IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #221  
Стар 26th August 2009, 11:22
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

apoklistika, в кой месец си? сори но нямах време да чета всички неща наред ... много е хубаво човек да е информиран, но дано не се психясаш прекалено. Аз лично не съм убедена че искам да знам всичко което мога да разбера...достатъчно ми беше само да отида в майчин дом на отворените врати, за да се почувствам зле... мисля че не беше необходимо предварително да виждам родилната зала и изливното помещение, защото сега много неща ми направиха впечатление- и все неприятни, а като дойде времето, както повечето жени казват, минава толкова бързо и така боли, че надали ще обърнеш внимание на старата гнусна болница
Отговори с цитат
  #222  
Стар 26th August 2009, 15:43
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от trigers
минава толкова бързо и така боли, че надали ще обърнеш внимание на старата гнусна болница
Бе не минава толкоз бързо, ама айде...съгласих се, че боли
Отговори с цитат
  #223  
Стар 26th August 2009, 17:53
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами... аз всъщност и не обръщам внимание на болницата гнусна ли е или не...
За информирането...до човек е- зависи от това колко информация си способен да преглътнеш. Аз предпочитам да съм информирана дори и за най- лошото, отколкото да бъда в неизвестност. Неизвестността ме психира много повече. Мен лично виждането на родилната зала не ме стресира по никакъв начин, напротив дори, ако имаше начин да присъствам на раждане преди да дойде моето, бих го направила с удоволствие- определено би ми донесло успокоение. Гледала съм ги много на видео, ама не е същото...бе може и аз да съм изключение някво извратено... не случайно едно време си мечтаех да стана патолог
П.п. В седми месец съм
Отговори с цитат
  #224  
Стар 27th August 2009, 07:35
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ами... аз всъщност и не обръщам внимание на болницата гнусна ли е или не...
За информирането...до човек е- зависи от това колко информация си способен да преглътнеш. Аз предпочитам да съм информирана дори и за най- лошото, отколкото да бъда в неизвестност. Неизвестността ме психира много повече. Мен лично виждането на родилната зала не ме стресира по никакъв начин, напротив дори, ако имаше начин да присъствам на раждане преди да дойде моето, бих го направила с удоволствие- определено би ми донесло успокоение. Гледала съм ги много на видео, ама не е същото...бе може и аз да съм изключение някво извратено... не случайно едно време си мечтаех да стана патолог
П.п. В седми месец съм
Ейййй , малко остава Информираността пести нерви , време и парички. И не те е страх толкова , като знаеш какво горе- долу те чака. Успех
Отговори с цитат
  #225  
Стар 27th August 2009, 11:35
modera modera не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 8
По подразбиране

Привет,
от мнооого време чета форума (и по-основно раздела за мамопластиката ), че имам чувството, че всички ви познавам , не съм писала по други теми, защото не се чувствам подготвена... Но тук бих искала да изразя мнение - темите за максимално естествено раждане и кърмене на поискване просто са ми много присърце...

