IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1271  
Стар 13th August 2008, 15:14
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Малко инфо за нахута:
http://hamhum.net/content/view/509/79/
Цитирай:
А аз да питам - нахут и леблебия едно и също ли е ?
Да.
Отговори с цитат
  #1272  
Стар 14th August 2008, 12:21
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Благодаря ти за линка
Отговори с цитат
  #1273  
Стар 14th August 2008, 16:43
Аватара на jolifille
jolifille jolifille не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Luzern CH
Мнения: 4 060
По подразбиране

Здравейте и от мен Миналия ден имах среща с Огнян Симеонов,тя продължи 3часа и останах много доволна Изготви ми режима на хранене взависимост на това кой храни предпочитам Днес ми е 2 ден и продължавам до искания резолтат Не чуствам глад,което е важно за мен Та така на всички дебеланки,които спазват режим пожелавам желане и кураж
Отговори с цитат
  #1274  
Стар 14th August 2008, 16:47
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

jolifille, успех и да пишеш как се чувстваш и как върви...
Отговори с цитат
  #1275  
Стар 19th August 2008, 09:45
Shona Shona не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 103
По подразбиране

Искам да попитам за нахута.
Понеже спазвам режима на "Зоната", искам да попитам някой срещал ли е като информация, колко нахут може да се приема към основните хранения?
Отговори с цитат
  #1276  
Стар 20th August 2008, 14:28
galini galini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: ....все още в БГ
Мнения: 43
По подразбиране

Здравейте, момичета!
Аз гледам да си спазвам режима и докато го правя, си зададох няколко въпроси. Обръщам се към вас, ако вие можете да ми помогнете, тъй като отдавна не държа връзка с Огнян.
та, първо...от Огнян зная, че като консумирам сирене за протеин, не ползвам блок мазнини. А като ям обаче кисело мляко, добавям мазнини. Правилно ли съм разбрала? Като ползвате прясно мляко, което за 1 блок е 170гр, добавяте ли мазнина, защото аз май забравям
Вторият ми въпрос е: за деня имам общо 8 блока - сутрин -1, обяд -2, следобед - 1, вечеря-2+1 и вечерна закуска - 1. това е принципното разположение на блоковете. понякога ми се хапва повечко следобед, т.е бих ли могла да увелича следобедните блокове от 1 на 2, а например да отнема от вечерния, където ще останат само 2..
какво мислите за употребата на кафявата захар в режима ?
Благодаря предварително за отговорите, които ще получа!
Отговори с цитат
  #1277  
Стар 22nd August 2008, 09:29
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Здравейте, аз съм нов потребител и току-що прочетох почти всичко за диетите ви, та дори и тези писма от 2007г., за опитите, разочарованията от върнатите килограми и т.н., нали и аз като повечето жени все искам да съм слаба. В момента тежа 57кг., висока съм 160см. и според телефона ми съм в нормите(нали знаете дамското бижу на САМСУНГ с неговия дамски календар). Но моят проблем е, че допреди 3г. бях 48кг. и сега пак искам да съм така. Спазвала съм какви ли не диети, но винаги след това си връщам част от килограмите(добре, че поне не двойно). Мнението ми за диетите не е лошо и не ги отричам, но при тях винаги има "край" т.е., все някога свършваш с режима и започваш със страха да не си върнеш килограмите. Затова моето мнение е, че когато човек иска траен и по-добър резултат от свалените килограми нетрябва само да се лишава от храна, защото организма има нужда от всякаква, разнообразна храна, та дори и от "гадните" въглехидрати. Това е нещо като да ти ваксинират с ваксината малка част от вируса за по-добър имунитет. Тайната на успешната диета не е в смъкването на килограмите, а в тяхното запазване след това,т.е. в захранването на организма. Много е трудно и продължава в почти два пъти по- дълъг период от периода на самата диета. За всеки свален килограм има 10 или 5-дневно "задържане", иначе казано, ако сте свалили 10кг. трябва да минете след това на 50-дневно задържане. Това го прочетох в книгата на Дюканан, за която всички вече знаете предполагам. И това е най- интересната част от книгата според мен. Мисълта ми е, че това задържане може да се прилага не само при диетата от Дюканан, а и при всички диети. А бе, честно казано като цяло, ако човек си мисли, че ще има перфектно тяло само от диети, то може би греши. Ако искаш да си слаб просто тренирай нещо. Исках да споделя с вас всичко това, защото преди тези 48кг. и преди тези три години бях 67кг. от лекарства за анемия - "Тотема", "Глюкоза" и какви ли още не. Постигнах този смайващ резултат за три месеца и го губих бавно, благодарение на мързела ми. Ще го опиша подробно, защото предполагам, че възбужда любопитство. Та значи преди доста години, до 18-тата ми годишнина винаги съм била 49кг., но и анемичка. Работех и учех, защото се издържах сама и си мислех, че колкото повече работя ще съм финансово по- добре, но...голяма грешка - анемията, преумората и стреса си казаха думата. Започнаха лекарствата, банките с глюкоза и аз на 18г. вече тежах 67кг. Чудесно за младо момиче! Дадох си парите за лекарства, а самочувствието - за 19кг. отгоре, просто перфектно! Ходих си дебела и без самочувствие години наред. Почти никакви диети не преборваха резултата от лекарствата, докато не чух чудотворния ефект на найлоните. Точно така. И знаете ли какво правех?- ами просто се увивах с тънко найлоново фолио за храни, купено за 1,50лв. от "Всичко за левче" и скачах. Правех аеробика, когато ми писваше от упражненията просто си пусках хоро (елениното върши чудеса). Работех редовна смяна, т.е. от 8ч. до 17ч. и всеки ден от 6ч. до 8ч. вечерта в стаята ми се "вихреше купон". (На квартира съм, в случай, че имате въпроси относно ролята на родителите ми в цялата тази ситуация). Така в продължение на 3 месеца. Главозамайващо! Всеки път когато приключвах с "купона" от найлоните и от мен се стичаше вода. Грешката ми беше, че не направех нищо след постигнатото, просто се успокоих и спрях, а трябваше да правя някакви си 20-30-минутни упражнения 2 или 3 пъти в седмицата. Сега вече на 29г. съм 57кг. и ми е гадно, че не изглеждам както преди. А съвета, който исках да ви дам за диетите е, че колкото и да са успешни винаги имат край. Зная, че звучи страшно, но е истина. Когато пълнееш и отслабваш кожата ти не всеки път го понася добре. Свива се, отпуска се... и т.н. Просто мазнините трябва да се изгорят. Самата фраза "изгаряне на мазнини" сама по себе си говори, че това не става с диети. Когато давате на организма само една и съща храна тя я преработва по-лесно и ненамирайки различните съставки ги изсмуква от "запасите". Когато пък му давате малка, но разнообразна храна в момента, в който му дадете малко повече, организма го трупа като запас и когато се успокоите, че диетата е приключила и, че сте постигнали резултат запаса излиза наяве. За да го няма това разочарование мазнините трябва наистина да са изгорени почти веднага след като са приети. Не че трябва да правите гимнастика и да скачате като луди, увити в найлони след обед или вечеря, а в по-близък период. Нямам представа с какво свободно време разполагате, но съм сигурна, че можете да отделите по 2-3 часа на ден поне два-три пъти седмично. Можете да го съчетаете и с диетите, които спазвате в момента(така или иначе сте давали пари за диетолози) и резултата ще е два пъти по-добър. Сигурно се питате защо ви давам съвети, а сама не съм си върнала килограмите- ами мен просто ме мързи, пък и сега съм в една смотана квартира, че ако скоча ще падна долу при съседите. Мразя коремни преси и други "силови", ако мога така да ги нареча, които стягат директно мускулите и затова скачането и хората ми допадат. Май тези упражнения с найлоните са за такива мързеливки като мен, просто танцуваш на бърза музика - можеш да играеш и ламбада ако искаш и какво ли още не стига да го правиш поне 2 часа, можеш да въртиш обръч, да скачаш на въже и др. А ако някой обича ориенталски(абе направо казано- чалга) също става аз така се бях запалила тогава, че почти станах от противник на чалгата в мисис "кръшен ханш". Спирам вече, че ми писна и от монолога, а на тези които решат да опитат-КЪСМЕТ! Забавно е
Отговори с цитат
  #1278  
Стар 23rd August 2008, 11:29
galini galini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: ....все още в БГ
Мнения: 43
По подразбиране

