IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 10th April 2008, 08:39
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Не успях д апрочета всички мнения по темата, но аз имам голям проблемс пушенето. аз съм непушачка, но всичките ми колеги пушат. в стаята сме 9 човека и само аз съм непушач. не мога да се преборя за правото си да работя в здравословна среда. намекват ми, че по-скоро ще ме уволнят, отколкото да спрат да пушат в стаята, където работим. да не изпадам в подробности да ви описвам какво значи да работиш 8-9 часа в помещение, в което са изпушени около 150 цигари за деня. помогнете ми със съвет, какво да направя по въпроса...
Отговори с цитат
  #152  
Стар 10th April 2008, 08:46
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Еми то по принцип ти си в правото си, а не те и това може лесно да се разреши в съда, друг е въпорса след това как ще продължаваш да работиш в тази среда. А иначе, ако не ти е много мила работата най-лесния начин е да напуснеш и да си намериш по-добра. Това си е жив тормоз.
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #153  
Стар 10th April 2008, 18:46
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
Не успях д апрочета всички мнения по темата, но аз имам голям проблемс пушенето. аз съм непушачка, но всичките ми колеги пушат. в стаята сме 9 човека и само аз съм непушач. не мога да се преборя за правото си да работя в здравословна среда. намекват ми, че по-скоро ще ме уволнят, отколкото да спрат да пушат в стаята, където работим. да не изпадам в подробности да ви описвам какво значи да работиш 8-9 часа в помещение, в което са изпушени около 150 цигари за деня. помогнете ми със съвет, какво да направя по въпроса...
аз ако съм на твое място налитам на бой....след няколко потрошени носа, усти и изпопадали зъби, няма да им е до пушене.....нека си пушат, но не и на работното място....може и аз да отнеса боя, но със сигурност ще нанеса доста щети .... и на мен ми се яде през 3 часа, ама не ям на бюрото си, а отивам в задната стаичка - има кухня, ям...и се връщам
Отговори с цитат
  #154  
Стар 10th April 2008, 21:26
MiCskillZ MiCskillZ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofiq
Мнения: 1 401
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NatalyTake
Не успях д апрочета всички мнения по темата, но аз имам голям проблемс пушенето. аз съм непушачка, но всичките ми колеги пушат. в стаята сме 9 човека и само аз съм непушач. не мога да се преборя за правото си да работя в здравословна среда. намекват ми, че по-скоро ще ме уволнят, отколкото да спрат да пушат в стаята, където работим. да не изпадам в подробности да ви описвам какво значи да работиш 8-9 часа в помещение, в което са изпушени около 150 цигари за деня. помогнете ми със съвет, какво да направя по въпроса...
A aз ако съм на твое място ще пропуша ако толкова ми пречи, защото ти си безсилна в този случай, може да се уважава мнението на другите нищо против, но при положение, че само ти си непушачка(поне това разбрах от мнението ти) не може да вземе да изкараш останалите си колеги да излизат от стаята... и щом шефовете не са направили примерно пушилня няма как.... сори... а може да почнеш да ходиш с противогаз на работа, но така има опасност да те помислят за нещо не много добре, и наистина по-скоро биха те уволнили...
__________________
Или сИ лиЧносТ иЛи Си ГовеДо....
Отговори с цитат
  #155  
Стар 10th April 2008, 21:53
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Аз на нейно място 100% щях да напусна .
То е ясно ,че осем човека няма да откажат
цигарите , заради един непушач
Отговори с цитат
  #156  
Стар 11th April 2008, 09:39
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Това е грешка на фирмата.Във моята фирма се пуши само на улицата другаде не въпреки че и аз съм пушачка намирам полза от това да не пуша по кутия на бюрото.Но това е въпрос на организация ,ако тръгне да ги сьди ще я уволнят
Аз бих напуснала
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #157  
Стар 11th April 2008, 13:38
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

Благодаря за мненията. Много сериозни финансови интереси ме обвързват точно с тази работа и не мога да напусна, налага се да остана, но и не мога да пропуша-имам хроничен бронхит и се чувствам много зле от цигарите. Общо взето само си мечтая, някога да работя на чисто място. Поинтересувах се вие какво бихте направили, само в сферата на вероятностите, но нямам смелост да предприема никакви стъпки в тази насока - да потърся правата си.
Отговори с цитат
  #158  
Стар 11th April 2008, 13:46
NatalyTake NatalyTake не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Sofia
Мнения: 321
По подразбиране

И въпреки всичко си мисля, че цигарите пречат не само на здравето, но и на работата на работещия човек. Давам си сметка каква вреда нанасят цигарите и пушачите на дейността, с която се занимават. Не мога да си представя, че винаги съм работила с мърли, а си мисля, че всички пушачи са такива, или повечето от тях: мръсно бюро, пълни пепелници или смърдящо кошче под бюрото, което ти усмърдява душата цял ден, пепел по документите, около бюрото, освен това дима си казва думата по кожата, косата, дрехите... Пушачите боледуват по-често, по-дълго, по-тежко и т.н.
Отговори с цитат
  #159  
Стар 11th April 2008, 13:49
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

[. Не мога да си представя, че винаги съм работила с мърли, а си мисля, че всички пушачи са такива, или повечето от тях: мръсно бюро, пълни пепелници или смърдящо кошче под бюрото, което ти усмърдява душата цял ден, пепел по документите, около бюрото, освен това дима си казва думата по кожата, косата, дрехите... Пушачите боледуват по-често, по-дълго, по-тежко и т.н.[/quote]

Не можеш така да конкретизираш хората че са мърли.
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #160  
Стар 11th April 2008, 13:51
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Във моя офис почти всички са пушачи но мърли и мърлъовци няма.За себе си също не мога да кажа че съм мърла или втора ръка човек.
Извинявай но ако гаджето или мъжа ти пуши А
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пушители
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:12.