IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th January 2007, 02:10
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране Въпроси относно...

Здравейте, с оглед на това, че последно време ме годни една идея искам да попитам какво да запиша ако кандидатствам с История и още един пройзволен предмет ? Понеже историята е един от предметите които най-много ми се отдават и доста материал съм изчел/и до ден днешен чета с голям интерес. Та мисля, че не би следвало да е проблем за мен да се справя с изпитите/тестовете.

Предварително благодаря на всеки отзовал се, и ако може някакви линкове, че до сега разглеждах разни сайтове на университети, но с оглед на "интересната" им структура нещо неможах да намеря това което търся!
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th January 2007, 05:39
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Аз,като един отличник,който е кандидатствал с история ще ти дам следния съвет.

Каква история си чел няма значение,може да знаеш всичко за Древния Египет,но конспектът е върху българската история.
Материалът е много,но се учи лесно ако ти е интересно . На мене не ми беше.
Написах 26 страници за Съединението,в момента (9 години след това) не помня на коя дата започва Сръбско-българската война. Ако не празнувахме,сигурно нямаше да знам и датата на Съединението.

Това е материал,който се учи,но след това се забравя,защото не се практикува.
Освен ако не искаш да ставаш историк или даскал. Което няма да е добре от финансова гледна точка.
Във ВУЗ-овете има изпити с История за редица специалности,които изискват добра памет (правото,например). Ако искаш да учиш нещо такова историята ти е просто средство да се докопаш до исканата специалност,но после за никакъв *** не ти служи самата тя.
Повечето специалности,които се кандидатстват с история са бошлаф работа: някакви политологии и прочие идиотщини. Оттам излизат дървените философи,които все нещо анализират,ама ако ги накараш да направят нещо за 5 стотинки работа не вършат. Но пък в УНСС може да кандидатстваш икономика и какво ли не с история,но същото можеш и с литература,а там материалът е 5 пъти по-малко.

Но ако те влече и си сигурен,че ще те влече и после,действай. Но да знаеш,че това не е занаят,не е професия,а пък иска доста труд.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th January 2007, 08:54
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Хмм и аз ще кандидатствам с история...кога ли?Когато му дойде времето, живот и здраве до година!Вече съм избрала това, което искам да уча, но мадагаскар е прав, че историята е до там, за да влезеш после никой не я сефери! сиреч не ти трябва! Вторият предмен може да е нещо, което също ти се отдава.Незнам тази или другата година ще кандидатстваш, но ако е следващата, според мен, трябва да се съобразиш и с тъпите матури! Едната е задължителна, както сигурно знаеш, и е по БЕЛ, другата ще е или избираема или по профилиращия предмет!Но тия работи ще ги разберем със сигурност с времето!Та, за историята...във абсолютно всички ВУЗ-ове се кандидатства с история на България.При започване на учебната година всеки ВУЗ публикува в сайта си информация за документи, място на изпити и разбира се материалът, по който ще се проведат съответните изпити, било то по каквото и да е и каквото има! Ето тука можешда намериш ВУЗ или по град, ако имаш предпочитания, или по специалност.А иначе във почти всеки, ако не и във всеки университет може да се кандидатства с история.И както мадагаскар каза, трябва да си избереш нещо, което след това ще ти осигури доходна работа!Симеоново например е един много добър избор, не се влиза толкова трудно колкото разправят, но поне знаеш, че излизаш човек с осигурена работа и т.н., за доходи няма да говорим!Военното във Велико Търново, защо не...или право в СУ...но това вече ти си избираш!Дано съм била полезна!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th January 2007, 09:22
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Каква специалност мислиш да кандидатстваш и къде? Разбрах, че с 2 изпита ще си - и каква е алтернативата на история в такъв случай?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th January 2007, 09:24
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Каква специалност мислиш да кандидатстваш и къде? Разбрах, че с 2 изпита ще си - и каква е алтернативата на история в такъв случай?
Ако питаш мен, аз съм твърдо ЗА Симеоново, ако не стане 1-вата 2-рата година ще стане.Ще кандидатствам, във факултет Сигурност.
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th January 2007, 12:01
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