Apoklistika, аз се мазах точно с това масло - като започнах от 5 месец. Редувах с масло от макадамия на Икаров и смея да твърдя, че имаха огормен резултат върху подготовката на тъканите и повишаването на еластичността им. Даже по време на раждането ми, акушерката и мъжът ми ми правиха топли компреси с масло от макадамия на перинеума. И въпреки, че бебокът беше повече от огромен за моята физика, нямам външни разкъсвания. Даже лекарят ми остана повече от изненадан, дори че успях да родя нормално. Едвам го уговорих че не искам секцио и ще се съглася да ме среже единствено при усложнения в хода на раждането. Между другото посещавахме (заедно с мъжа ми) йога за бременни . Фантастична подготовка - и психическа, и физическа ми даде. Ако си от Сф. и те интересува, ще ти дам координати. От там се запасих с подобаващ арсенал от упражнения за засилване и подтискане на контракциите, за правилно дишане и най-вече за максимално (доколкото е възможно) приемане на болката. Раждах без всякаква медицинска намеса- упойки, пукане на мехура, окситоцини и прочее. А ме водеха високо рискова заради едър плод и много тесен вътрешен таз. В предродилна лягах само да ми проверят тоновете, иначе се движех както искам. Бяхме загасили осветлението. Имаше няколко ароматни свещи и любимата ми музика. Основно клечах и танцувах с мъжа ми. Не мога да кажа, че не боли - ръцете на мъжа ми бяха дълго време в огромни синини от стисканията ми, но имах изключително позитивно раждане - така както го исках, без бъдещи псхоемоционални травми в съзнанието ми. Въпреки че на моменти бях на косъмда поискам упойка... Приеха ме с 4,5 см. разкритие, които не ги бях усетила и след 6,5 часа родих..
Преди това обаче изхабих куп нерви , докато убедя лекаря си да се вслуша в исканията ми. Естествено бях готова и за секцио по спешност, но слава Богу не стигнах до там.
Ако с нещо мога да ти бъда полезна - като информация, помощ или каквото и да е било, за мен ще е удоволствие.

Стискам ти палци и ти пожелавам леко и позитивно раждане с прекрасно здраво бебче на финала.
Целувки
Отговори с цитат
  #226  
Стар 27th August 2009, 14:30
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

лелее Apo, ти си луда наистина аз още не съм готова да гледам видео май ... ама щом ако не знаеш се психясваш и се осведомяваш за соствено успокоение, е добре, трябва преди всичко да си спокойна (преполагам и на теб все ти го повтарят) :P
Отговори с цитат
  #227  
Стар 27th August 2009, 19:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Хаха, мен такива работи не могат да ме стресират
Модера, за съжаление не съм в София, но ако имаш разни линкове инересни, ще се радвам да ги пуснеш Доста съм чела, но никога не е излишно да се информира човек Масажи започнах да правя, въпреки че оставам леко скептична към тях, но... ако не помогнат, поне няма да навредят Аз сигурно бих пожелала упойка, ако не изпитвах паника дори само от мисълта да ми забият игла в гръбнака.... готова съм да търпя всякакви болки, само да не се стига до там. Иначе с доктора имам определено късмет, защото е склонен да толерира максимално желанията ми и самият той е против излишната външна намеса и пришпорването на раждането... та така, засега и аз ще си държа на моето дано да не се обърка нещо в последния момент, че и при мен бебето май се очертава по- едричко... всъщност на доброволно секцио бих се подложила само, ако очния доктор ми го препоръча, защото съм доста проблеми там... ама ще видим, в деветия месец ще отида и него да го чуя какво ще каже
Отговори с цитат
  #228  
Стар 27th August 2009, 21:25
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

http://tatko-mama.tialoto.bg/article.php?id=9085
Отговори с цитат
  #229  
Стар 27th August 2009, 23:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мда... аз лично вкъщи бих се чувствала най- спокойна... неведнъж съм писала на тази тема... спира ме единствено това, че не е законово регулирано и тия, дето си раждат бебетата вкъщи, после като отидат в болницата (няма начин, трябва да се отиде, най- малкото заради папирологията) ги гледат все едно са изостанали малоумници , позволяват си дори да ги обиждат, а като си познавам мъжа, по всяка веорятност случи ли се подобно нещо, на докторите ще им трябват доктори А и акушерка няма, която би си рискувала работата, за да дойде да ми асистира за такова нещо... карай, един ден когато и ако се навия за второ, вече може и при нас да е станало като в нормалните държави, тогава със сигурност ще се пробвам.
Отговори с цитат
  #230  
Стар 28th August 2009, 10:41
modera modera не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 8
По подразбиране

http://natalyoga.net/

Apo, спокойно можеш да звъннеш на Роси (Пурна) и да поговориш и с нея. Тя е прекрасен човек и аз съм й безкрайно благодарна за помощта и съветите и по време на бременността и за раждането ми.

Само за инфо - нейното последно раждане беше вкъщи и вече е минала по пътя на бюрокращината след това...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Раждането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:31.