IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2151  
Стар 24th November 2010, 17:27
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
О да със сиренце отгоре стават превъзходни. Аз съм пробвала директно печени (във фурна), ама нищо не става... А изварата е добра идея, прибавяш ли към нея малко кисело мляко или просто я разпределяш върху броколите?
Shandi,значи според мен във фурната ефекта 100 % е различен,понеже аз съм се зарибила и по друг метод,а именно печене на картофи в обикновено найлоново пликче в микровълнова за 10 минути (1 голям картоф или 2-3 малки за това време) и вкуса е коренно различен дори от картофите които печем с мазнина във фурната за по минимум едно 40 минути. Много повече ми харесват печени в микровълновата без мазнина,по-вкусни са ми и стават адски бързо. Иначе към изварата не прибавям кисело мляко ,а просто я разпреде;ям върху броколите,но правя така,ако без да ги бланширам ги пека в микровълнова,то пека ги 4 минути,изваждам ги тогава слагам изварата (поне 100 гр. може и 150),обаче самата извара съм я овкусила със сол,черен пипер,кимион може,чубрица,шарена сол и т.н. пека още 4 минути с изварата изваждам ,отцеждам сока на половин лимон върху тях и хапвам с кеф,ако настържете и малко кашкавал върху изварата още по-добре. :P
Отговори с цитат
  #2152  
Стар 24th November 2010, 17:29
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Опс,само да кажа,ако бланширам броколите около 3-4 минути във вряща подсолена вода,то ги нареждам в чиния и поръсвам хубаво с извара и слагам за 4-5 минути в микровълновата на макс. мощност и така :P
Отговори с цитат
  #2153  
Стар 24th November 2010, 17:34
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
Ядките и аз само сурови ги хапвам...печени със сол веднага ми нарязват езика, ама сигурно се дължи на количествата
Мене така ми нарязват езика пуканките в киното,защото не стига,че ги ям почти винаги,ами ям и от средните или най-големите пакети сама,алчна бе Няма да забравя как ми се доядоха един път шоколадови пуканки и понеже пакета в арената ми се стори малък,отидохме до южния парк и взехме един не пакет,а направо кофичка бая голяма... ядох я на два пъти сама (че гадбето мрази сладко,шоколад,мед и изобщо всичко подсладено) :P Голяма борба беше хахахах
Отговори с цитат
  #2154  
Стар 24th November 2010, 17:36
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Нямам микровълнова, ама честно казано само това ми липсва тука, с два дехидратора, гофретници, парти грилове... от страна на съкилийничката ми...Иначе това с броколите ще се пробва по нататък, че сега постя
Отговори с цитат
  #2155  
Стар 24th November 2010, 23:03
Аватара на helen tt
helen tt helen tt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi
Нямам микровълнова, ама честно казано само това ми липсва тука, с два дехидратора, гофретници, парти грилове... от страна на съкилийничката ми...Иначе това с броколите ще се пробва по нататък, че сега постя
Поздравления за уредите! Аз също си изхвърлих микровълновата преди време. Най-новото в здравословното хранане е дехитратирането на храните. Така се запазват всички полезни съсатвки, които в микровълновата и при печене в нормална фурна се унищожават

Иначе броколите аз ги приготвям на пара, колкото да омекнат, но все пак да останат леко хрускави, за да съм сигурна, че не са се загубили витамините. После поръсвам сиренцето или кашкавала. МММММ... много е вкусно.

Приядоха ми се, но и аз постя сега
Отговори с цитат
  #2156  
Стар 25th November 2010, 11:27
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от helen tt
Иначе броколите аз ги приготвям на пара, колкото да омекнат, но все пак да останат леко хрускави, за да съм сигурна, че не са се загубили витамините. После поръсвам сиренцето или кашкавала. МММММ... много е вкусно.
Приядоха ми се, но и аз постя сега
Аз много се зарибих по тея броколи,откакто си ги приготвям сама вкъщи. :P Снощи изядих една голяяяма порция броколи с извара,после хапнах риба тон с лимонче и оризови бисквити. Намазах рибата тон върху оризовките,беше ми много вкусно.
Отговори с цитат
  #2157  
Стар 26th November 2010, 14:52
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте и от мен! ето моето меню за последните два дни:
1.закуска- пълнозърнести макарони, фреш портокал
междинно- 1 портокал
обяд- скумрия с доматен сос
следобяд- 50 гр. сурови ядки
вечеря- шопска салата
2.закуска- мюсли с ядки, фреш портокал
междинно- 1 ябълка
обяд- пиле със зеленчуци
следобяд- 1 ябълка
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата
Отговори с цитат
  #2158  
Стар 27th November 2010, 10:52
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
здравейте и от мен! ето моето меню за последните два дни:
1.закуска- пълнозърнести макарони, фреш портокал
междинно- 1 портокал
обяд- скумрия с доматен сос
следобяд- 50 гр. сурови ядки
вечеря- шопска салата
2.закуска- мюсли с ядки, фреш портокал
междинно- 1 ябълка
обяд- пиле със зеленчуци
следобяд- 1 ябълка
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата
Брависимо!!! Кефиш.
Отговори с цитат
  #2159  
Стар 29th November 2010, 15:54
lexy_82 lexy_82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 37
По подразбиране

Здравейте Преди месец може би писах тук и бях публикувала мои менюта, които ви харесаха, но сега бих искала ако може да ми предложите вие няколко менюта за ден... Целта ми е отслабване, а не задържане на килограми.... Виждам, че много често (да не кажа винаги, закуската ви се състои от мюсли, но аз не ги обичам, преди месец получих забележка защо ям сутрин кисело мляко.... Ок, каква да бъде закуската ми тогава.... В последно време ям само грейпфрут за закуска и се чувствам добре, но в сайтовете пише, че закуската трябва да е по-високо енергийна.... Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2160  
Стар 30th November 2010, 12:06
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Може да закусваш с елда,киноа+сушени плодове,ядки.
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:07.