в УНСС само с един изпит (например с история,както ти си решил) може да кандидатстваш..може би за почти всяка специалност - финанси, финансов контрол, стопанско управление..какво ли не. Ако имаш някакви мераци към правото, не се стряскай от изпита по литература..не е толкова трудно, имам предвид научава се..аз съм кандидатствала с литература. преди да започна да се подготвям, казвах, че не мога да пиша...не, не съм имала проблеми с правопис, пунктоация, познаване на текстовете, но...знаейки на какъв език са написани добрите работи на кандидатстудентите, се съмнявах доста в себе си...но учителката, при която реших да се готвя по литература, ми каза;"Спокойно!Никой не може да пише! То се научава!"...и се оказа права..не мисли,. че съм се съсипала от писане на теми,не! ни най-малко. просто четях материалите и накрая на изпита сама се очудих от себе си какви неща ражда главата ми !
И щом ще кандидатстваш, трябва да те предупредя за още нещо - каквото и да решиш да подготвяш, винаги ще има момент, в който си казваш: "как можах да избера точно това! еди-кое-си е сто пъти по-лесно! аз избрах най-трудното..."
от сега ти пожелавам късмет и успех винаги може да потърсиш тук помощ относно намирането на материали, подаване на документи и т.н. - всичко, свързано с изпитите
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th January 2007, 12:19
mikse mikse не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 106
По подразбиране

Като дипломиран историк ще те посъветвам - ЗА БОГА НЕ ЗАПИСВАЙ ДА УЧИШ ИСТОРИЯ! Трудно се влиза, още по-трудно се изкарва и след това няма никакво приложение, освен да се занимаваш с научна дейност или учител. Кандидадствай в УНСС с история и ........., така шанса ти е двоен- 1 път участваш в класирането с оценката от история, а 2 път с оценката по втория предмет 8) И ако те приемат, не прави моята грешка да се откажеш, а запиши в УНСС
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th January 2007, 13:06
Аватара на мадагаскар
мадагаскар мадагаскар не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 641
Изпратете съобщение чрез ICQ до мадагаскар
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gavr1
Цитирай:
Първоначално написано от verita
Каква специалност мислиш да кандидатстваш и къде? Разбрах, че с 2 изпита ще си - и каква е алтернативата на история в такъв случай?
Ако питаш мен, аз съм твърдо ЗА Симеоново, ако не стане 1-вата 2-рата година ще стане.Ще кандидатствам, във факултет Сигурност.
Aз бях влязъл там. 15 човека приемат в тоя факултет. Но избрах правото. Много ме е яд
Ако бях останал там сега щях да съм таен агент.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th January 2007, 13:16
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Аз затова попитах каква специалност искаш, защото по принцип специалностите, за които се кандидатства с 2 изпита не са лесни за приемане и трябва да си подбереш наистина такива изпити, на които можеш да допуснеш минимум грешки, и субективизмът също да е сведен до минимум.

Мисля, че в повечето случаи историята може да се замени и с география - аз лично бих избрала нея, защото няма толкова дати и т.н. Освен това, както каза Мадагаскар, има разлика между това какво ти е интересно да четеш и какъв е конспекта.

Аз лично кандидатствах някога с немски и езикова култура, защото литературата ми беше любим предмет в даскало. Обаче се оказа, че нещата съвсем не седели така - при нея степента на субективизъм е може би най-голям и някой квестор може страшно яко да те прецака. За щастие мен ме приеха, въпреки, че есето ми май не ги очарова, но сега сестра ми е кандидатстудентка и аз я разубедих да кандидатства с български и литература.

Пожелавам ти успех и да празнуваш приема ти в специалността, която си избрал!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th January 2007, 16:39
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Мисля Право да кандидатствам. Понеже другите които видях свързани с История и БЕЛ не ми харесват. Та съм се спрял на правото. Ако успея да вляза ще е добре защото не ми се учи нищо свързано с техника и технически науки.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросиотносно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:53.