IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 14th December 2009, 10:33
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
на каменица безалкохолната бира не е горчива, щом тва се търси
Има си пивка бира и горчива бира, знаеш. Старопраменът, тъй като ми беше фейвърит бирок тогава - беше сред пивките, а сега е гърччччччч
Ферди ли... за него Арианата е нъмбър уан, поне докато пиеше.... сега даже не куса
Отговори с цитат
  #112  
Стар 14th December 2009, 11:12
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от Armand
тука се правят аналози със същата бира от преди 5-10 години и как я били развалили, та това не го долавям,)
Ами пояснявам специално пак - аналогията е следната - преди сто лета, когато бирата за теб е била просто шарена бутилка от рекламка - откъдето и да си вземеше Старопрамен - щеше да е бира, та бира на вкус (при това ориджинЪл чешка и при това доста пивка ). Ся откъдето и да си вземеш в БГ същата - ще прилича на чешката само на външен вид (и на цена )- на вкус е горчилка, а и не е правена даже в чешко мазе Ей тва е лекия нюанс, който не си доловил...
не знам, чисто вкусово не мога да кажа нищо, вероятно си права, но ми се струва, че голяма марка като старопрамен не може да рискува да развали технологията и имиджа си по такъв начин и то конкретно и само за българия =) дали не е въпрос на самовнушение примерно или...

и на мен ми се струва, че италианската кока-кола е по-хубава от наща, но в действителност съм сигурен, че са еднакви, просто съм си свикнал да смятам, че всичко българско е малко шитаво =)

саа, тва че преди 10 години бира не съм подушвал е вярно, ма не го акцентирай, че се чувствам незрял =)
Отговори с цитат
  #113  
Стар 14th December 2009, 11:14
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Факт е, че българинът предпочита бутилирана бира, което аз лично не мога да разбера, нооо разни хора - разни идеали


А относно вкуса на различните марки:
Цитирай:
Две трети от пиячите на бира няма да могат да различат любимата си марка, ако им я поднесат, без те да знаят. Пловдивски зевзек често обичал да доказва това в ресторанта, където работи. На бара при него има 3 вида наливна - “Каменица“, “Загорка“ и местната бира “Бълборг“, която се вари в най-малката българска пивоварна край Пловдив. На бара най-напред свършвали “Каменица“ и “Загорка“. Тогава зевзекът започвал да точи “Бълборг“ на всеки, независимо какво поръчва. Никой не забелязал подмяната. Върхът бил, когато негов приятел поискал любимата си “Загорка“, а зевзекът му казал - “Опитай един “Бълборг“, доволен ще останеш“. Онзи се съгласил, пийнал половината и казал: “Абе, не ща, дай ми от мойта.“ Барманът, без да му каже, му налял пак “Бълборг“ и онзи отпил с удоволствие - “Абе, виж, друго си е “Загорка.“
От пивоварната “Бълборг“ дори забелязали преди 3 години, че наш търговец купува от тях тъмно пиво и после го продава в София като чешко “Старопрамен“. Отново никой не забелязал.
Затова повечето познавачи се подсмихват, когато потребителите се изказват за вкуса на бирите. Само около една трета от тях наистина усещат разлики и могат да обосноват предпочитанията си. Другите обикновено са жертва на реклама, навици, предубеждения.
Все пак българските бири наистина са вкусни. Холандци и датчани - хора пропити от хубава бира, - когато попаднат в България за по-дълго, забравят за “Хайнекена“ и други прочути бири и пият българска “Каменица“ и куп други неизвестни по света тукашни марки.
Отговори с цитат
  #114  
Стар 14th December 2009, 11:37
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

"Абе, как можеш да пиеш кафето без захар, не се пие така! А тая марка кафе е най-добрата, мене питай, щот' съм пич и знам и много съм видял... А ти нищо не разбираш, щото не си като МЕН! Виж, аз разбирам, щото съм точно като МЕН! Абе, върха на борчето съм, не го ли разбра това?!"

Сори за офтопика Иначе чакам някой да пусне тема за кафето, за да пиша за бирата
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #115  
Стар 14th December 2009, 20:50
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
саа, тва че преди 10 години бира не съм подушвал е вярно, ма не го акцентирай, че се чувствам незрял =)
Ами въпрос на интерпретация Може двояко да се тълкува, нали.... Щот като се замислиш, би могло да е по-скоро самоирония...щото то е ясно че съм в по-неизгодна позиция
Отговори с цитат
  #116  
Стар 14th December 2009, 21:19
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

миии, аз лично по-скоро бих сметнал, че си в по-добра позиция по отношение на темата и изобщо на интернет комуникацията =)
Отговори с цитат
  #117  
Стар 14th December 2009, 22:08
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Чешка бира, немска бира, българска бира .... .... най-добре е да има една ирландска - Murphys Irish Red или холандско Heineken-че
даже и мотора ми върви по-добре след една бира
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #118  
Стар 14th December 2009, 22:49
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
миии, аз лично по-скоро бих сметнал, че си в по-добра позиция по отношение на темата и изобщо на интернет комуникацията =)
Бе... не съм... Не виж, че карам предимно на спомени Не съм никва разбирачка на тема бира пък особено... но едно време й обръщах нужното внимание....даже повечко, отколкото една дама би трябвало... Имах си стандарти за покриване Имах си даже предпочитания... сега квот ми падне, когато ми падне или ако изобщо ми падне Смяяяяяях......
Отговори с цитат
  #119  
Стар 14th December 2009, 23:26
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

ясно, ми кво мислиш за сваровски =)
Отговори с цитат
  #120  
Стар 14th December 2009, 23:32
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
ясно, ми кво мислиш за сваровски =)
Ох....и тук ли.... ти не сондира ли достатъчно мнения вече?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: коялюбиматабиранамъжетеВи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:06.