IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd November 2008, 21:04
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beauty
Е, може и да са те интубирали....ти всъщност при Стоянов беше, нали? При него не ме интубираха, но сега може да са сменили тактиката....
По принцип интубацията не би трябвало да се усети от пациента. Моите и двете не ги помня- нито интубирането, нито екстубирането.
При Стоянов се слага венозна упойка не се интубира и сега ..
Отговори с цитат
  #22  
Стар 24th November 2008, 14:24
Аватара на Beauty
Beauty Beauty не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 389
По подразбиране



Какъвто хирурга, такива и анестезиолозите...
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th November 2008, 16:40
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

Този метод ще е много подходящ при хора които са трудни за интубиране майка ми е от тях, благодаря за инфото веднага ще и кажа какво да търси ,защото и се налага операция, но това я спира, при последната направиха опит за интубиране, но неуспещен и не можаха да я оперират
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th November 2008, 22:37
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Кари Брадшоу
Този метод ще е много подходящ при хора които са трудни за интубиране майка ми е от тях, благодаря за инфото веднага ще и кажа какво да търси ,защото и се налага операция, но това я спира, при последната направиха опит за интубиране, но неуспещен и не можаха да я оперират
това е нещо супер сериозно,което на мен ми се е случвало нееднократно и е едно от нещата ,за които най-много съм си изръсвала адреналина.....да ти кажа честно незнам дали някой ще се съгласи на такава анестезия при доказано невъзможен за интубаци пациент.. по принцип на майка ти и трябва консултация с бронхоскопист. те се занимават с такива случаи..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th November 2008, 22:38
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

т. е исках да ти кажа,че за да е спокойна,че всичко ще е както трябва, трябва да бъде интубирана от бронхоскопист, но преди това трябва да се консултира с него...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 24th November 2008, 22:40
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

боби, какво значи "събудих се преждевременно", т.е какво те кара да си мислиш,че е така?
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 24th November 2008, 23:07
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Извинявам се, че се намесвам в темата, но искам да попитам, като стана въпрос за интубиране- по какво се определя кой е лесен и кой труден за интубиране? Анестезиолога ли определя, или е хубаво да се обърна към друг специалист (например споменатият бронхоскопист)?
Отговори с цитат
  #28  
Стар 24th November 2008, 23:16
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

принципно има някои външни белези, по които само може да се предположи,че евентуално ще е трудна интубацията, но и това не е сигурно. случвало се е да са трудни/невъзможни интубациите при пациенти, закоито изобщо не се предполага - и обратното - тези,при които имаш съмнения да бъдат интубирани съвсем гладко.
принципно консултациите с бронхоскопист са за случаи с доказана невъзможна интубация или за хора с операции на ларингс, трахея.
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 24th November 2008, 23:17
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

принципно анестезиолога трябва да прецени да те прати..
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #30  
Стар 24th November 2008, 23:52
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Мерси А какви са външните белези? (то ясно, че на тях не може да се разчита, ама все пак...) има ли връзка с трудно преглъщане например? Има ли значение наличието/липсата на сливици?
Съжалявам, ако звуча съвсем лаишки, просто тази материя ми е много непозната
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: анестезиящото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:26.