IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1271  
Стар 26th December 2007, 21:53
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ако дадеш някаква рецепта ще съм ти много благодарна. :P Аз не си позволявам много сладко, но ми се иска да го приготвя на майка, че тя е голяма лакомница.
Отговори с цитат
  #1272  
Стар 26th December 2007, 22:22
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Разбира се, това е рецептата: Продукти: 2 пакета бишкоти (около 30 броя, според тавичката), 500 г сирене маскарпоне, 6 жълтъка (може и 5, ако са много големи), 80 г захар, голяма чаша силно кафе, 1 с.л. разтворимо /нес/ кафе, 3 с.л. ликьор (най-добре шоколадов),около 5 с.л. горчиво какао.
Начин на приготовление: разбийте жъртъците и захарта, докато сместа побелее и стане пухкава. Прибавете внимателно сиренето и бъркайте, докато се получи гладък крем. В дълбока чиния смесете двата вида кафе и ликьора. Топвайте бишкотите една по една в тази смес, преди да ги подредите на дъното на подноса. Посипете с малко какао и намажете с част от крема. Отново посипете с какао. Положете втория пласт бишкоти и след това какао, крем. Завършете , напудряйки с малко какао. Оставете в хладилника за една нощ. (Това е най-трудната част, защото ти иде да го изядеш веднага Преди да се сервира може отново да се посипе с какао.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #1273  
Стар 26th December 2007, 22:35
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Благодаря ти!
Отговори с цитат
  #1274  
Стар 26th December 2007, 23:29
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от joliy
Преди няколко дена правих Тирамису. Ето го и него:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204145
Аз нещо не мога да я отворя тази снимка
Но и аз ще си запиша рецептата.

Макар че да ви кажа честно в Италия ядох най-прекрасното тирамису в живота си и в него изобщо не се усещаше вкус на кафе, а по-скоро на какао и захар. Беше по-скоро сладко кремаво, отколкото с горчивия вкус на кафе. Та оттам се зачудих кое е всъщност истинското тирамису
Отговори с цитат
  #1275  
Стар 27th December 2007, 02:10
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Май да си кажа и аз съм се чудела...Между другото, на мен все ми се струва, че е японски десерт (или поне така звучи). Само че в хубавите италиански ресторанти, където съм ходила тук, го предлагат нон стоп. И наистина от място до друго- навсякъде е различен. Някъде с повече крем, другаде с повечко бишкоти. Е, като цяло, досега не съм връщала ни един
Отговори с цитат
  #1276  
Стар 27th December 2007, 02:22
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Ох, много съм непросветена, тцтц. Направо, както имаше в едно филмче:'Ама, че си глупава"
Сега, като прочетох вече историята на тирамисуто, даже имало и такава книга, знам, че означава на итал. 'вземи ме" и няма нищо японско. Засрамена съм
Отивам да взема храна от тай-ресторанта до нас, няма да готвя.
Отговори с цитат
  #1277  
Стар 27th December 2007, 12:12
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
в него изобщо не се усещаше вкус на кафе, а по-скоро на какао и захар. Беше по-скоро сладко кремаво, отколкото с горчивия вкус на кафе.
Става точно както си го описала. Кремаво и сладичко Кафето не се усеща, защото е много малко, само колкото да поомекнат бишкотите. (И аз в началото имах опасения, защото не обичам вкуса на кафе в десерти) Рецептата я имам от един много стар брой на списание Паралели - за италиянската кухня. Тогава в България още не се продаваше Маскапоне, но изглеждаше толкова вкусно, че си запазих рецептата.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
  #1278  
Стар 27th December 2007, 21:36
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Джолка, а с какво може да се замести това сирене маскарпоне? Или поне кажи на какво прилича, пък аз ще измисля някакво друго.
Като видях колко апетитно изглежда ми се прииска и на мен да направя....ямиииииии
Отговори с цитат
  #1279  
Стар 27th December 2007, 21:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

hubavelka, маскарпонето има твърде специфичен вкус и вид, които не могат да бъдат заменени добре от нищо друго. Някои пробват с извара, но полученият продукт няма нищо общо с оригинала. Не си струва да го заместваш!
Маскарпоне можеш да намериш във всеки магазин.
Ето повече информация за него:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mascarpone
Отговори с цитат
  #1280  
Стар 27th December 2007, 22:59
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Taка е хубавелке, Мена е абсолютно права. Ако използваш нещо друго вместо Маскарпоне, вече няма да е Тирамису, а просто торта с бишкоти и някакъв крем. Всичко се губи. А ти защо искаш да го заместваш? Щом в България го има, значи и там, където ти живееш трябва да се продава.
А относно вкуса - на мен ми напомня на малките течни сметанки за кафе.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквощеготвитеднес
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:58.