IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #691  
Стар 11th December 2011, 10:42
Аватара на svoboda
svoboda svoboda не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suonsan Виж мнението
Не препоръчвам спрей тен, особено върху светла кожа. 1-2 дена е ок, но като почне да пада боята, остават петна.
Аз лично, мисля да се откажа от солариум поне за 4 месеца, докато поспаднат отоците. Тук отварям една скоба, че да солариумите са вредни, но от солариум до солариум има огромна разлика. Слънцето може да е много по-опасно. От както ходя на солариум лятото на плажа не изгарям.
Да явно е като автобронзантите....
Димитров каза, че не се препоръчва солариум 1 месец след операцията заради синините - да не останат трайни петна.
Отговори с цитат
  #692  
Стар 11th December 2011, 11:11
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Процесът на излющване на горния слой кожа след рино по мои наблюденияпродължава повече от един месец, затова си мисля, че доста по-дълго не е добре да се ходи на солариум. Същото важи и за излагане на слънце. Рискът е да се сдобиеш с упорити пигментни петна.
Отговори с цитат
  #693  
Стар 11th December 2011, 11:54
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suonsan Виж мнението
Не препоръчвам спрей тен, особено върху светла кожа. 1-2 дена е ок, но като почне да пада боята, остават петна.
Аз лично, мисля да се откажа от солариум поне за 4 месеца, докато поспаднат отоците. Тук отварям една скоба, че да солариумите са вредни, но от солариум до солариум има огромна разлика. Слънцето може да е много по-опасно. От както ходя на солариум лятото на плажа не изгарям.
Хахаха ама няма нужда да се оравдаваш и в крайна сметка залъгваш себе си не нас
Ако разчиташ само на това че солариумите били различни определено мога да кажа ,че много наивна знаеш ли на какви условия трябва да отговарят тези солариуми и кога за последно им е правена проверка ?
Преди време бяха правили проверка на солариумите в Англия и се оказа че много голям процент не отоварят изобщо на изискванията! ...
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #694  
Стар 11th December 2011, 13:07
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Хахаха ама няма нужда да се оравдаваш и в крайна сметка залъгваш себе си не нас
Ако разчиташ само на това че солариумите били различни определено мога да кажа ,че много наивна знаеш ли на какви условия трябва да отговарят тези солариуми и кога за последно им е правена проверка ?
Преди време бяха правили проверка на солариумите в Англия и се оказа че много голям процент не отоварят изобщо на изискванията! ...
Определено си по-компетентна от мен, но щом питаш... Най- главното, по което съдя е колко често се сменят лампите и тъй като от доста време хидя само 2 студия, имам наблюдения. Солариумите са нови и модерни с добра вентилация, Някой от тях впръскват вода и имат няколко светлини (не говоря за колариум). Документи за солариумите не им изисквам. И не заблуждавам никой, споделям опит. Ако процедурите са умерени и в подходящ солариум, ако кожата
не е прекалено светла и пигментирана, риска е минимален. Нали именно в болници има соларуими с лечебна цел??
Отговори с цитат
  #695  
Стар 11th December 2011, 13:13
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Хахаха ама няма нужда да се оравдаваш и в крайна сметка залъгваш себе си не нас
Ако разчиташ само на това че солариумите били различни определено мога да кажа ,че много наивна знаеш ли на какви условия трябва да отговарят тези солариуми и кога за последно им е правена проверка ?
Преди време бяха правили проверка на солариумите в Англия и се оказа че много голям процент не отоварят изобщо на изискванията! ...
В България също имаше такива проверки. Доста голяма част от солариумите са в кошмарно състояние, моментално мога да зачеркна няколко студия , където цената на услугата е много по-ниска или козметични салони с по 1-2 солариума- и на двете места е елементарно да разпознаеш, че апаратите са мега стари и са
за брак! За такава рязлика говоря..
Отговори с цитат
  #696  
Стар 11th December 2011, 13:17
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi Виж мнението
Процесът на излющване на горния слой кожа след рино по мои наблюденияпродължава повече от един месец, затова си мисля, че доста по-дълго не е добре да се ходи на солариум. Същото важи и за излагане на слънце. Рискът е да се сдобиеш с упорити пигментни петна.
Разумна препоръка! по-добре да не се рискува...
Отговори с цитат
  #697  
Стар 11th December 2011, 13:22
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от svoboda Виж мнението
Да явно е като автобронзантите....
Димитров каза, че не се препоръчва солариум 1 месец след операцията заради синините - да не останат трайни петна.
То е бронзант, просто се впръсква на много ситни струйки и е доста по-равномерно.
Не бързай със солариуми!!! И след месец е рано
Отговори с цитат
  #698  
Стар 11th December 2011, 13:39
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Това че са модерни не ти гарантира абсолютно нищо , и от къде знаеш на колко 4есто сменят крушките ! Изненадана съм от невежеството което цари из България , докато на запад масово се тръби за вредата от солариумите ! Но така е с почти вси4ки неща , докато дойдат до БГ и ве4е не са на мода
А солариумите в болниците дали се ползват за направата на тен ???
Както и да е това е лично твое решение , но да се надяваме че на 30 няма да търсиш вариант за фейслифтинг или пък недай си боже ле4ение за рак на кожата ....
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #699  
Стар 11th December 2011, 14:02
Аватара на svoboda
svoboda svoboda не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 129
По подразбиране

Susan, незнам как в Англия тръбят за вредата от солариумите, но видях как в Лондон масово ги използват. До нас имаше соларно студио, което буквално се скъсваше от работа. От сутрин до 10 вечерта. Солариумите им никак не бяха от най-модерните. Много бях изненадана, но наистина младите момичета там ги използват доста.
Отговори с цитат
  #700  
Стар 11th December 2011, 14:08
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Това че са модерни не ти гарантира абсолютно нищо , и от къде знаеш на колко 4есто сменят крушките ! Изненадана съм от невежеството което цари из България , докато на запад масово се тръби за вредата от солариумите ! Но така е с почти вси4ки неща , докато дойдат до БГ и ве4е не са на мода
А солариумите в болниците дали се ползват за направата на тен ???
Както и да е това е лично твое решение , но да се надяваме че на 30 няма да търсиш вариант за фейслифтинг или пък недай си боже ле4ение за рак на кожата ....
Сю, благодаря! Оценявам и знам, че това което казваш е за добро. И в БГ се тръби за вредата от солариумите. Аз почти съм на 30 ..засега да чукна на дърво всичко е наред. Не ме разбирайте погрешно, не злоупотребявам със солариумите!!! Всичко е в рамките на разумното. Права си, за състаряването, виждала съм такива последствия, но има жени, които поддържат летния тен целогодишно, не съм от тях
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:52.