IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th April 2008, 14:16
daymler daymler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 31
По подразбиране 2 години - готино тяло?

Ами - на 17 съм и съм не много но слаб.Не обичам да спортувам (което ми е и проблем) но много искам да "направя" мускули.Та проблема ми е следния: в града имаме само един фитнес и от скоро обаче го махнаха и направиха зала за некфи йоги ли, тай бо ли...както и да е.Но у нас мазата ни е направена на нещо като малък фитнес и разполагам с: боксова круша, гири по 5кг., гири по 3кг., мокетче за упражнения и комбиниран уред - лежанка с щанга, отстрани такива за ръцете и такова за краката (мн точно се изказах ама карай ) ето пик http://www.pokana.com/images/y/y233b1.jpg та с тия нещица как мога да направя мечтаните мускули за 2 години - докато вавърша?Много много бих бил благодарен за всякакви идеи!

п.п. 185см. висок - 70кг.
__________________
Everybody's talking all this stuff about me
Why don't they just let me live?
I don't need permission, make my own decisions.
That's my prerogative!
It's the way that I wanna live.
You can’t tell me what to do.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th April 2008, 11:42
S.Lazarov S.Lazarov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 24
По подразбиране

здравей! комбинирания уред е удачен за много упражнения - от такива за гръдната мускулатура до коремната.
Можеш да потърсиш из форума определени теми за всяка мускулна група и отделно да си извадиш някоя програма за седмицата... :P
мисля, че за ръста ти килограмите ти са малко, но ще е хубаво ако можеш да натрупаш само мускулна маса...за това е хубаво да си изготвиш някакъв нисковъглехидратен режим..
съжелявам, но не съм много компетентен, иначе щях да ти озготвя програма...
успех все пак!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st May 2008, 18:19
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

/оффтопик Кой е този град?
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th July 2008, 23:31
Kevin_Kostner Kevin_Kostner не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: София
Мнения: 126
По подразбиране

Хубавото е,че имаш щанга,която можеш да използваш за много упражнения. Ако можеш си намери стойка за клек и залагай на базови упражнения,прави повече мъртва тяга и клекове,гребания,раменни преси,лег и ще качиш за 2 години
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th July 2008, 19:50
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Но тъй като сега започваш нещата, не се надявай за 2 години да заприличаш на някой от тези, които гледаш по списанията 2 години може да са голям период за напреднал, в който той да оптимизира и изгради добра маса, но за начинаещ това са просто 24 месеца, което може би пак ти звучи много, но не е нищо особено. Като цяло поне 4 години усърдна работа са нужни, за да заприлича 1 мускул на това, на което искаш да заприлича и да се доближиш до някой, който си гледал в списание или по телевизия.
Естествено бъди упорит, тренирай редовно, чети и питай по-опитните, но най-важното - започни да ядеш като човек, който иска да изгради маса. Ако започнеш редовни 4-5 тренировки няма и какво да се притесняваш от качване на мазнини, предполагам ти си релефен и сега. Не си давай граници в месото, млекото, яйцата (без повече от 2 жълтъка на ден, другото белтъци), започни редовно да ядеш ориз, картофи, яж хляб, бобени култури, плодове, зеленчуци, всичко. Стреми се да имаш поне 4-5 основни хранения (както нормалните се хранят обилно на обяд или вечеря, ти си прави по 4-5 обеди/вечери). И гледай да няма повече от 3 часа разстояние между отделните хранения. Пий водица, движи се и започни да растеш :Р
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: годиниготинотяло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:00.