IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 5th January 2009, 20:38
Аватара на небесната красТавица
небесната красТавица небесната красТавица не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 30
По подразбиране

спокойно,мен не ме озлобяваш,а ме караш да те милвам по плешивата глава


искам да замина ама незнам дали искам да се върна след това...
в тая страна на парадоксите...
Отговори с цитат
  #132  
Стар 10th February 2009, 20:43
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Не ми се отваряше нова тема....Но не мога да не ви пусна това:

http://www.dnes.bg/article.php?id=65701

Много приятно ми стана
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #133  
Стар 28th March 2009, 13:39
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Моята причина да замина беше да следвам, завърших успешно, работих 2 години и след това усетих, че мисията ми е завършена и не ме задържат много неща.... много от моите приятели българи също се върнаха. до сега никой не ми е споделил да съжалява /включително и аз/
Отговори с цитат
  #134  
Стар 29th May 2009, 13:48
sweetpea sweetpea не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Причини да замина много.......Причини да остана - не се сещам!освен това да съм около семейството и приятелите.
Много исках да се прибера по едно време и го направих!Бях заредена с доста енергия,хъс и надежда за хубав живот в БГ.....Аууууу.....какво разочарование!!!Отвратих се тотално- от ситуация,мръсотия,бедност, лобни нацупени хора навсякъде,ужасна инфраструктура и организация.....А предният път ми хареса!но бях само за 2 седмици....нормално!
Сега поне знам ,че тук няма да живея......а да родя децата си в БГ-абсурд....не бих им причинила това.Мразя идеята ,че съм родена тук!
Отговори с цитат
  #135  
Стар 29th May 2009, 16:48
la Cenicienta la Cenicienta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 10
По подразбиране

досега всички мнения се въртят около 1-2 основни причини за заминаване и оставане в чужбина-работа,любов......е има и други-аз заминах,защото се разболях от диабет.следнеколкогодишни опити за контрол над болестта на майка ми и писна да гледа как отивам все по-назле ,хвана си багажа и без познати,без пари само с 1 сак замина.след около година ме взе при себе си ......и вече 8 години живея извън родината.много години мразех мястото където живея,през първата година бях в страхотна депресия......,но това място ме направи много по-силна,много по-добър човек,приеха ме като една от тях,благодарение на реда в държавата и прекрасното здравеопазване и соц.система имам дете....все хубави неща,но НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ ТУК,ПРОСТО ИСКАМ У ДОМА....
Отговори с цитат
  #136  
Стар 1st August 2009, 17:35
Аватара на mireto
mireto mireto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: София
Мнения: 22
По подразбиране

Здравейте, аз за причини да замина се сещам много, но да остана - не За момента съм в България, но при първа възможност бих заминала и ще се връщам само по празници
Отговори с цитат
  #137  
Стар 4th August 2009, 22:14
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Заминах за да живея за постоянно с приятеля ми. Не можех да издържам на положението да го виждам веднъж на няколко месеца. Живота ми тук е адски труден понеже нито знам език, нито имам работа, но действам по въпроса да се адаптирам. Сега уча финландски и търся работа и така
Отговори с цитат
  #138  
Стар 4th August 2009, 23:44
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Хехехе Все едно само на вас не ви харесват много неща, ама дайте всички да се юрнем и да оставим тази държава на циганите. Да се изплюем на историята и на хората преди нас, които са живяли тук и са си дали всичко за България,за нас! Да кажеш, по любов, заради стандарта, искам да се развивам, тук опитах, но ме спират, не ме оценят ... добре, разбирам, всеки може да прави каквото си иска. Но изказвания от рода "мразя идеята че съм родена тук" за мен са не просто обидни ами и подсъдни. Това е защото си видяла само хубавото, от рода на развитите европейски страни, САЩ , Канада и др популярни, ами останалите 150 държави идеи имате ли как е ? Всеки може да замине, нищо и никой не може да го спре, но не всеки може да остане и да се бори за по-добър живот за децата Ни !
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #139  
Стар 5th August 2009, 01:08
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
Всеки може да замине, нищо и никой не може да го спре, но не всеки може да остане и да се бори за по-добър живот за децата Ни !
То щото като заминеш и всичко от небето ти пада навсякъде е борба, всеки сам си преценя къде ще му е по- лесна борбата и къде има по- големи шансове. А за "мразя идеята, че съм родена тук"- изричала съм го, и още как. Особено когато '89г. висяхме 3 дни за туристически визи и ни разпитваха така, все едно пренасяме дрога и оръжие... и пред немското посолство като висях няколко студени януарски дни на -20 пак ги изричах... и после като трябваше да се върна до България за нова виза пак... особено като виждах, че всички други чужденци можеха там да си продължат визите, а аз трябва да бъхтам 1500км заради единия печат... повярвай ми, имаше причини да се изричат тези думи. Сега вече не ги изричам, дано не ми дава повод милата ми държава да ги изричам.
Отговори с цитат
  #140  
Стар 5th August 2009, 10:11
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
ама дайте всички да се юрнем и да оставим тази държава на циганите.
Защо си толкова краен? Та нима ти слушайки чалга и напивайки се по кръчмите не спомагаш за циганизацията на държавата ни? Не си в позиция, позволяваща ти да съдиш някого за избора му. Пък и не се знае някой ден дали и ти няма да заминеш...Аз съм все още тук,но не мога да зная къде ще ме отведе съдбата след време,затова не смея да съдя направилите своя избор. Имам много приятели, роднини, които не са в България и не са с нищо по-малко българи от нас. Че то и тук вече младите си говорят с чуждици, слушат или чалга ,или само чуждестранна музика...не виждам с какво само едно оставане в държавата спомага за нейното благосъстояние...дори напротив понякога...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашатапричинадазаминетедаостанете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:01.