IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #391  
Стар 4th January 2010, 19:25
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skrof
Преди седмица започна да ме боли долен десен мъдрец, който почти е излязъл, има съвсем малък капишон.
Какво е капишон
Отговори с цитат
  #392  
Стар 5th January 2010, 13:26
skrof skrof не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Kапишонът е лигавица, която покрива задната част на зъба.
Отговори с цитат
  #393  
Стар 7th January 2010, 14:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от InLoveAndLonely
Искам да попитам нормално ли е при растеж на мъдрец устата ми да се отваря по-малко
Това значи,че има възпалителен процес,който ангажира тъканите в съседство ,те са напрегнати и затова отварянето на устата е затруднено...
Отидете на преглед най-добре
Отговори с цитат
  #394  
Стар 7th January 2010, 14:41
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skrof
Преди седмица започна да ме боли долен десен мъдрец, който почти е излязъл, има съвсем малък капишон. не отидох навреме на зъболекар, и през почивните дни съжалих милиони пъти за това. Та в понеделник осъмнах с възпалени сливици, болки в ушите, гърлото, зъбите и сериозно недоспала.
Посетих си стоматолога, после джи пи то и сега пия Аугментин за гнойната ангина и разни други за болката и температурата. Прочетох темата от началото до края и мисля, че най-разумно ще е да започна да вадя мъдреците като минат празниците, но има няколко неща, които ме вълнуват. Какви са цените в Пловдив? Какво е "дренче"? Къде се поставя упойката?
благодаря предварително!
Цените не мога да ви кажа какви са,но ето къде се поставя упойката
http://img197.imageshack.us/img197/8...ularclinic.jpg
"дренче"-то представлява тънка и дълга около 2см гумичка,която се пуставя половината в раната от извадения зъб,а другата половина стои извън нея,което спомага за оттичането на възпалителния ексудат през раната (гной,кръв ...) и по тоя начин отоците са по-слабо изразени следващите дни
Отговори с цитат
  #395  
Стар 8th January 2010, 19:33
kerkezeto kerkezeto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kerkezeto
Здравейте, на 17 съм и съм момче. От около 2 седмици ми расте горен десен мъдрец. Болеше малко докато проби първия връх ако мога така да го нарека. Сега е пробил и втория. Не ме боли, просто си расте. Казах на зъболекарката ми и тя ми отговори че няма какво да се прави. Просто чакаме да израстне. След като изчетох известна част от постовете в темата не съм сигурен дали трябва просто да чакам. Т.е трябва ли да се види дали расте направо, дали има място на венеца за него и т.н.
Продължава да расте и частта откъм бузата е доста пораснала, а откъм езика не усещам нищо твърдо на венеца.
Отговори с цитат
  #396  
Стар 12th January 2010, 01:04
skrof skrof не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 6
По подразбиране

Благодаря на Явор за отговора, наистина ми е по-добре, като знам какво ще ми правят, а не като седна на стола и да треперя от страх
За мой "голям" късмет, сега ме заболя мъдрецът от лявата страна, долу
Вече не знам да се смея ли, да плача ли То се е видяло, че ще ги вадя, ама да бяха почакали поне да минат празниците
Отговори с цитат
  #397  
Стар 13th January 2010, 15:37
Аватара на InLoveAndLonely
InLoveAndLonely InLoveAndLonely не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 307
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Цитирай:
Първоначално написано от InLoveAndLonely
Искам да попитам нормално ли е при растеж на мъдрец устата ми да се отваря по-малко
Това значи,че има възпалителен процес,който ангажира тъканите в съседство ,те са напрегнати и затова отварянето на устата е затруднено...
Отидете на преглед най-добре
Благодаря за отговора, надявам се да имам възможност скоро да отида.
Само още един въпрос..... тоз процес обратим ли е Страх ме е, че един ден съвсем няма да мога да си отворя устата
__________________
just one look into your eyes, one look and I'm crying. just one touch and I'm on fire, one touch and I'm ready to die, cause you're so beautiful
Отговори с цитат
  #398  
Стар 13th January 2010, 16:02
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Обратим е,спокойно
Отговори с цитат
  #399  
Стар 20th January 2010, 17:53
mihael mihael не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, въпреки че мисля че видях достатачно по въпросът ми, все пак да се оплача на 20 год. съм, всичките ми мъдреци ми бяха избили на около 14-15 год някъде, но долните не са се показали напълно. Преди 3 дни долният ляв започна да ме боли, както когато избива, на 2-рият ден вече трудно отварях устата си, и от вчера до днес си я отварям около 2 см, мога да я отворя повече, но с голееми усилия. Видимо външно не съм подут, само мястото при зъбът ме боли, венецът над зъбът е станал изключително мек, както и мисля че не си въобразявам че се е посраснал с бузата ми ... лявата част на гърлото ме боли доста (както като е възпалено, но само от ляво) ии това е в общи линии ... Само че аз имам прекалено голям страх от зъболекър, може би защото като бях малък ми бяха извадили зъб по доста касапски и безупойчен начин ... Искам да попитам няколко неща

1. Как се процедира обикновенно при такъв проблем (рязане, къртене, вадене ... ?) и има ли смисъл да пия нещо, защото не съм пил нищо все още а болката е Уужасна! Алолин ?

2. Колко струва лечението приблизително ? Предполагам никаква част не се поема от здравната каса ?

3. Боли ли? Много ли? Сигурни ли сте ... ?
Отговори с цитат
  #400  
Стар 27th January 2010, 21:15
Аватара на Dundi4ka
Dundi4ka Dundi4ka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 1 088
По подразбиране

Мило, дете, хич не се чуди, а пий Аулин Каквото и да ти правят ще бъде с упойка, не се бой
За професионално мнение по-добре да почакаме включване от д-р Явор, онзи който сочи с пръстче
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Растемимъдрецкакводагоправя
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:26.