IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 1st August 2005, 16:44
Magie Noire
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Правила за работа с компютър

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Реших да пусна тая тема, защото толкова ме боли гърбът от седенето пред компютъра, че едвам издържам!
Някой може ли да ми каже дали има точно определени правила за това колко трябва да ти е висок стола, на какво разстояние да са ръцете една от друга, масата на какво ниво трябва да е и т.н. Или да си карам така, докато не дойде време да ме гледате в рекламата на Космодиск-а

П.П И само още нещо. При мен " Както ти е удобно" нещо не върви,защото решавам, че ми е удобно, седя така 2 часа и после не мога да се изправя!!!
Като за начало консултирай се с лекар. Може болките ти да са следствие на някакво заболяване. Наистина много неща могат да имат значение, но за да си сигурна, че е от стола или нещо друго изключи възможността за заболяване.
Аз лично си имам проблеми с гръбначния стълб от ученичка почти, но си знам какво ми е и само фитнесът ме спасява. Като разбереш какво поражда болката ще вземеш и съответните мерки. Иначе все не се получава.
Успех! 8)
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st March 2006, 21:30
ga6o ga6o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

На един час 10 минети почивка и на 10-12 минути по една минута почивка. Като през почивката ставаш от стола и правиш гимнастика. Имаше и такъв софтуер, ама вече не се сещам как се казваше програмата....
Отговори с цитат
  #13  
Стар 1st April 2006, 08:28
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ga6o
На един час 10 минети почивка и на 10-12 минути по една минута почивка. Като през почивката ставаш от стола и правиш гимнастика. Имаше и такъв софтуер, ама вече не се сещам как се казваше програмата....
това с минетите, може и да е обикновенна грешка, ама просвуча като "гимнастика за раздвижване" пък и 10 ще ви дойдат множко !
Отговори с цитат
  #14  
Стар 1st April 2006, 11:19
ga6o ga6o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Много малко все пак човек едва ли е устроен да стой по 8 часа седнал и взиращ се в една точка. Като искаш въобще не почивай, ама после да не се чудиш от болки в китките, гърба, проблемации с очите и т.н.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 4th April 2006, 18:42
Miguel Miguel не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 55
По подразбиране

Мониторът на нивото на очите, при положение, че гърбът е прав.
Веднъж на един час върти очите на всички посоки до края на обхвата. Застани до прожорежа и си изпъни ръката пред лицето - сменяй фокуса от къката към отсрещната сграда.
Прави виброгимнастика http://spidersport.com/vibrogymnastics.php
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Правилазаработакомпютър
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:39.