IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 23rd January 2008, 15:24
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

ние не сме казарма- някои влизат (като мене) , други не.
а и как няма не да стане въпрос, че питат за приятели, нали !?
  #152  
Стар 23rd January 2008, 15:26
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
а и като виждат неинформиран човек, защо не му кажат, че е, а просто коментират? ето това е истинска помощ
чела съм в теми подобно отношение, виждаш некомпетентно мнение и вместо да му докажеш на този човек, че не е прав, се започват едни подмятания, присмивания и подигравки.
  #153  
Стар 23rd January 2008, 15:28
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
аз пък не мога да ви разбера какво само ги обсъждате? като ги няма значи ги няма и толкоз...много важно какви са били, и аз имам хубави и лоши спомени от някой от тях, но мисля че въобще не е това темата а и не мога тях да ги разбера, защо идват тук за да четат тази тема, след като са зарязали вече форума...какво въобще ги интересува, нали им е добре в тяхното затворено за чужди хора общество
Ами и ти си права... ама ни обхваща няква сантименталност от време на време и за тва...кво да правим
  #154  
Стар 23rd January 2008, 15:33
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

secret, лошото е че има и ужасно много хора, които са склонни да повярват на това което са прочели без да го проверяват много -много.
от там идва опастността. чудесно е че подхождаш така - аз съм същата, когато търся някаква информация, която ми е много важна ровя навсякъде, изчитам всичко, консултирам се, питам, разисквам. за жалост както казах има много хора, които са склонни към вършене на глупости.
няма да забравя как още когато съм била малка, на една моя приятелка някаква си какичка й казала че ако си отреже с ножица миглите ще й пораснат още по-дълги и ще й станат като нейните (за справка - нейните наистина бяха чудесни, но Божа работа - кой как се роди ) та отряза ги моята приятлека....жалка картинка беше. пораснаха й пак, но никак не ми изглеждат същите като преди и сега, камо ли по-хубави и по-гъсти.
та ето ти един пример за празноглавие. представи си какво може да се получи с нещо по-сериозно.

потребителите, които коментираме (т.нар. по-стари) си имахме (смея да се причисля към тях, макар че и аз съм от по-късно присъединилите се към тази група) та имахме си точно това за цел - да си помагаме с каквото можем освен да си разпъваме локуми и да се веселим в говорилнята.
и сега вярвам, че ако някой от нас реши, че има нещо много наложително да сподели с вас ще го направи.
аз например съм много доволна(извинявам се предварително ако прозвучи като реклама), че въпреки че отдавна не съм част от тялото спомогнах за подреждането на раздел пластична хирургия.
с това, което изписах дотук искам да направя последно уточнение за по-новите потребители:
* никой не изказва никакви негативни отношения лично към вас, породени от това че сте "по-нови"
* нов / стар - няма значение стига да е полезен, освен забавен. или ако умее да е само забавен да не пише необосновани и повърхностни мнения в теми, които биха могли да навредят по някакъв начин на околните
* очевидно има носталгич по "по-старите" потребители, което навежда на мисълта, че дори и "по-новите" потребители съумяват да оценят тяхната липса. някой хора да си правят изводи.
* за тези които все още не са разгадали и се чудят какво, защо и как се е случило с по-старите потребители: 1. прочетете правилата на форума и 2. ползвайте търсачката. и двете неща ще са ви ужасно полезни.
желая ви приятен ден!
  #155  
Стар 23rd January 2008, 15:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Пупс, великолепно казано!
  #156  
Стар 23rd January 2008, 15:38
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
Пупс, великолепно казано!
благодаря муцуно. просто съм искрена.
  #157  
Стар 23rd January 2008, 15:39
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Този път се налага да се изкажа малко по-остро, въпреки че изпълнявам ролята на модератор.

Няколко хора визират проблем, породен от самите тях. Преди около година в този форум се беше получило много ясно разграничение между новобранците и старите пушки. В резултат на това имаше доста напрежение и конфликти.

Това се случи в мое отсъствие. Поради тази причина аз се завърнах като администратор и изразих категоричното си намерение, да не се допуска толериране на едни членове на форума над други, независимо дали са с 1 или с 1000 мнения.

Това бе прието като удар от страна на някои хора, които допреди това бяха свикнали да имат доста остро и нетолеранто държание към новобранците.

Вероятно, моята решимост да въведа справедливост в този форум се е сторила на някои като авторитарен начин на управление. Разбирам ги - допреди това те правеха каквото си искат и прехода към необходимостта да се съобразяват с правилата им се стори прекалено рязък.

В резултат на това тази групичка хора напусна. След краткотрайно напрежение от плавното им напускане, форумът стана отново спокойното място, което някога беше. Новата среда стана предпоставка за идване на нови хора, които не се чувстваха застрашени, не се чувстваха като чужди. И се стигна до сегашното състояние, в което има голяма активност и се надявам никой да не се чувства ощетен.

Тъй като спонтанното завръщане на "старите" потребители в точно тази тема не води до нищо добро, освен до спорове и генериране на напрежение смятам да я заключа и да се спре дискусията по този въпрос.

Въпреки конфликта, въпреки отцепването на тази групичка, никой от старите потребители не е спиран да идва тук и да пише. Освен това старите потребители ползва същите права и получават същото отношение, като новите. Включително и с прослувутите рангове (кибика на форума е с избран от себе си ранг), включително и с това да бъдат защитени от нападки. Същия кибик да си спомни за имитатора, да си спомни за явлението Алфа.

Който желае да пише в този форум е добре дошъл, но само за позитивни неща. Въпросът стари-нови потребители е приключен. Няма нови и стари потребители, има само потребители. Всички са равни. Точка.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Форумътвременназарибявка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:18.