IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th January 2005, 17:43
ВАВУ
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране БЯГАНЕТО

ЗДРАВЕИТЕ СЛАДУРИ
Искам съвет относно бягането. Мисля да се позанимавам по-сериозно от тази пролет с бягане по стадьоните. Но все още не съм получила подходящ съвет КАК Е НАЙ-ПРАВИЛНО ДА ГО ПРАВЯ. Сутрин или вечер? бавно или бързо? с почивки или без? с каква продължителност? колко дни в седмицата? и т.н. Чувала съм, че не е подходящо сутрин, за да не се натоварва сърцето... и всякакви противоречиви мнения. В сайта намерих програма за начинаещи, а аз не съм такава. Занимавала съм се и преди със спорт.
Целта, която ще гоня е стягане и задържане на теглото и стягане, защото преди това ще се подложа на плодова диета.
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th January 2005, 23:49
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

бягането е много полезно........... това е най-доброто упражнение за поддържане на форма.... препоръчвам ти да бягаш по-често... към 4-5 пъти седмично.... колкото до това кога да бягаш през деня.... сутрин рано преди закуска, след кафето е идеалното време... имаше една статия в която четох точно защо.. ако държиш мога да я намеря и да я препиша тук. Тичкай си нормално.... но не много бавно.... около 30минути-40минути е идеално.... ако се умориш много спираш и си почиваш ходейки, ако пък ти е малко това, ускори темпото на тичане!

Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th January 2005, 17:44
ВАВУ
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ето отново се стига до същата дилема Винаги има противоречиви мнения!!! По принцип ако се бяга рано сутрин съм чувала, че не е добре за сърцето. На работа съм по цял ден и явно ще трябва да е вечер, макар да е за сметка на някои мои излизания. Но след като съм го решила ще стане! Може да пробвам и да се увия с найлонови торбички за да има и допълнително отслабващ ефект. Не съм го пробвала, но съм чувала че е добре
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2005, 00:02
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

да моя приятелка идваше на тренировка по карате с найлонови торбички по краката и след това беше вирвода явно помагат.......... иначе се сетих защо бягането е хубаво да се прави сутрин..... сутрин се сабуждаш и корема ти е празен тогава започваха някакви процеси които водят до отслабване ,а когато отидеш да тичаш тези процеси се ускоряват...... с две думи това беше... а когато пийнеш и едно кафе,, то също помага ........
искате ли да ви дам статията за кафето ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2005, 09:23
ВАВУ
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ДА ЩЕ МИ БЪДЕ ИНТЕРЕСНО ДА ПРОЧЕТА СТАТИЯТА И КАКВОТО ИМАШ, КОЕТО МЕ ЗАСЯГА. МНОГО ТИ БЛАГОДАРЯ!!! А ПРОЧЕТЕ ЛИ МИ СЪВЕТА ПО ТВОЯТА ТЕМА?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th January 2005, 14:28
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

Прочетох го .... мерси много......... даже днес бях на козметик дерматолог

КАФЕ

Кафето някога се смяташе за нездравословно, но последните изследвания показват, че то има редица качества, които може да са от полза на трениращите фитнес и културизъм. Освен общото стимулиращо действие, кофеина има термогенични свойства върху телесните мазнини. В много голяма степен той повишава ефективността на другите термогенични субстанции. Друг начин да се подобри ефекта му срещу мазнините е да се консумира 1 час преди тренировка. Според последните изследвания то е по-ефективно от аспирина при подтискане на мускулната умора. Това означава ,че с помоща на кафето можете да тренирате по-тежко, без да възникне мускулна умора.
Това което незнаете отностно кафето е ,че то влияе благотворно върху здравето. Последните проучвания показват,че умереното пиене на кафе (2-3 чаши дневно) намалява риска от диабет тип 2, чернодробни болести и даже от жлъчни камъни.

Всяка чаша кафе съдържа 100-200мг кофеин. Разтворимото кафе съдържа по-малко от 100мг. Голяма чаша кафе от специални сортове може да съдържа до 500мг


Заповядай
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th January 2005, 15:44
ВАВУ
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Благодаря ти _root, всъщност не обичам много чисто кафе, но може да пробвам поне с 3в1 кофтито е,че не мога да стана 1 час по-рано за да изпия 1 чаша кафе и после да отида на стадьона но ще го измисля.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th January 2005, 15:44
ВАВУ
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Благодаря ти _root, всъщност не обичам много чисто кафе, но може да пробвам поне с 3в1 кофтито е,че не мога да стана 1 час по-рано за да изпия 1 чаша кафе и после да отида на стадьона но ще го измисля.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th January 2005, 23:35
Аватара на _root
_root _root не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 477
По подразбиране

Дам...... три в едно не е кафе....... не че разбирам де.. аз не пия кафе.... но като го гледам. 8) Ами няма да ставаш един час по-рано а ще тичаш един час по-късно ако не може да го намалиш и на 30мин и за толкова време ще може да се извършат тези термогенични субстанции
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th January 2005, 12:16
ВАВУ
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

М..да, явно идеята за 3в1 не е добра Но аз само такова мога да пия а по принцип изобщо без захар ли трябва да се пие? Ужас!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: БЯГАНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:19.