IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th June 2010, 21:16
classa_99 classa_99 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Пловдив
Мнения: 3
По подразбиране Гинекомастия или...?

Проблемът ми е такъв, че "слоя"(не се сещам за друга дума) около гърдите ми е буквално увиснал. На 14 години съм, тренирам бокс и теглото ми е в нормата. От половин година около тренировките намирам време и за фитнес, като наблягам основно на упражненията за гърди. Самите гърди са ми стегнати попринцип. Чувал съм, че в пубертета е нормално, но вече имам комплекс и ме е срам да се съблека гол. Ако може да ми препоръчате какво да правя, защото съм ходил на лекар няколко пъти и все са ми казвали, че ми е нямало нищо!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th June 2010, 22:05
Аватара на fa7al_error
fa7al_error fa7al_error не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 13
По подразбиране

Изчакай няколко години - все пак тялото ти има още много да се развива.
Ако е гинекомастия, най-вероятно ще се наложи оперативно решение на проблема. Но наистина е твърде рано, след като си на 14 години. Не се срамувай от тялото си, но ако наистина се притесняваш много, отиди при специалист.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th June 2010, 10:07
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Има няколко различни типа гинекомастия. Кой от тях имаш? Дай някаква снимка за да се ориентирам по-добре в проблема ти.
С времето като ти се стабилизират хормоните гинекомастията може да отшуми, но не е задължително, това зависи от причините за появата и от степента на развитие на млечната жлеза.
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th June 2010, 10:20
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Човекът каза, че лекарите не са открили никакъв проблем и пита "възможно ли е да имам" , а ти вече го питаш кой тип има Не слагай селянина пред магарето в каруцата или там както беше
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th June 2010, 13:23
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Докторите считат гинекомастията за съвсем нормално нещо. Общата им практика е да казват "Изчакай известно време (година), от пубертета е, ще ти мине..." В 99% гинекомастията не е опасна, проблемите, които идват от нея не са физиологични, а психически. В този смисъл докторите казват "Няма ти нищо"!!! На някои им минава, вярно е. Никой обаче не обеснява на момчетата кои са рисковите фактори и каква може да е причината за появата на гинекомастия. И съответно какво може да направят за да има по-голям шанс "да им мине".

Все пак всеки има право на избор и всеки си решава. Някои се доверяват на 100% на лекарите, други като мен са тръгнали да разследват проблема и да търсят причината за "патологичната гинекомастия" (с неизвестна причина за появата).
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st July 2010, 17:04
classa_99 classa_99 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Пловдив
Мнения: 3
По подразбиране

емии....нито един от 4-те вида. Просто зърната ми малко подпухнали. Този проблем го имам от дете. Забелязал съм, че когато ми е студено, или съм настръхнал, този проблем изчезва, но след това се появява отново. Не е нещо фатално, но аз лично се комплексирам.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th July 2010, 14:13
ynwa_liverpool_fc_1892 ynwa_liverpool_fc_1892 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Типична гинекомастия е твоят случай приятел, ако преди това са те боляли гърдите или в момента те болят то няма какво друго да е ... неразчитай някой лекар да ти даде отговор, за повечето това е нещо нормално и ще ти кажат че след време ще ти мине ама ... ГРЕДА, мисля само че хирурзите знаят закакво става навъпрос, все пак те коригират този проблем Гинекомастията. Когато те болят гърдите (зърната) тогава дефакто ти расте млечната жлеза, и колкото и да тренираш, ти ще правиш мускул, но този мускул си остава под тази жлеза и сам се досети как ще изглежда.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гинекомастияили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:42.