IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 12th March 2007, 18:40
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране Отзиви за Токуда болница

Решила съм да си направя пълни изследвания. Доколкото разбрах, в тази болница имат много качествена апаратура, а и японците са ми симпатични
Някой ходил ли е там, например на скенер, ядрено-магнитен резонанс и др.? Как става записването, договор с НЗОК...Изобщо каквато и да е информация ще ми е от полза.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th March 2007, 19:31
Аватара на neli4ka
neli4ka neli4ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: Belgium Brussels
Мнения: 3 567
По подразбиране

Майка си е записала час там за тази седмица.Като се чуя с нея ще и кажа да влезе във форума да напише подробности.
__________________
http://www.help-eli.org/
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th March 2007, 21:14
dimi4 dimi4 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Sofiа
Мнения: 51
По подразбиране

Днес са приели баба ми там,аз не съм ходила още,но баща ми каза,че работят с НЗОК,а вътре било като 4* хотел.Не знам как седи въпроса обаче със специалистите и възможностите им.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th March 2007, 00:03
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Да ти направят скенер и резонанс без основание - не вярвам...
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th March 2007, 01:04
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Да,diastemma, напълно съм съгласна с теб. Но аз бях миналата седмица при невролог, която ми е и приятелка и нещо явно леко я смути и ми каза, че за всеки случай да ме прегледа пак след 3 мес. Разбира се, каза ми, че нищо ми няма, но тъй като съм й близка и малко повече внимание да ми отдели. Аз, от своя страна обаче, съм прекалено емоционална и започвам да си навивам дали ми има нещо...Като капак на всичко на мой приятел от рутинно кръвно изследване му откриха неприятна болест и затова съм се пренавила може би.
А като си помисля, че преди дори не познавах и личният си лекар...Та затова сега прецених за мое успокоение, да си направя ЯМР. Извинявам се, ако звуча глупаво, наистина не знам какво представлява това и как се назначава, но някак ще съм по-спокойна, ако мина.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th March 2007, 11:05
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

за съжаление съм имала много неприятности по болиците и мисля че без диагноза или поне съмнение за нещо написано черно на бяло никой няма да ти направи такова изследване. може би трябва да отидеш на техен невролог и той да се усъмни в състоянието ти и да предизвика такова изследване. инак абсурд. в БГ ако не умираш и си на легло като отидеш да се прегледаш и им обясниш, че отиваш просто ей така-на контролен преглед- те гледат като луд и те гонят-да не им губиш времето. поне при мен беше така, а и при всииииииииииииииииичките ми близки, роднини и познати. сори. дано съм била полезна с нещо.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th March 2007, 11:18
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
без диагноза или поне съмнение за нещо написано черно на бяло никой няма да ти направи такова изследване. . в БГ ако не умираш и си на легло като отидеш да се прегледаш и им обясниш, че отиваш просто ей така-на контролен преглед- те гледат като луд .
абе като луда не са ме гледали , но ако искаш да минеш по здравна каса е така, GPто ми не ми даде направление за кръвни изследвания защото нямал никакви съмнения, даде ми 2 на урина , обадих се в НЗОК и от там ми казаха че е прав. Така че отидох в частна лаборатория и си платих за обширни кръвни изследвания. ЯМР обаче си мисля че е друго нещо- облъчване.... така че може и да не го правят току така и на частно. Като при преглед на гърдите-1во те "опипват" 2 ако има нещо те пращат на ехограф, и чак тогава мамограф....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th March 2007, 11:24
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Gia, нали знаеш че цената на ЯМР е около 200 лв.?
__________________
...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th March 2007, 13:51
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Да, uspeh, наясно съм с цената,все пак се "сканира" всичко в тялото. Не съм сигурна колко е в Токуда, където е най-модерната апаратура...В крайна сметка давала съм толкова пари за глезотийки.

Тези дни покрай моят приятел осъзнах, че няма нищо по-ценно от здравето( сори, че пиша толкова банални неща), та след като шефът на неврологичният блок ми каза, ако мога да си направя ЯМР, да се успокоя и да забравя за случилото се, мисля тези дни да го направя.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th March 2007, 17:19
kapris kapris не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 316
По подразбиране

Аз се записах понеделник за скенер на глава по желание, без направление.Казаха ми ,че е 190 лева, а със направление е само 90 лв за контрастно вещество.
__________________
-Влизам вчера в тоалетната на ресторанта, гледам на земята сто лева.Навеждам се да ги взема и усещам как започвам да ги заработвам!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтзивизаТокудаболница
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:45.