IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 21st June 2006, 19:55
BoXko BoXko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 989
По подразбиране Re: правилно дишане при бягането?2?

Цитирай:
Първоначално написано от Beni
Цитирай:
Първоначално написано от denissse
имам един проблем - не мога да дишам правилно докато бягам, нямам проблеми с умората, тялото ми не се измяря, само въздух не ми стига.Как е по-добре през носа или през устата да се диша?Не знам дали е вярно, може да звучи и смешно, но като ходех на аеробика, инструкторката ни казваше при бягането на 3 крачки вдишваш и на 3 издишваш, така ли е?

Здравейте, аз вдишвам през носа на четири крачки и издишвам през устата също на 4 крачки, понякога се изморявам и започвам да вдишвам и през устата, но като цяло така- 4 вдишвам-4 издишвам се чувствам най-ок

аз също бягам така но на 2 крачки пробваи
Отговори с цитат
  #22  
Стар 22nd June 2006, 14:19
denissse denissse не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 598
Изпратете съобщение чрез ICQ до denissse
По подразбиране

много благодаря на всички за вниманието, наистина е спорен въпросът, по-скоро е строго индивидуално на който както му е по-лесно, но аз все още не мога да намеря оптимално най-добрия вариант за себе си
__________________
Обичай не този, който ти казва "Обичам те", а този, който те пита "Обичаш ли ме?"
Отговори с цитат
  #23  
Стар 22nd June 2006, 23:13
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Ама ти въобще четеш ли за какво става дума или просто искаш да оригиналничиш? ако е второто - постигнал сиго, ако е първото - спамиш форума.

Тук се пита за дишането по време на тичане, а не докато спиш!
Желаех да кажа само, че може да се диша дори през сламка, а какво остава през ноздрите. Всичко зависи от тренираността.
Американците са тъпаци, а не ми се търсеше на руски в Google.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23rd June 2006, 10:45
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Разбира се че може да се диша, ако си в кома или спиш... Но нека ти обърна внимание на друго - тичането е аеробно упражнение. Точно ти знаеш по-добре от всеки друг какво значи това: изгаряне на калориите с участието на кислород. Тоест - нужен е прием на максимално количество кислород.

За много хора лимитиращият фактор по време на тичане не е издържливостта на мускулите, а достъпа на кислород (задъхването). Ако не дишат възможно най-много въздух няма и да тичат максимално ефективно.

А пък най много въздух се вдишва през устата.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 23rd June 2006, 12:24
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Аз тичам всяка вечер по 3-4 км...това е от доста време и все още ми е трудно да вдишвам през носа и да издишвам през устата...наистина не мога да си поема изцяло въздух през носа и се задъхвам..И аз съм чувала , че правилното е вдишване през носа,издишване през устата,но като не мога си вдишвам и издишвам само през устата.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 23rd June 2006, 13:22
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

не знам кое е правилно и кое не,във всеки случай аз си дишам от там,от където мога да поема най-много въздух-през устата.и за мен определено това е най-правилното,защото както каза Лиофи,проблема ми не е в издръжливостта на мускулите,а в задъхването.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 23rd June 2006, 13:48
Beni Beni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Моля ви, кажете ми- това, че цялата почервенявам в лицето и кръвта ми се качва в главата докато тичам нещо нередно ли е? Ставам направо по-червена от домат! Да не ми стане нещо? Иначе дишането горе-долу ми е ритмично, 4 крачки вдишвам през носа и на 4 издишвам
Отговори с цитат
  #28  
Стар 23rd June 2006, 14:22
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beni
Моля ви, кажете ми- това, че цялата почервенявам в лицето и кръвта ми се качва в главата докато тичам нещо нередно ли е? Ставам направо по-червена от домат! Да не ми стане нещо? Иначе дишането горе-долу ми е ритмично, 4 крачки вдишвам през носа и на 4 издишвам
И при мен става така,би било ненормално,ако не ти ставаше така.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23rd June 2006, 14:24
Beni Beni не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Да, но при мен става най-много, тичам с приятелки и приятелки и те не стават като светофар в главата, аз направо след крос плаша хората
Отговори с цитат
  #30  
Стар 23rd June 2006, 14:28
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Уверявам те,че и аз добивам страховито изражение.Вероятно си с по-ниско кръвно,както мен и като тичаш просто ти се вдига рязко,но това не е проблем..Не се притеснявай...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: правилнодишанеприбягането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:35.