IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th July 2007, 21:05
tialobg tialobg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 28
По подразбиране Мога ли да изпълнявам диета ...

Значи на 15 навърших скоро, и искам да попитам може ли да изпълнявам диета, защото съм в корема малко дебел ( имам мазнини при корема малко ) и съм 58 кг, искам да сваля малко и да стегна корема, като повечето от форума, като гледам темите. Та да почвам ли нещо или това ще ми се отрази на растежа и още ми е рано ?

а искам много да си стегна корема и имам воля, но кажете ми ??? ....

Пишете ...мерси.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th July 2007, 21:13
Аватара на Fiore
Fiore Fiore не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: гр.София
Мнения: 167
По подразбиране

Разбира се,че можеш стига наистина д аимаш желание.С силна воля всичко се постига.Ако наистина си сериозен Иначе няма да ти се отрази по никакъв начин на развитието,даже напротив ти ще започнеш да се храниш по-здравословно от преди
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th July 2007, 21:14
tialobg tialobg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 28
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Fiore
Разбира се,че можеш стига наистина д аимаш желание.С силна воля всичко се постига.Ако наистина си сериозен Иначе няма да ти се отрази по никакъв начин на развитието,даже напротив ти ще започнеш да се храниш по-здравословно от преди
Сега нещо да ме насочите ? Какво да правя ? Нямам си понятие от нищо.
Аз да се храня по здравословно ами като не знам какво що? да не объркам нещо ? кажете какво да правя ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th July 2007, 22:26
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Привет и от мен!
Не съм от най-големите специалисти във форума , но основното според мен е:
1. Храни се често, на по-малки порции
2. Наблягай на:
- нетлъсти меса (пилешко без кожа, риба, в краен случай телешко без мазнина), но да не са пържени
- зеленчуци всякакви
- плодове - по-кисели....., грейпфрут, ананас и дребни червени съм чувала, че е най-добре също...
3. От млечните продукти най-добре според мен е киселото мляко и не се хвърляй на тези с 0,0001% масленост, няма голям смисъл май...
4. От яйцето белтъкът е полезният, само че е доста безвкусен
5. Ограничи солта
6. Пий много вода
7. Без газирано и алкохол .., и захар
8. Без сладки неща, пържено, салами, тестени изделия - пици, хамбургери, чипсове, вафли, шоколад и т.н.....
9. Хляб "Бонус"
10. Според мен може и варени картофи или ориз, ама не прекалявай
11. И много СПОРТ.....даже основно това....

Ето тук има всякакви упражнения, включително и за корем :
http://www.bb-team.org/fitness/exercises

А с този калкулатор можеш да сметнеш колко калории на ден са ти неоходими, както и колко калории поглъщаш с храната...така ще се ориентираш и за количествата храна, които да поемаш :
http://zdravoslovno.com/Calculators.html

Сигурно забравям или не знам някои неща ! За по-подробна и задълбочена информация можеш да се поровиш из темите. Ще ти отнеме време, но има много полезни неща !

Успех! Хубаво е, че отрано обръщаш внимание на тялото си !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th July 2007, 23:01
tialobg tialobg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 28
По подразбиране

Супер много благодаря за отговорите, искам да попитам да си определям ли диетата или просто като ми се дояде да гледам кфо ще ям ?

П.П. А как ще я определя един бог знае
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th July 2007, 00:05
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Ами както ти е по-лесно и по-интересно...ако искаш, можеш да си изготвиш програма и да я спазваш, но мен лично това ме изнервя....предпочитам да ям, каквото (позволено) ми се прииска на момента...

С калкулатора виж ориентировъчно колко калории на ден са ти необходими и се ограничавай в тях...малко досадна работа, ама не е толкова трудно......ето ти таблица с калории:
http://spidersport.com/calories.php
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th July 2007, 09:27
tialobg tialobg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 28
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Ами както ти е по-лесно и по-интересно...ако искаш, можеш да си изготвиш програма и да я спазваш, но мен лично това ме изнервя....предпочитам да ям, каквото (позволено) ми се прииска на момента...

С калкулатора виж ориентировъчно колко калории на ден са ти необходими и се ограничавай в тях...малко досадна работа, ама не е толкова трудно......ето ти таблица с калории:
http://spidersport.com/calories.php
еми няма ли някви диети готови за мен ? а и тука с калкулатора да си избера кфо ще ям ? - и до колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g да се вмествам ?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th July 2007, 09:36
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

[/quote]еми няма ли някви диети готови за мен ? а и тука с калкулатора да си избера кфо ще ям ? - и до колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g да се вмествам ?[/quote]

е естествено, че ще намериш готови , но те няма да ти помогнат.
искаш да отслабнеш и да запазиш ефекта?-тогава не се прави определена диета за определен период от време, а се променя начина на хранене.
важно е да следваш съветите, които са ти дадени по-горе.
като прибавиш и спорта ще имаш резултати.
и все пак моя съвет е да не правиш диета без знанието на родителите, някой възрастен трябва да знае какво консумираш и как.
определено е възможно от неправилно хранене да си навлечеш проблеми със стомаха.
успех и моя съвет е да прочетеш малко за здравословното хранене и как храните може да ни вредят, да си обясниш от какво дебелееш и т.н.
после ще имаш повече успех с промяната на хранителния си режим.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th July 2007, 09:42
tialobg tialobg не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 28
По подразбиране

Точно от това се боя, но прочетох някой неща и мисля, че няма да ми е толкова трудно. Просто да се храня често, винаги да имам закуска, да пия вода много, и да ям неща, който не са пържени или със олио. Мисля, че това е общо взето ???

Мисля, че ако спазвам тези 15 неща от тук http://spidersport.com/15-nutrition-tips.php ще се храня здравословно нали ?


П.П. Ще ми е по-добре да си изготвя няква диета, но това как ще стане ?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th July 2007, 09:45
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

еми да в началото е може би по-лесно да си направиш примерно меню.
първо си направи списък с нещата, които най-много обичаш от позволените и после следвай принципите, които си прочела.
след като мислиш, че си готова го напиши тук и ще можем да го обсъдим
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Могалидаизпълнявамдиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:09.