IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th May 2008, 00:22
Stefiii Stefiii не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 26
По подразбиране Имате ли си най добра приятелка/приятел и вярвяте ли в тях?

Жени и мъже,можете ли да разчитате безрезервно на най добрата си приятелка/приятел? Споделяте ли си тайните,искате ли им съвет когато сте объркани? Има ли съперничество и завист понякога между вас,например коя е по хубава,по умна,или при мъжете кой е по харесван от жените? Аз лично имам най добра приятелка от 2 клас,сега сме на по 28 години и всичко си споделяме.Понякога се поскарваме за час два,но бързо се оправяме.Тя ми е по близка от сестра,винаги си помагаме и подкрепяме.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th May 2008, 00:46
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Интересна тема, поздравления.

Имам над 16 години приятелство с най-добрата ми дружка За тези 16 години сме се карали само веднъж, и то по моя вина, защото не можах да приема факта, че ме бях бит на Mortal Kombat: Ultimate по някакъв такъв начин, който няма нищо общо с реалността. А да и още нещо, може би това е единственият човек, с който най-добре се сработваме, когато имаме общ проект или идея за нещо подобно. Много е яко някой да ти доразвива идеите в посоката, в която знаеш, че ще ти харесат като предложения и реализации или обратното. Един голям пример за това е последният такъв, който остана незавършен поради липса на интерес, време и желание.

//малко поредактирано
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 25th May 2008, 03:30
Jenny^^^ Jenny^^^ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 693
По подразбиране

Според мен в днешно време човек е много трудно да намери истински приятел, просто защото живота е изпълнен с непрекъснати изпитания и трудности и хората се обръщат един срещу друг, съревновавайки се, като естествено гледат собственото си благо, дори и това да е за сметка на други.
Аз лично имам приятели, с които се познавам от години, израстнали сме заедно и мога да кажа,че много държат на мен, както и аз на тях.
Да, имала съм много разочарования и понякога дори от хора,от които най-малко съм очаквала, но пък за сметка на това точно трудните етапи от живота ти показват кои са истинските приятели.
С годините човек се променя, самият живот го променя и нещата,които са били може и да не останат същите, но нещото,което съм научила е,че в най-тежките моменти, приятел е този,който наистина е до теб и те подкрепя каквото и да става и не само на думи, но и на действия.
__________________
Only one thing makes a dream impossible: the fear of failure.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th May 2008, 08:53
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jenny^^^
Според мен в днешно време човек е много трудно да намери истински приятел, просто защото живота е изпълнен с непрекъснати изпитания и трудности и хората се обръщат един срещу друг, съревновавайки се, като естествено гледат собственото си благо, дори и това да е за сметка на други.
Когато става дума а съревнование, няма вариант да съществува истинско приятелство, според мен. "Спортната злоба" или "благородната завист" са човещинки и всеки ги изпитва под някаква форма; често това са именно най-близките ни хора, които имаме за пример, от който черпим идеи и енергия за себе си и се опитваме да им "подражаваме", макар да не бихме го признали гласно... В това няма нищо лошо, нормално е, когато харесваме нещо, да се опитваме да правим/бъдем/мислим като него...
Но... за приятелството, колкото и тривиално да звучи, най-важно според мен е доверието. Под "доверие" визирам да изпитваш такова и да можеш да споделиш всичко, което бушува в главата/сърцето ти. И да знаеш, че няма вариант а се почувстваш "предаден". Ако го няма това "усещане за сигурност" у една от двете страни, може би трябва да се замислим какви са мотивите на отсрещната страна (ако тя е, която ти няма доверие), да контактува с теб... Отговорът често е разочароващ и се чувстваш леко "употребен"; не го пожелавам на никой... Ако пък ти не изпитваш доверие към някой, който уж ти е приятел - значи пък ти имаш тъмни "тайни", което също те отдалечава от понятието "приятелство"...
Слава богу, животът ни поднася достатъчно ситуации, които изпитват отношенията ни и в които имаме възможност да оценим някого или себе си...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th May 2008, 09:08
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Съвсем скоро ми се случи, да разбера по тежкия начин кои са ми приятели и кои не. Наистина, истинските приятели е много лесно да ги отсееш. Аз пък съм човек, който много лесно се сприятелиява, но пък загубя ли си доверието в някой- това е за винаги. И искам да добавя - все пак истинските приятели са тези, които разбират и без думи какво ти е!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th May 2008, 09:11
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

Ух малко се отклоних - имам 3 най-добри приятелки и безрезервно вярвам в тях и ги обичам като част от себе си. Едната ми е приятелка от как се помня- от преди детската градина, другата от 10тина (може и повече) години и третата работя с нея от 3 години.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th May 2008, 10:01
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Имам си най добра приятелка от детските ми години,всичко си споделяме,толкова добре се познаваме и допълваме.Тя е човекът който ме познава изцяло и ме приема с + и - ми страни,както и аз нея.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th May 2008, 10:14
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

имам 3, и аз като Патето, но не мога да кажа коя ми е най-добра и не мога да кажа, че им вярвам безрезервно. по този начин не мисля, че вярвам на който и да е. иначе иначе си споделяме почти всичко и е голям купон когато се съберем по женски незнам дали има завист, за това кой е по харесван, защото само аз съм обвързана. но не смятам, че затова е необходимо да се завижда.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th May 2008, 12:50
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Имах много приятели,които мислех ,че са ми приятели докато един ден не ми се развали колата.... Тогава няколко пъти нямаше място за мен и приятелката ми и не беше трудно да разбера какво съм бил аз за тях...сега имам един приятел,на който мога да разчитам безрезервно и това ми е достатъчно!
Думата приятел за мен е много сериозна и не мога да нарека някой друг така,винаги казвам познат,близък, но приятел е нещо далеч различно за мен !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 25th May 2008, 13:06
adriano adriano не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: София
Мнения: 457
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Имах много приятели,които мислех ,че са ми приятели докато един ден не ми се развали колата.... Тогава няколко пъти нямаше място за мен и приятелката ми и не беше трудно да разбера какво съм бил аз за тях...
Е от една такава ситуация да правиш такива генерални изводи...Малко пресилено сякаш... Друг е въпросът, че те щом за такова дребно нещо са ти отказали, как не си ги разбрал по-рано що за приятели са ти, а е трябвало да дойде моментът с развалянето на колата, за да те осени мисълта що за хора са..
__________________
Загубил всичко, не загубвай себе си, единствено така ще победиш!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Имателисинайдобраприятелкаприятелвярвятелитях
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:05.