IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 30th October 2006, 17:12
Flame73 Flame73 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 619
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lori
Това прословуто тирамису го обожавам и го ям навсякъде, където го има. Но много рядко успяват да го докарат поне малко от малко... Такива гадости съм яла с това име, че направо си е срамно за заведенията, които го предлагат. Майка ми ми беше казвала, че е яла най-чудесното тирамису в някакъв хотел в Девин, но като знам какъв е пътят натам изобщо не ми се тръгва... Дори на отиване да тръгна гладна, на връщане 100% ще върна тирамисуто някъде по пътя...
Като съм си в Пловдивско,ще те заведа на едно уютно местенце да си хапнем сладкиша.Разкоооошен е!
__________________
Не трудното, а лесното погубва,
човешкото в човешката душа.
И тя не би разкрила свойта хубост,
без шмиргела на грозните неща!
Отговори с цитат
  #172  
Стар 30th October 2006, 17:17
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
ПРОДУКТИ:
500 гр. бяло пилешко месо
2-3 глави лук
200 – 300 гр. кашкавал
1 майонеза
.
А на колко големи парчета нарязахте пилешкото... Звучи адски вкусно и тази вечер след работа ще напазарувам продуктите :P
Отговори с цитат
  #173  
Стар 30th October 2006, 18:24
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

[quote="Slyn4islava"]
Цитирай:
Първоначално написано от Aset
Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava

Залагайте - ще се получи ли или не?
Ще се получи и още как, даже може и по-вкусно да е!! После да кажеш kак стана?
Аа, не рискувах Сложих ги сега с майонеза, добре че издържаха бон-филетата. Чакам ги!

А ти обясни като на малоумен това:
Цитирай:
Върху четвъртата кора след маслото се наръсва обилно сиренето и се навива на не-стегнато руло. Навитото по този начин руло се нарязва на парчета с дължина 7-8 см. Нарязаните парчета се редят с разрязаната част нагоре едно до друго в тефлонова тава.
Навивам и нарязвам парчето и после какво правя с малките? Как да ги закрепя с двата края нагоре и това ли трябва да направя всъщност? Да станат като буквата U ли? ама ще стоят ли така?

Пиши, мооля те, защото искам утре да го правя.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #174  
Стар 30th October 2006, 18:53
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Асет, просто режеш кората(вече намазана, поръсена със сирене и завита рехаво, но не много) , все едно режеш руло, и после хващаш парчето и внимателно го слагаш(за да не изпада сиренето) в тавата с нарязанато нагоре, за да може после като залееш с яйцата, между корите и сиренето да не остане сухо. Дано да разбра-както е нарязано парчето, го слагаш да полегне в тавата и отгоре заливаш.

Верита, аз го правих не с филета, а с пилешко месо, просто нарязано на порции и пак се изпече добре, така че ти и цели пържоли да ги оставиш, мисля че няма проблем, а и да ги нарежеш е ок, така че, по твой избор.
Отговори с цитат
  #175  
Стар 30th October 2006, 19:51
TedyK TedyK не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Град: London
Мнения: 2 421
Изпратете съобщение чрез Yahoo до TedyK
По подразбиране

[quote="trini_ti"]...Аллл мерси много но имай предвид че го обясняваш на 17годишна която е влизала само няколко пъти в кухнята! Как става препичането на фурна пресди това? Аз имам пакет явка която ми се вижда достатъчно порозовяла, ама толкова и разбирам.
....[quote]
a значи няма нужда тогава. възвираш водата с малко сол мяташ юфката и готово или мляко. само да си наоколо защото това кипи като лудо.

а тази баница утре я правя веднага и ще докладвам какво е станало.

дайте ми рецепта за паламуд моля. миналия път го направих на фурна обаче май се иска скара като гледам. друга идея?

още един въпрос майонеза като споменавате каква точно използвате?
Отговори с цитат
  #176  
Стар 30th October 2006, 19:59
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TedyK
още един въпрос майонеза като споменавате каква точно използвате?
Аз използвам най-евтината майонеза, която мога да намеря, изобщо не се разбира, че има майонеза.
Отговори с цитат
  #177  
Стар 30th October 2006, 20:59
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

"Сготвих" е много силно казано, но си направих нещо много лесно и бързо и вкусно.
Печена тиква с "гарнитура"от мед и орехи - класика в жанра
Точно като за преди Halloween
Отговори с цитат
  #178  
Стар 30th October 2006, 21:02
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Slyn4islava
все едно режеш руло, и после хващаш парчето и внимателно го слагаш(за да не изпада сиренето) в тавата с нарязанато нагоре, за да може после като залееш с яйцата, между корите и сиренето да не остане сухо. Дано да разбра-както е нарязано парчето, го слагаш да полегне в тавата и отгоре заливаш.
Общо взето все едно режа голямото руло на малки рулца, които подреждам едно до друго, така ли?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #179  
Стар 30th October 2006, 22:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Между другото,като казахе тиква,решила съм утре да правя.Някъде из форумите попаднах на един малко по-различен вариант на печената тиква,вече един път го правих и стана страхотно-средно голяма(дори по-скоро малка) тиква,режа отгоре,така че да имам "капаче".След това с лъжица изкаравам семките и изчиствам и пълня с най-различни сушени плодове,смесени с малко канела,захар(или мед,но аз съм алергична към него и не слагам),може и лъжичка ром,за почитателите на алкохолните десерти отгоре слагам капачето и пека в тава на мнооооого слаба фурна.На дъното на тавата слагам съвсем малко вода,колкото да не загори,но и тиквата ще си пусне вода,така че не прекалявайте.
Ако тиквата се окаже прекалено голяма за фурната,може да се разреже на две и двете половини да се напълнят с плодове.
Отговори с цитат
  #180  
Стар 31st October 2006, 06:12
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Aset

Общо взето все едно режа голямото руло на малки рулца, които подреждам едно до друго, така ли?
Точно така!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквощеготвитеднес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:21.