IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 24th July 2008, 14:04
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Ефектът при всеки ще е различен...Има разни видове ролки и разни видове (различни по сила) къдрини или там каквото ти слагат вече, за да те накъдрят трайно.
Преди време една приятелка се накъдри и й държа цяла година.. ..Е, в началото, докато поотпуснат къдрите, беше ужасно, но след това не беше зле....., но пък малко след това започнаха много да си личат правите корени... .. Няма угодия....
Аз се накъдрих малко след това с някаква изключително щадяща технология на Лореал (преди 10 години беше, струваше ми се о.к.) на възможно най-едрите ролки (исках само обем и по-изразени вълни на така или иначе чупливата ми коса)....Е..., с пяна и лимонов сок постигах преди къдренето същия ефект, на следващия ден пак си беше сплескана, нямаше вариант да не я посреша...и следователно къдрица не оставаше... .. Май не разбраха много хора, че съм се къдрила... Добре че тогава не ми беше много дълга и не трябваше да я режа радикално...
Наскоро пак се бях размечтала за дълготраен обем в корените и започнах да се замислям за този път по-трайно трайно къдрене, но фризьорката ми отказа. Косата ми сега е дълга и я боядисвам, което значело, че ще трябва да я отрежа цялата няколко месеца след студено къдрене....Не си струва май..
Така че, ако имате по-дълги коси или пък ги тетирате по-радикално...НЕ СЕ КЪДРЕТЕ ТРАЙНО !

П.П. gwendoline, тая е за убиване, след като се е навила да накъдри толкова дълга (и хубава )и боядисвана коса. Сигурна съм, че не изглеждаш зле , просто не е това, което си очаквала.
Между другото, ако се харесваш с права коса, можеш да си я изправяш с четка и ще ти държи супер дълго, пак заради къдрина ! Преди много години (когато нямаше още преси ) майка ми се къдреше, само за да й седи добре косата изправена (иначе й е чуплива).
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #52  
Стар 24th July 2008, 14:23
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз на времето също се къдрех за да може да ми седи като я навия със маша
Отговори с цитат
  #53  
Стар 24th July 2008, 14:25
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Гвен пробвай да я правиш на дифузер и ще ти седи по дълго време ,аз поне така правя ...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 24th July 2008, 14:28
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Гуен, виж на лични едни съветчета
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 24th July 2008, 17:01
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

И аз направих тази грешка с къдрина преди 4-5 години.Доста време и нерви изхабих докато успея да й върна предишния вид.В началото бях много доволна,изглеждаше точно така както си я представях-бухнала с много обем и хубави къдрици.Тогава още не я боядисвах,малко след това почнах,но овсен всичко ми е и доста тънка.
Много е неприятно като почне да израства и да си личи в корените.Общо взето ми държа 2 години някъде,като втората си бях точно като разплетена кошница-разпиляна на всички страни и безформена.Хубавото беше,че поне по-рядко се омазняваше,можеше да я мия и само веднъж седмично.Ще потърся снимки да ви покажа как изглежда.Но като цяло процедурата изтощава доста и аз лично не ви препоръвам да опитвате,освен ако имате чак толкова голям мерак за буйни къдрици и много здрава коса.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 24th July 2008, 19:31
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране Re: :)

Цитирай:
Първоначално написано от Inkaaa
Пробва ли с ролките , които се варят?Аз имам същия тип коса и при мен действат!Недей да си гориш косата, това е моето мнение!
Хей, моята фризьорка ме наплаши, че 1во вече не било модерно това къдрене и 2ро, че адско много изтощавало косата.
Така, че мисля да пробвам ролките, които се варят. И ако и с тях не се получава се подлегам на процедурата.
Та би ли ми разказала за тази ролко? Колко струват? Разпространени ли са? Как се прилагат? Какъв е резултата - малки букли, големи букли, начупване, масури? Колко време стоят при теб?
Отговори с цитат
  #57  
Стар 25th July 2008, 10:51
Аватара на Inkaaa
Inkaaa Inkaaa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 685
По подразбиране :)

Не са скъпи има ги по разни магазинчета за козметика!Пробвай да си разделиш косата на сектори със шноли и така ще ти е по-лесно да отделяш кичурите и няма да ти се пречи останалата част от косата!Слагаш първо пяна на косата ,която е измита и изсушена по възможност и после навиваш кичури около три см. широки(зависи колко ролки имаш, по-добре си вземи два комплекта ,така ще стане по- къдрава) и стоиш така колкото можеш повече или поне докато станат студени!После слагаш малко лак за коса, на мен ми държи до следващото миене на косата,само на сутринта я понамачквам с пяна!!!
__________________
Никой никого не губи, защото никой никого не притежава!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 25th July 2008, 11:19
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Аз пък съм чувала че някъде във Магама къдрят само корените и се получава обем
Отговори с цитат
  #59  
Стар 25th July 2008, 11:30
Аватара на heavenkata
heavenkata heavenkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Дряново/Габрово
Мнения: 2 041
По подразбиране

Инче, благодаря ти много!!!
Още утре като посещавам В. Търново за шопинг деня, ще потърся да си купя! И ще се направя! Дано после да споделям щастие от накъдряне!!

Мен фризьорката, която е една от най-добрите в моя град и околността, ме разубеди да се къдря трайно като каза, че вече само бабичките се къдрели така и отказа да ме къдри!? Не знам дали да плача, да се смея...
__________________
жия
Отговори с цитат
  #60  
Стар 25th July 2008, 13:28
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo

П.П. gwendoline, тая е за убиване, след като се е навила да накъдри толкова дълга (и хубава )и боядисвана коса. Сигурна съм, че не изглеждаш зле , просто не е това, което си очаквала.
Между другото, ако се харесваш с права коса, можеш да си я изправяш с четка и ще ти държи супер дълго, пак заради къдрина .
То момичето си призна, че досега не е къдрило, защото от години никой не се къдрел и било демоде Още тогава трябваше да стана и да си тръгна... Аз затова и реших да се доверя на Магама - там уж всичко е на ниво, да ама не...само цената им беше на ниво, признавам... А иначе нестава да я изправям - тя е бухнала като тупирана и даже не може да се реши - точно като не негърка (разплетена) ми е косата в момента...Някои от познатите ми откриха някаква екзотика в цялата тая работа, но... истината е, че е най-лошото къдрене, което съм виждала
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Трайнокъдрене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:47.