IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 6th October 2008, 09:25
Аватара на sssnejito
sssnejito sssnejito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Sofia
Мнения: 29
По подразбиране

А сиренето Lactea, което се води нискомаслено и е без излишни мазнини и добавки, какво ще кажете, става ли?
Отговори с цитат
  #72  
Стар 6th October 2008, 10:39
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sssnejito
А сиренето Lactea, което се води нискомаслено и е без излишни мазнини и добавки, какво ще кажете, става ли?
На вкус става, само че това, което ме притеснява, е че (поне не помня) да видях точно съдържание на мазнините..
Отговори с цитат
  #73  
Стар 6th October 2008, 11:45
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

На всички, които си подквасват мляко мога да им дам съвет да си заквасят с "Родопея"3.6% и след това да си отделят от това, което са си направили сами. Преди и аз си подквасвах- родителите ми живеят на Старосел, гледат си кравичка и си вземах редовно. Заквасвах си с "Родопея"-та и след това от моето си оставях за закваска. При всяко следващо квасене сами ще се убедите, че вашата закваска ще си е най-добра.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 6th October 2008, 16:21
Аватара на mamanaemma
mamanaemma mamanaemma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 10
По подразбиране

И аз се присъединявам към вашата темичка

В моя шкаф със здравословни храни, задължително присъстват:
пшеничени трици
пшеничен зародиш
овесени фини ядки
ленено семе(зърна, които смилам на прах)
ядки-сурови

За следобедна закуска си правя чаша прясно мляко с по една с.л. от всичко горе изброено освен ядките-това е всеки ден.

На детето също дава от горе изброените : ))
Отговори с цитат
  #75  
Стар 6th October 2008, 16:34
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

margarita_ilieva, аз като първия будала си взех от сиренето Култура. Консистенцията му е много странна, във вода се смива .... Не съм доволна.

Относно Lactea - не го купувайте, дори на самата опаковка си пише, че съдържа хидрогенирани мазнини !!!
Отговори с цитат
  #76  
Стар 7th October 2008, 08:08
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred
margarita_ilieva, аз като първия будала си взех от сиренето Култура. Консистенцията му е много странна, във вода се смива .... Не съм доволна.
Май е по-добре да си ядем обикновено сирене...
Отговори с цитат
  #77  
Стар 7th October 2008, 09:28
Аватара на kras4ence
kras4ence kras4ence не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 181
По подразбиране

Зачетох се в първите ви постове за домашното сирене, а четейки и последните ви пак виждам разочарованието ви от това, че неможете да намерите подходящо сирене и сте обезсърчени от факта, че домашното става бавно. Майка ми прави нещо като крема сирене, което е адски вкусно, но в момента немога да ви кажа как го приготвя. Обещавам ви като се чуем да я питам и да ви кажа. Не става бавно и мисля, че ще можете да си го приготвяте без проблем.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 9th October 2008, 21:09
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране КАЛЕНДАР НА ПЛОДОВЕТЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ

Момичета, намерих една интересна статия, която искам да споделя с вас Списание Спунк
Толкова е лесно да бъдете съблазнен от гледката приятно, яркочервена, ухаеща на лято ягода на рафта в супермаркета. Ама, нали е зима..?!
Изобилието на вносни плодове и зеленчуци на българския пазар означава, че сезоните вече не диктуват нашата диета. Това има своята цена, която се изчислява не само на килограм.
Колкото по-дълъг е пътят от полето до трапезата, толкова по-голяма е загубата на вкус и хранителни съставки. Богатството на хранителни съставки зависи от това кога, къде и как е отгледан и откъснат плодът/зеленчукът. Сезонните, местно произведени плодове и зеленчуци съдържат повече полезни вещества, отколкото изкуствено отгледаните,вноси, откъснати неузрели или обработвани с химикали плодове и зеленчуци.

КАЛЕНДАР НА ПЛОДОВЕТЕ И ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ

ЯНУАРИ
зеле, карфиол, целина, пащърнак, ряпа, лук, тиква

ФЕВРУАРИ
зеле, карфиол, целина, цвекло, арабаш, праз, пащърнак, спанак, ряпа

МАРТ
червено цвекло, зеле, карфиол, праз, мента, магданоз, броколи, репички

АПРИЛ
броколи, зеле, карфиол, гъби, див чесън, репичка, морков, спанак, розмарин

МАЙ
броколи, зеле, карфиол, цариградско грозде, магданоз, мента, зелен фасул, моркови, аспержи

ЮНИ
моркови, череши, бъз, маруля, ягоди, чушки, аспержи, френско грозде, грах, цариградско грозде, домати, тиквички, зелен фасул

ЮЛИ
моркови, цариградко грозде, ягоди, спанак, домати, кресон, карфиол, патладжан, копър, аспержи, зеле, целина, череши, маруля, нектарини, нови картофи, гъби, грах, праскови, репички, малини, домати

АВГУСТ
моркови, цариградско грозде, маруля, малини, ягоди, карфиол, патладжан, нектарини, праскови, чушки, тиквички, царевица, сливи, босилек, грах, круши, ябълки, домати

СЕПТЕМВРИ
ябълки, патладжан, къпини, зеле, моркови, карфиол, краставици, сливи, плод на бъз, смокини, грозде, маруля, пъпеш, диня, нектарини, лук, чушки, пащърнак, грах, праскови, круши, картофи, тиква, малини, спанак, царевица, домати

ОКТОМВРИ
ябълки, патладжан, червено цвекло, зеле, моркови, карфиол, тиквички, грозде, маруля, гъби, пащърнак, картофи, тиква, домати

НОЕМВРИ
зеле, тиква, карфиол, картофи, пащърнак, круши, праз, дюля, кестени, червена боровинка, червено цвекло

ДЕКЕМВРИ
целина, зеле, червено зеле, карфиол, тиква, червено цвекло, ряпа, пащърнак, круши

Вие какво мислите ? Мен ми е странна тази маруля през Септември.. Аз съм свикнала да ям марули пролетта.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 10th October 2008, 07:56
margarita_ilieva margarita_ilieva не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 655
По подразбиране

Полезна информация, обаче ям каквото и когато ми се яде. В смисъл, че не смятам да се съобразявам с това. Така или иначе всичко е пълно с какви ли не химикали и никога не можеш да си сигурен какво всъщност ядеш, освен ако ти самият не си го произвеждаш..
Отговори с цитат
  #80  
Стар 10th October 2008, 08:01
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз пък ям според сезона. Организмът ми е настроен така, че зимата не ми се дояждат диня или череши. Може би така съм свикнала, защото от малка имам някой на село, който произвежда Даже доскоро и месо не купувах (всичко домашно), но напоследък ми се налага
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:06.