IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Бременност и майчинство


Виж резултатите на анкетата: ЗА или ПРОТИВ аборта?
ЗА 141 73,82%
ПРОТИВ 50 26,18%
Гласували: 191. Вие не можете да гласувате в тази анкета

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #91  
Стар 26th July 2008, 18:17
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

Според мен всеки трябва да има право на избор да реши кое за него е най-доброто решение.Аз съм ЗА абортите,тъй като не всеки може да си позволи да има дете в даден момент от своя живот.Знам,че не е хубаво и не е желателно,но ако на мен ми се наложи и аз бих направила своя избор.Имам познат,който се беше сгодил и планираха сватба,дори приятелката му забременя,а накрая го остави и реши да си живее живота,до последно не беше ясно ще има ли дете или няма да има,но накрая се оказа,че въпреки,че е било желано тя е направила аборт...Така,че всеки,на който му се е налагало според мен е имал причина,въпреки че изглежда ужасно и нехуманно абортът все пак е решение в дадени случаи.
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #92  
Стар 27th July 2008, 10:16
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

ми наистина не може във всеки момент да си позволиш да родиш дете... затова дори ми се струва малко абсурдно да отговориш еднозначно на въпроса "за или против" ...
Отговори с цитат
  #93  
Стар 27th July 2008, 11:57
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Снимките от сайта бяха ужасяващи! Но разберете хора- това са снимки на вече големи плодове! При тях- явно се е налагало да се направи аборт. Една приятелка бебето и беше умряло в нея- в 6ти месец. Какво да направи. Трябвало е да го махнат или и тя ще умре. Разберете нещата не са толкова прости. Наистина...аз съм ЗА аборта..Но преди всичко съм ЗА да бъдем разумни и ако не искаме едно дете- да се постараем да предотвратим нежеланата бременност!В днешно време има сума си и контрацептиви. Та бъдете разумни.. Иначе за сайта- горките дечица- направо сърцето ме заболя.
Отговори с цитат
  #94  
Стар 27th July 2008, 12:16
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

да истината е,че не може да отречеш нещо,което би ти спасило живота...и както казах,за да се стигне до там значи няма друг избор и се налага,надявам не ни се налага
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #95  
Стар 27th July 2008, 14:29
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Една приятелка бебето и беше умряло в нея- в 6ти месец. Какво да направи. Трябвало е да го махнат или и тя ще умре.
Ако се сравнят всички случаи, в които се прави аборт такива като този сигурно съотношението ще е 1000 към 1 , не по-често!!!
Всичките останали са под друг знаменател.

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Но преди всичко съм ЗА да бъдем разумни и ако не искаме едно дете- да се постараем да предотвратим нежеланата бременност!В днешно време има сума си и контрацептиви. Та бъдете разумни..
Именно. Даже да оставим настрани моралния въпрос за ембриона, за самия организъм на жената не е добре.
А казват, че от 6-тата седмица вече тупка сърчице..

Пак да спомена, че за това предпазване са нужни двама.. и двамата са отговорни

А, vafli4kе, но твоя познат приятелката е направо булката-беглец, ама с неродено бебе.. горкия човечец, щом бебето е било желано и съзнателно направено и после своеволно махнато от майката... (освен ако той е настоявал, пък тя не е желала от него, те си знаят..)
Повечето случаи, като че ли мъжете бягат от отговорност, а тук е обратното...
Отговори с цитат
  #96  
Стар 27th July 2008, 14:31
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

не той беше съсипан,че първо е оставила него,а после,че е направила аборт
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #97  
Стар 27th July 2008, 14:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

От друга страна напоследък все повече се говори за 30-40 годишни, вече пораснали осиновени като деца. Много затрогващи истории има и хора, които "са се намерили" като семейство. Ето някои от тях от сайта на Асоциация на осиновените и осиновителите, но аз предполагам, че всеки има свои познати осиновени или осиновители.
В по-предишните години, когато аборта не беше легализиран много деца са намерили своите втори родители и са благодарни за това. Родителите два пъти, че са си намерили деца.

Ето темата от нашия форум Бихте ли осиновили дете?, мисля видно е, че много от хората са много положително настроени към тази сърдечна дейност.

Ако можем да преглътнем, че наше дете ще остане живо, но при други хора, а не да го няма, но да не е при други ще има по-щастливи семейства.
То направо като Соломоновата притча дето две майки родили в един и същи ден, но на едната и починало детето... и в мъката си казала, че живото дете е нейно. Спора стигнал до цар Соломон и той казал да разрежат детето на две и на всяка майка да дадат полвинката. Тогава истинската майка извикала: "Дайте и го на нея цялото, само не го режете..."

Да не говорим, че на Запад културата им е такава, че осиновяват и болнички деца, за което само мога да им се поклоня!
Отговори с цитат
  #98  
Стар 27th July 2008, 22:15
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Феноменалното е, че абортът е акт, при който цивилизационният фактор надделява над майчинския инстинкт ( за протокола - някои изследователи считат, че майчинският инстинкт е по - силен от инстинкта за самосъхранение...).

Предполагам, че абортът нанася тежка психологическа травма, или поне би трябвало да е така.

Човек никога не знае как ще се стекат обстоятелствата в живота му - познавам хора, които с години са чакали подходящия от финансова гледна точка момент и сега съжаляват, че са пропуснали биологичния. Познавам - пряко и косвено, преждевременно и нежелано забременели жени, запазили децата си. Някои от тях горчиво съжаляват и съзират в това причината за "провал" в живота си, други са адски щастливи от избора си.

Накратко - каквото и решение да вземем, поставени пред избора аборт или не, само времето ще покаже дали то е правилно. Може би в такива случаи трябва да се доверяваме на интуицията си - колкото и тривиално да прозвучи, тя рядко лъже.
Отговори с цитат
  #99  
Стар 28th July 2008, 08:13
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Е чак провал в живота им...Вижте хора- една дете не може да ти е причината за провала. Това е оправдание на слабохарактерни родители. Според мен главно и с най-голяма тежест в решението да си оставиш детето или да го махнеш е финансовото състояние. Все пак всеки иска да даде най-доброто на детето си. Другото е просто несериозно.
Отговори с цитат
  #100  
Стар 28th July 2008, 08:42
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patetu
Е чак провал в живота им...
Веднага мога да ти дам пример - едно момиче от випуска ми в училище ( завърших 2006-та година ) забременя в дванайсти клас и реши да запази детето си. Омъжи се за бащата.

Сега има и второ дете, но пък е разведена, родителите и са възрастни и не могат да и помагат финансово, а тя остана единствената от випуска, която не продължи образованието си и на този етап няма изгледи да го направи.

Но въпреки този пример, продължавам да твърдя, че финансовите аргументи за аборт не винаги са основателни. Когато имаш стабилен мъж до себе си, винаги може да се предприеме нещо, така че хем да не убиваш детето си, хем да не го отглеждаш в нищета.

Та като че ли най - важното са отговорни и ангажирани мъже
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: АБОРТ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:04.