното отношение.
Стреинджи е права, че щом се замисля и иска съвети значи не е свършило всичко.
Анджи, първо твърдо го реши в себе си, сама /никой не може да ти даде адекватен съвет отстрани/, убеди се че си сигурна в решението си и че то е окончателно и тогава...каквото сабя покаже
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #66  
Стар 23rd February 2009, 12:47
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Тези теми по- скоро са за да обсъждаме ПРИНЦИПА, а не да даваме конкретен съвет на конкретен човек, такъв ние не можем да дадем
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #67  
Стар 23rd February 2009, 13:31
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

здравейте, преди известно време и аз бях в подобно положение- подобно, защото не бях убедена, че искам да оставя въпросния човек.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 23rd February 2009, 16:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elitoo
Ivanin, точно защото съм изпадала в такава ситусция казвам, че с отлагане става по-тежко и за двамата.
Както каза Мауз, (явно не си ми прочела поста) аз казвам - всички знаем, че с отлагане става по-лошо Дори да не си изпадал в подобна ситуация - то е логично. Дори да не си изпадал - имал си поне 10 познати, които са изпадали. Дори да не си изпадал, все малко мозък имаш. Аз съм написал - да се разделят колкото се може по-бързо , не виждам логика да си разбрала поста ми по обратния начин
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #69  
Стар 23rd February 2009, 17:23
Аватара на elitoo
elitoo elitoo не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: София
Мнения: 329
По подразбиране

Ivanin, прочетох поста ти, разбира се!
Това, което имах пред вид е, че на нея явно и е опрял ножа до кокала и тя, както повечето хора в такава ситуация(както и ти си написал)незнае как да постъпи и как да му каже.Предполагам, че затова иска да чуе различни мнения тук във форума.Но в крайна сметка каквото и да си пишем тук едва ли някой ще й даде верния съвет.Все пак става въпрос за отношения м/у двама човека(които ние не познаваме)и затова мисля, че е най-добре тя сама да си даде отговор на въпроса-как?
Отговори с цитат
  #70  
Стар 23rd February 2009, 18:09
Doky Doky не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 803
По подразбиране

Оффф с тея сълзливи истории незнам вече,дай ми 50лв ще го преслушам и ще се спасиш,тъкмо да ида малко на покупки в молчето,че не съм бил отдавна
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Негообичам
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:55.