IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 19th December 2007, 18:01
Аватара на Sunflowera
Sunflowera Sunflowera не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: София
Мнения: 473
По подразбиране

Ми де да знам, от напрежението, захапката, храна То първата дъга е по-тънка и явно по-крехка, да и се невиди .
Отговори с цитат
  #42  
Стар 24th December 2007, 13:42
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CREAMpie
Искам да попитам компетентните, ако само един зъб е крив, може ли да се сложи брекет само на него или не. Надявам се да не съм казала някоя глупост
И аз имах същия проблем и моя зъболекар процедира така: брекети на двата кучешки, коронки на шестите зъби и тел, които свързва всичко това. Цялото преместване се извърши с ластици и тел, а сега нося подвижни шини като само на третото зъбче имам брекет. Досега 9 месеца носих първоначалните, а сега остават 6 + 3 месеца само през нощта. Не знам доколко се прилага този метод от други зъболекари, но засега има голям ефект, а остават още месеци. Предполагам, че целта на зъболекаря ми е била да измисли някакъв по-щадящ и евтин метод, защото се води детски ортодонт.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 25th December 2007, 14:08
Мона Мона не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Само не ми е ясно как така сега носиш подвижни шини и само на един зъб имаш брекет??Какво точно разбираш под брекет?
Отговори с цитат
  #44  
Стар 25th December 2007, 14:21
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами много трудно би ти било ясно...Това се казва индивидуален план на лечение...За всеки човек,всяка уста това е различно...А брекет е единствено число на брекети..Всяко отделно зъбче има върху него залепено брекетче,като не е задължително да има на всички зъби...
Ето тук например можеш да видиш ,че няма брекети на фронталните зъби...а от 3ти назад
http://farm1.static.flickr.com/194/4...b2d1eb.jpg?v=0
Отговори с цитат
  #45  
Стар 25th December 2007, 14:36
Мона Мона не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Аз много добре знам какво е брекет,защото нося.Обаче не ми е ясно как така носи подвижни шини и само един брекет.Шината в брекета ли влиза или какво?Просто ми е любопитно...
Брекетите,които ти ми показваш нямат метална дъга,която минава през тях и ако няма и ластик,с който да се опъват в някаква посока,според мен не вършат никаква работа,само си стоят залепени на зъба...
Отговори с цитат
  #46  
Стар 25th December 2007, 14:59
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Да,стоят залепени,но в един момент от лечението ще се закачи или ластик ,или ще мине металната дъга през него,пак ти казвам,зависи от плана...дали ще се тегли,дали ще се прибира един зъб,група от зъби и така...Това е трудното в ортодонтията,да предвидиш какво трябва да направиш сега,за да ти помогне в един по-следващ етап на лечението,да предвидиш какво ще се случи ,а не да очакваш сами да се подредят зъбите..За това аз лично не работя ортодонтия..
Отговори с цитат
  #47  
Стар 25th December 2007, 15:03
Мона Мона не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 10
По подразбиране

Е,значи сме на едно мнение
Весела Коледа!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 25th December 2007, 15:03
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Ми брекет имам само на кучешкия, защото той ми беше проблемен и сега е почти влязъл в редицата, а брекета е обхванат от тела на подвижните шини и го дърпа навътре. Не си стои просто залепен, а придържа дъгата и улеснява местенето. Плюс това на мен лично ми казаха, че няма особена разлика в лечението с брекети на всички зъби или само на проблемните, освен че ако има на всички е един вид улеснение за самия ортодонт, но моят не искаше излишно да ми ги обработва и да лепи брекети. Както е казано по-горе това си е индивидуален начин на лечение все пак и от голямо значение е какъв е твоят проблем, а и каква е практиката на ортодонта ти.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 25th December 2007, 15:05
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Уау, докато си напиша коментара 2 нови мнения...


Весела Коледа на всички! :P
Отговори с цитат
  #50  
Стар 23rd January 2008, 16:33
Zeira Zeira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,
аз също имам проблем със зъбите - предните два са по-напред /като на заек, без да имам проблем със захапката/. Мисля да сложа брекети, но се чудя какви...Хареса ми лингвални горе и керамични долу. Има ли някой със случай като моя?
Предварително благодаря
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:50.