IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th November 2006, 13:39
Monika_73 Monika_73 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране Помощ

подложих се на пълен глад!!! Запонах да чета във форумите всичко за отслабване и диети,стана ми ясно,че с пълен глад има дори обратен ефект и отслабването не е трайно..........сега незнам какво да правя,да започна ли да ям по малко? Страх ме е,че ако го правя тялото ми ще започне да складира всичката храна която приема и ще си възвърна килограмите............какво да правя..........дайте ми съвет..........моля ви!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th November 2006, 13:54
non_blonde non_blonde не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 58
По подразбиране

На мен не ми стана много ясно как е възможно човек да качи 24 кг. без да се усети? Кой и какво е трябвало да ти каже?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th November 2006, 13:56
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

стана ми тъжно като го прочетох.... така те разбирам!
Каквото и да правиш - направи го за себе си, не за него или някой друг! Направи го за своето самочувствие, за да се харесаш ТИ!
Надали има диета, която да не съм пробвала...
Пробвала съм гладуванията на Лидия Ковачева и съм стигала до 18 дни.
Не е това начинът!!!
Напоследък открих този форум, най-добре е да четеш, сама ще откриеш кое е най-доброто за теб.
Аз го открих - при мен е намаляване на храната, но редовно хапване на плодове, мюсли, леки неща. Пиене на много течности - 2.5 литра на ден. Много движение + ходене! От днес започвам и L-карнитин 8)
Но ако това е причината той да те остави... аз бих се замислила дали след като дойде моментът отново да харесам образа си в огледалото - бих искала да имам каквото и да било общо с този мъж!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th November 2006, 13:59
Monika_73 Monika_73 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Много си права ROSSI ROSSI,благодаря ти..........ще направя това за себе си и за никой друг
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th November 2006, 14:03
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от non_blonde
На мен не ми стана много ясно как е възможно човек да качи 24 кг. без да се усети? Кой и какво е трябвало да ти каже?
И аз това бих искала да попитам, а по дрехите не се ли усети, че си напълняла толкова много....?
Отслабвай, както се казва "бавно и славно"... и трайно...

Между другото заглавието на темата ти , нарушава правилата на форума и не коректно
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th November 2006, 14:07
Monika_73 Monika_73 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране

знаех,че съм напълняла,но не мислех,че е толкова много,а и постоянно си купувах нови дрехи и захвърлях старите
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th November 2006, 15:10
Петко К Петко К не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2005
Град: София
Мнения: 289
По подразбиране Re: помощ

Цитирай:
Първоначално написано от Monika_73
..........сега незнам какво да правя,да започна ли да ям по малко? Страх ме е,че ако го правя тялото ми ще започне да складира всичката храна която приема и ще си възвърна килограмите............какво да правя..........дайте ми съвет..........моля ви!
Не е въпроса само да ядеш по - малко, а и да ядеш правилните храни. Откажи се от всички бързи въглехидрати и такива с висок гликемичен индекс. Ако това нищо не ти говори (което сигурно е така), просто спри всякаква захар, сладкото и хляба, белия ориз, мюслитата, тестените храни, кроасани и банички, пици и останалата fast food. Наблегни на чисти храни - месо, яйца, ядки и като цяло естествените продукти. Белтъчните храни имат висок термичен ефект, което ги прави подходящи при режим за отслабване, т.е., месото е по - подходящо от плодовете, противно на това, което си мислят повечето хора.
Яж 4 - 5 пъти на ден, с глад само си забавяш метаболизма. Честото хранене е един от начините да го забързаш. Друг начин е спорта. Почни да спортуваш или си вдигни ежедневната активност (ходи повече пеша и други такива).
И за да свалиш 20 кг ще ти трябва време, да кажем една година, че и повече. Качвала си ги с години тези кила, не можеш да ги свалиш за няколко дни, не се опитвай. Ще се провалиш.
Настрой се за бавни и малки стъпки, и не се отчайвай, ако за два дни не свалиш 5 кг!
Желание и търпение, това е начина.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th November 2006, 15:16
Monika_73 Monika_73 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Вече прочетох доста по въпроса............само правилни храни,по малко,но често. Притеснява ме обаче факта,че съм гладувала една седмица и как ще приеме организма ми храната която поемам
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th November 2006, 15:25
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Пол Брег казва: Всеки може да гладува, но не всеки може да се захрани!
Той е бащата на гладолечението. И е прав! След дълго гладуване може да се гътнеш, ако се набумкаш с какво ли не.
Супа е най-доброто и щадящо, после варен картоф, после зеленчуци...
При 7 дни гладуване - поне 4-5 дни трябва да отделиш за захранването!
ето тук намерих линк, в който доста подробно се описват някои процеси по захранването:
http://bff.abv.bg/cgi-bin/showpost.p...=expanded&sb=5
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th November 2006, 19:06
jedira jedira не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: sofia
Мнения: 410
По подразбиране

Понеже доста се споменава ,но никой не обяснява понятието"гликемичен индекс"малко се поразрових и намерих товаидеята е да се ядат храни с нисък гликемичен индекс и така да се отслабва
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Помощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:12.