IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th January 2008, 15:26
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране Отношение към родителите и другите хора

от доста време си мисля да пусна такава тема . искам да разбера дали само аз имам този проблем
с чужди хора се разбирам безпроблемно , разговора си върви , отношенията са наред , мога да си споделям и т.н. НО с родителите ми не стоят така нещата майка ми все чи повтаря защо не съм споделяла с нея както другите деца ? е да ама не мога и тя все пита и натяква , а аз се дразня ужасно много от това
с баща ми открай време не се разбираме , може защото и двамата сме еднакви характери .
въпроса ми е дали "другите деца" наистина не правят , както аз и умеят да споделят с мама
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th January 2008, 15:32
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране Re: Отношение към родителите и другите хора

ти търсила ли си причина , защо не искаш да споделяш с нея?
и аз не мога да споделям с баща ми, не знам все пак са си момичешки неща и не ми е конфортно.
но виж с майка ми споделям всичко, повече от приятел ми е.
с никой друг не споделям толкова.
но не знам , ние с нея сме с близки характери, а и тя също си споделя много с мен, което ме предразполага.
но имам много приятели, които не споделят с родителите си, така че спокойно не си единствената
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th January 2008, 15:38
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Да ти кажа, повечето деца са така с родителите си.Обичат си ги, но предпочитат да споделят с други.Рядко са децата, които имат родителите си за приятели.Те са просто родители...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th January 2008, 15:49
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

Мдам и аз съм съгласен с този проблем :дали родителите се държат като с приятел към децата ! когато това стане именно тогава споделяш.Ако не, то само споделяш проблеми касаещи финансиви или други такива от които зависиш,но истинските чуства и по тайни мисли тц а и родитела в целта си да те предпази и да се чустваш добре започва да говори натъртено да си налага мнение а понякога и повишава тон и се получава точно обратното правиш неправилното
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th January 2008, 15:57
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

именно , че майката е родител и не бих могла да се разкрия така пред нея . тя се ядосва , че със свекърва ми си споделям много , но всичко зависи от човека , който е насреща . тя умее много леко да предразполага хората към разговор , а и самата тя и открит и съвременен като характер човек . виж ако трябва да кажа нещо на майка ми все едно ми правят клизма гадно е сравнението , но така се чуствам , защото и кажа нещо и се почва : защо , къде , кога и аз излизам извън нерви
как да ви кажа в някои ситуации си проличава , че е растяла в социалистическо време , за което тя не е виновна ест.
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th January 2008, 16:09
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от samsara_k
виж ако трябва да кажа нещо на майка ми все едно ми правят клизма гадно е сравнението , но така се чуствам , защото и кажа нещо и се почва : защо , къде , кога и аз излизам извън нерви .

а питаш ли ме мене като майка ми е полицайка за какво става на въпрос .минимум 100 въпроса в секунда ! колкото повече казвам толкова по на зле отива работата а за телефонни обаждания да не казвам .. все едно ми следи всяка стъпка ! вече и приятеите ми ме питат как издържам ...
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th January 2008, 16:14
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

disastermaster, може би трябва да й кажеш как се чувстваш, ако искаш нещо да се промени?
__________________
"....I want you love and I want your revenge,
I want you love, I don't wanna be friends...."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th January 2008, 16:24
Аватара на disastermaster
disastermaster disastermaster не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 1 601
По подразбиране

Slyn4islava май вече това е най - редно да направя ,че то така както ми е тръгнало.. ,незнам може би е редно ние да действаме първи спрямо родителите и да ги предразполагаме да бъдат такива едни по готини
__________________
Ако цял живот ходите с наведена глава, никога няма да видите слънцето.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th January 2008, 16:38
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от disastermaster
...незнам може би е редно ние да действаме първи спрямо родителите и да ги предразполагаме да бъдат такива едни по готини
Като родител на две тийнейджърки - смея да твърдя, че това е много правилен подход. Иначе в мен бушуват някакви вечни страхове и точно децата донякъде показват на родителя/ите правилната посока.
п.п. Е, всяко правило си има изключения
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th January 2008, 16:40
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от disastermaster
а питаш ли ме мене като майка ми е полицайка за какво става на въпрос .минимум 100 въпроса в секунда ! колкото повече казвам толкова по на зле отива работата а за телефонни обаждания да не казвам .. все едно ми следи всяка стъпка ! вече и приятеите ми ме питат как издържам ...
А не мислиш ли,че го прави защото се притеснява за теб и точно поради естеството на работата си знае и вижда неща ,които другите родители нямат възможност.Ако споделяш повече и тя знае къде си и какво правиш ,ще е по-спокоина и ще задава по -малко въпроси.Замисли се върху това
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отношениекъмродителитедругитехора
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:30.