200 гр или половин кофичка е киселото мляко за 1 блок
170 гр е прясното мляко отново за 1 блок
mimi*, Няма как да си прецакаш режима, та ти си толкова стриктна - мериш ядки, правиш собствено мляко...Ти си повече от съвестна!
Отговори с цитат
  #1279  
Стар 23rd August 2008, 12:10
galini galini не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: ....все още в БГ
Мнения: 43
По подразбиране

kras4ence, добре дошла в този форум! чудесно, че си прочела всички мнения в тази тема и си решила да се включиш при нас, отслабващите!
дълго си ни писала твоето първо мнение във форума, аз лично ти благодаря за споделения опит. Всяка една от нас е опитвала какво ли не в името на това да сме по-слаби от вчера! всяка една от слабеещите момичета тук и в други форуми е имала своя опит в търсене на истината за спадането на килограмите..
но ти си права, че всяка една от нас трябва да има мотивация, според мен желанието да се чувстваме добре, секси и съблазнително в собственото си тяло...и най-вече - да го правим заради себе си, а не защото някой иска това от нас!
затова, пишещите тук, сме намерили своя път, някои вече постигнаха целта, други вървят към нея.. срещата с Огнян е променила живота на много момичета, сигурно и ще променя още...
Ще се радвам да пишеш!
Отговори с цитат
  #1280  
Стар 23rd August 2008, 15:21
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
просто си пусках хоро (елениното върши чудеса).
Еленино Хоро и-хуу

Цитирай:
Първоначално написано от kras4ence
просто танцуваш на бърза музика - можеш да играеш и ламбада ако искаш и какво ли още не стига да го правиш поне 2 часа, можеш да въртиш обръч, да скачаш на въже и др. А ако някой обича ориенталски(абе направо казано- чалга) също става аз така се бях запалила тогава, че почти станах от противник на чалгата в мисис "кръшен ханш".
И още за ползата от танцуването

kras4ence, погледни ето тук и още тук и тук за повече информация мила
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отслабнахкгзамесеца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:25.