IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #791  
Стар 13th August 2008, 22:14
Аватара на ioni
ioni ioni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 257
По подразбиране

Днес май съм яла малко по-малко отколкото трябва, но бях на мача на Левски и така ми се наложи последното ми ядене да е към 4 и 30.

закуска - половин малка филийка 100% ръжен нискокалоричен хляб (препечена) и намазана с извара (извара,кисело мляко,малко сирене,черен пипер) и мюсли с прясно мляко

обяд - диетичен сандвич (като предишните дни)

вечеря (към 4 и 30) - зеленчуков микс и доядох филийката

вода - около 2 литра

движение - ходене пеша
Отговори с цитат
  #792  
Стар 13th August 2008, 22:22
Аватара на Murder_Doll
Murder_Doll Murder_Doll не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Стара Загора
Мнения: 55
По подразбиране

Не съм специалист, но мисля, че ядеш твърде много хляб.
Опитай се да го намалиш до 1 филийка на ден.

Иначе днес менюто ми беше следното:

Закуска - 2 малки круши
Обяд - 200гр. салата от зеле и моркови
Вечеря - 150гр. Печени тиквички на фурна, което е горе-долу 6 кръгченца
На мен това ми е достатъчно, като изобщо не ям хляб
Отговори с цитат
  #793  
Стар 14th August 2008, 00:14
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ioni
Днес май съм яла малко по-малко отколкото трябва, но бях на мача на Левски и така ми се наложи последното ми ядене да е към 4 и 30.

закуска - половин малка филийка 100% ръжен нискокалоричен хляб (препечена) и намазана с извара (извара,кисело мляко,малко сирене,черен пипер) и мюсли с прясно мляко

обяд - диетичен сандвич (като предишните дни)

вечеря (към 4 и 30) - зеленчуков микс и доядох филийката

вода - около 2 литра

движение - ходене пеша
да аз гледах мача по-телевизията нещата са по-добре но прави минимум по 4 хранения на ден ето и един полезен линк http://www.bb-team.org/articles/1548/
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
  #794  
Стар 14th August 2008, 08:46
blueeye83 blueeye83 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 142
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Murder_Doll
Не съм специалист, но мисля, че ядеш твърде много хляб.
Опитай се да го намалиш до 1 филийка на ден.

Иначе днес менюто ми беше следното:

Закуска - 2 малки круши
Обяд - 200гр. салата от зеле и моркови
Вечеря - 150гр. Печени тиквички на фурна, което е горе-долу 6 кръгченца
На мен това ми е достатъчно, като изобщо не ям хляб
Това не е ли прекалено малко за един цял ден?Не мисля,че само плодове и зеленчуци засищат достатъчно,а и организма има нужда и от много други неща.Особено ако закуската е само 2 малки круши-не знам,но мисля,че дори и да се спазва диета е крайно недостатъчно.
Отговори с цитат
  #795  
Стар 14th August 2008, 08:51
Аватара на Murder_Doll
Murder_Doll Murder_Doll не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Стара Загора
Мнения: 55
По подразбиране

Не мога да ям повече. Става ми тежко. Иначе ако можех нямаше да хапна нищо. Просто не ми се яде. В къщи е пълно с разни сладки изкушения, но просто не ми се яде.
Отговори с цитат
  #796  
Стар 14th August 2008, 09:05
blueeye83 blueeye83 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 142
По подразбиране

Аз пък без сладко не мога,но вече се опитвам да го ограничавам.За съжаление работата ми е такава,че съм по 13 часа на едно място и ми липсва движение,и е малко трудно да се храня на работа здравословно и разнообразно.Особено като няма динамика и движение,усещам как метаболизма ми се забавя,въпреки че досега никога не съм имала такива проблеми.Затова сега се интересувам повече от здравословно хранене и когато имам време гледам да се движа и да правя някакви упражнения.
Отговори с цитат
  #797  
Стар 14th August 2008, 16:06
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

ioni, здравей

Ако питаш мен ( знам, че не го правиш, но все пак да се намеся ), не се увличай по крайностите. Помня времето, когато единствената представа за диета беше " плодове и мляко ", евентуално и някоя салатка без мазнина. Сега на мода са протеиновите режими. Знам ли, след време може да ни сюрпризират и с мономазнинни диети

Аз вярвам в едно - организмът ни обича баланса. Приемай умерено и съгласувано въглехидрати, мазнини и белтъци. Важното е да не прекаляваш количествено и източниците да са пълноценни. Въглехидратите - от зеленчуци, плодове, пълнозърнести храни. Бетъчини - млечни продукти ( най - вече извара ), крехки меса, риба, соя, варива. Мазнини - зехтин, маслини, риба, сурови ядки. Избирай тези от тях, които най - много обичаш, а не тези, които някой друг ти казва. Когато правим нещо за тялото си, е важно то да изпитва удоволствие от него, а не да го насилваме.

Заговори се за плодовете ( на мен са ми болна тема ) - хората не пълнеят от тях ! Дебелите хора по улиците са такива заради рафинираните храни, наситените мазнини, сладкишите и пържените гадости, а не защото са яли много ябълки и дини

Не знам кой може да каже, че ябълките били по - добри от прасковите Абсолютно всеки плод ( или зеленчук ) е източник на незаменими микроелементи. Единствените по - калорични са банани, грозде и череши, но на практика няма как да надебелееш от тях, защото и трите имат свойството да те подгонят към тоалетната, ако попрекалиш с тях А и гроздето например е един от най - добрите източници на антиоксиданти и прочиства бъбреците от песъчинки, черешите пък насищт кръвта с хемоглобин и т.н и т.н. Не се отказвай от нищо, дадено от природата !

Ох, дано не звуча като баба
Отговори с цитат
  #798  
Стар 14th August 2008, 16:14
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred


Ох, дано не звуча като баба [/b]
Напротив! Много насърчаващо звучиш
Отговори с цитат
  #799  
Стар 14th August 2008, 16:37
Аватара на cvety
cvety cvety не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: sofia
Мнения: 126
По подразбиране

момичета, на вечеря може ли да се хапва една препечена/или не филия пълнозърнест хляб "Бонус"...филията е 27грама и има 8,2гр въглехидрати...и имам в предвид не всеки ден на вечеря а примерно веднъж-два пъти в седмицата, и през другото време от деня хляб не съм яла...и примерно ако ям хляб на вечеря да не ям салатка, а примерно филия хляб, някакво месце и 70-80грама краставичка
Отговори с цитат
  #800  
Стар 14th August 2008, 16:45
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

cvety, вманиачаваш се... Защо да не може?... Аз съм стигала до 3 филии Бонус за вечеря, пък си слабеех. 1 филия нищо няма да промени
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:56.