IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 1st August 2007, 10:47
Karlson Karlson не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 148
По подразбиране

Аз имам чувството, че горната част на картината (тази с къщите) е един и същ пеизаж, погледнат под различен ъгълр но нещо не мога съмсем да го напасна.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 1st August 2007, 10:59
evelinche evelinche не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

точно так два изгледа на една и съща картина. Аз мисля че е раздвоение на личноста. Един човек с две лица.
__________________
Винаги прави това което чувстваш
Отговори с цитат
  #23  
Стар 1st August 2007, 11:20
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

Да но къде отиде фобията?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 1st August 2007, 11:24
evelinche evelinche не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

неговата фобия може да е от другата личност, затова можеби всички бягат от едната страна на картината към другата, но незнам как се казва диагнозата и името на фобията.
__________________
Винаги прави това което чувстваш
Отговори с цитат
  #25  
Стар 1st August 2007, 12:32
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emisof
Според мен основното е, че всичко, което хората вършат на тази картина НЕ се прави през нощта, особено през руската зима! Кой си разхожда бебето и кара ски на -50 градуса посред нощ Което означава, че той иска насилствено на "насели" нощта с живот.
Аз съм склонна да се съглася с Емисоф. И на мен бебето с количката ми направи най-силно впечатление.
Аз мисля, че той има страх от тъмното, затова е направил нощта ден.

От друга страна тази двойна картина е също странна, но не мога да и разбера смисъла. Освен раздвоение друго май няма какво да е.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 1st August 2007, 20:16
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

раздвоение на личността мисля че не е рядка фобия ако може да се нарече фобия , иначе доста от идеите ви имат логика, yavor е най-близо до моето мнение сега ще потърся за гадния отговор
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #27  
Стар 1st August 2007, 20:21
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Детайлите нямат нищо общо ако махнете обектите ще видите че снега започва да се топи.Затова са и конете това е руски фестивал при който се празнува идването на пролетта.На една друга негова картина на която и загубих линка се вижда море, мачта или нещо такова върху която стоят хора и правят нещо,само децата гледат към един човек във водата или по-скоро снежен човек защото изглежда точно като такъв.Явно топенето на снега и снежния човек имат нещо общо.
Ето това е оригиналната картичка от която е гледал когато е рисувал своята картина.Ще забележите, че наистина нещо не е наред с него, защото дясната страна изобщо я няма а по-скоро е нарисувал лявата и е пренесъл каквото може от нея в дясно.

Цитирай:
One more clue. Someone made this guess. The painting depicts the Maslenitsa (Shrovetide, the feast on the last day before the Lent — the Brazilian carnival is the same holiday). It’s one of the holidays with pagan roots, and the celebration involves burning a strawman — symbolising, if I remember correctly, the ending winter. Now, could it be that you’re the burning strawman?

To which the professor allegedly replied, “not a strawman — but close”.
Edit: Снежния човек обаче го има и на оригиналната рисунка и може да няма нищо общо, а това на другата му рисунка може и да не е снежен човек.
Пациента е бил 99% болен от това и доктора просто се е правил на интересен като не е показал оригиналната пощенска картичка, защото тогава всичко става като бял ден.
Цитирай:
The difference between them is one of perspective. In the original painting, the vantage point is one which would be typically observed by a human standing on the ground. We see plants in the foreground, and there’s plenty of open sky.

In the painting done by the patient, the vantage point is obviously significantly higher than one would expect. The perspective seems to indicate that the scene is being viewed from above while looking down at it, with almost no room for the sky.

This individual suffers from a dissociative disorder, and may possibly fear that they become unattached from their bodies and float away. It’s terribly common amongst schizophrenics.

Цитирай:
Also, to answer the question “what would you hear?”:

In the original painting, you would hear what you would expect to. Horses, people, etc.

In the second painting done by the patient, you’d hear only the wind whipping about.
Преведено с 2 думи: ако погледнете оригиналната картичка, ще видите че изгледа е от ръста на човек.Небето е много високо.Какво ще чуете?Вика на тези които водят шейните, тропота от конете и т.н
А какво виждате от втората картина?Хълма не е един и изобщо не прилича на оригиналния и почти няма място за небето.Защо?Явно изгледа е от много по-високо.Щом сме толкова високо какво ще чуем?Само вятъра и няма да чуем нито конете, нито никой.Затова доктора е наблегнал на какво ще чуем, за да обърне внимание на позицията от която виждаме изгледа
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #28  
Стар 1st August 2007, 21:04
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

T.e?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 1st August 2007, 22:06
Rachel Rachel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
По подразбиране

Направи ми впечатление,че няма електрически стълбове,а лампите светят.От къде тоя ток... Също и лицата на хората,които се возят в шейните-от където и да ги погледнеш,все те зяпат ...
__________________
98% от младото поколение е опитвало трева
или някакъв вид опияти!Ако си от 2%,
които не са опитвали сложи това под подписа си.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 1st August 2007, 22:25
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
http://www.museum.ru/MUSEUM/PRIMITIV...sp?pic=KO_0001 За това говори sawo.. много време го гледах снощи тва и пак ви казвам професорът е луд! Даже кат си легнах се сетих за небето

Тва че няма да чуваш нищо в картината на пациента е щото конете изглеждат се1 са във въздуха пък на другата не е точно така.. Дясната страна обаче според мен си я има обаче стълбовете нещо ги няма.. И на шейните червеното наметало при болния е след средната пък иначе след първата.. Професорът е луд!
не знам вече кое е вярното
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Интересназагадка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:31.