IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #231  
Стар 28th August 2009, 14:35
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Благодаря за сайта, прекрасен е, не знам как не съм попаднала на него досега
Отговори с цитат
  #232  
Стар 29th August 2009, 09:34
modera modera не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 8
По подразбиране

Радвам се
Отговори с цитат
  #233  
Стар 2nd September 2009, 20:21
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
всичката работа акушерки я вършат
В БГ болниците нещата стоят по аналогичен начин; в повечето случаи плащаш, за да присъства доктор на раждането ти, което го води акушерката всъщност От голямо значение е именно акушерката, а не толкова доктора, мен ако питате.

Точно така е и според мен....не че аз не платих и на доктор и на акушерка и ме докараха до умирачка....Но акушерката е по важна...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #234  
Стар 2nd September 2009, 20:34
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

А имали ли сте някаква теоретична подготовка за цялата процедура или сте разчитали изцяло на хората в болницата? Неща от рода на това, че например раждането в легнало положение нито е най- безболезненото, нито най- бързото и че ще ви е по- лесно, ако застанете както на вас ви е удобно, че разните му там масажи могат да облекчат болките... да не изреждам сега всичко. Ако сте имали подоготовка, прилагахте ли я или нямахте тази възможност и ако не, мислите ли, че ако я бяхте прилагали, поне някои компликации щяха да се избегнат?
Уффф, баси дългото изречение написах
Отговори с цитат
  #235  
Стар 2nd September 2009, 20:48
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Теоретична подготовка имах Имах идея какво искам и как горе- долу да стане . Бях постигнала някакво спокойствие . Но още с приемането ми в отделението нещата започнаха да излизат от моя контрол Важен е резултата - при мен едно бебче - 4.5 кг Въпреки усилията на екипа - ние с бебчо успяхме
Отговори с цитат
  #236  
Стар 3rd September 2009, 12:19
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
А имали ли сте някаква теоретична подготовка за цялата процедура или сте разчитали изцяло на хората в болницата? Неща от рода на това, че например раждането в легнало положение нито е най- безболезненото, нито най- бързото и че ще ви е по- лесно, ако застанете както на вас ви е удобно, че разните му там масажи могат да облекчат болките... да не изреждам сега всичко. Ако сте имали подоготовка, прилагахте ли я или нямахте тази възможност и ако не, мислите ли, че ако я бяхте прилагали, поне някои компликации щяха да се избегнат?
Уффф, баси дългото изречение написах

Апо,с две думи ако пак се наложи да родя то ще е Секцио...
Толкова много книги изчетох,гледах филми и бях изненадана от болките...Ей 7 часа умирах....
Секцио
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #237  
Стар 3rd September 2009, 12:25
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Да, съгласна съм, болките са големи, но аз и двете деца си ги родих нормално, и изобщо не съжалявам за това - второто за 2-3 часа и бях готова В 4 часа сутринта родих, имах малка "интервенция", и в 8 часа станах от леглото, измих се, преоблякох се и т.н.
Отговори с цитат
  #238  
Стар 3rd September 2009, 12:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Пфф, ясно
Бе аз съм в двете крайности- от една страна търся възможно най- лесния и безболезнен начин за нормално раждане (при това без пустата епидурална упойка, щото много ме е страх от нея ), от друга страна ми се иска да легна и без да си давам зор, след 15 минути да ми извадят бебе от корема... сигурно звучи тъпо и смешно, ама не мога да преживея мисълта за белег на хубавия ми корем (и упойката в гърба пак). Сигурно очния лекар ще изиграе решаваща роля. Каже ли, че очите ми са слаби за такова нещо, ще си легна кротко под ножа и туй то
Отговори с цитат
  #239  
Стар 3rd September 2009, 12:47
Аватара на Nanka
Nanka Nanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 235
По подразбиране

Апо, аз като теб тръгнах с нагласата, че това е естествен процес и ще си премине сам....но .....имах чувството, че огъвам металната част на леглото от болка и то при малко разкритие и силни контракции...
Накрая моя лекар (както казват възрастните - Господ здраве да му дава!) вече ми се молеше да ми сложи Епидурална упойка...Е, няма да ти казвам родих без да усетя....Усетих само приплъзването като излезе от мен. Който я е измислил тази упойка - БЛАГОДАРЯ! И сега като се замисля, тя не е създадена ей така за кеф, ами защото явно има нужда от нея, пък и в крайна сметка живеем в 21 век, защо да се мъча като животно при услович, че хората са създали удобства.
Сега да ми се наложи да раждам - пак бих избрала Епидурална упойка. Не съм привърженик на секциото, но раждане с помощ, защо не....
Отговори с цитат
  #240  
Стар 3rd September 2009, 12:56
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Теоритична подготовка имах само от множеството книги, форуми и сайтове, които изчетох. На курсове за бременни не съм ходила, само на 1-2 събирания на БГ Мама, къде се оказа, че повечето ходеха заради подаръците, които се раздваха накрая (пък събиранията ги правеха в едни от най-скъпите заведнеия в София )

В масовите БГ болници (, ако не е частна клиника), никой няма да обърне внимание на желанията на родилката, особено за позата на раждане. Това пък, което сме гледали по филмите за дишането, едва ли някой някъде го обяснява. Може и аз да греша...
Добре, че вече сме заринати от информация, та горе-долу се самообразоваме.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Раждането
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:39.