IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th January 2010, 18:03
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране Мъжът ми напълня изведнъж и .......!?!

Здравейте дами, реших да ви разкажа тази интересна история, защото съм сигурен, че много от вас са се сблъсквали с нея, а сигурно не са на ясно с причините и начина да се справят с това. Става въпрос за едно писмо, което получих по пощата от 26-годишна жена. С нейно съгласие ще ви го цитирам.

„Здравейте,
попаднах на сайта ви докато търсех информация за проблема на моя мъж, който вече е и мой проблем, защото се отразява на връзката ни. Мъжът ми започна работа за голяма фирма , там е подложен е на много стрес. Знам,че това е една от причините но не вярвам да е само тя. Мъжът ми напълня изведнъж, също забелязах, че стестисите му се смалиха. Вече не са толкова големи, колкото когато се оженихме преди 2 години. Спермата му също една малка част от това от това, което беше преди. Желанието му за секс също намаля. Почнаха да му се образуват нещо като малки цицки. В сайта ви прочетох, че между тези неща има връзка и всички тези симптоми са свързани с завишено количестово на естрогените и намален тестостерон. Моля ви помогнете ни! Аз си искам мъжа, за който се омъжих, а не това, в което се превръща в момента.”

Ето и отговора:
„Здравейте, изглежда, че мъжът ви е навлязъл в така наречената естрогенна зона, където количесатвото на този хормон доминира и това предизвиква хормнаолен дисбаланс.

Започването на сериозна работа и женитбата са повратна точка в мъжкия живот. За жалост повечето мъже напълняват веднага след това. Защо ли ? Има много причини.

- спортуването минава на задно място и вече не е с такъв приоритет, пък и от работата не остава време
- храненето също вече не е същото. Работил съм за голяма фирма и знам, че най-важното събитие през деня е обедната почивка и обяда. Отделно жените обичат по-въглехидратни храни, а мъжа яде каквото му наготвят. Това се отразява на инсулина, а той от своя страна води до трупане на подкожни мазнини, които са причина за завишени нива на естрогена.
- в повечето офиси е бъкано с химия, само ще ви изборя някои от съставките, които действат в тялото като естрогени (женски полови хормони). Това са: тонери, мастила, пластмаси (сиурно и вие пиете на работа кафе от вендинг автомата в пластмасова чашка), почистващи пепарати, бои, пермамнентни маркери....
- пиенето на много кафе, защото в кафето има фитоестрогени – вещества от растителен произход, които действат като женски хормони когато попаднат в човешкото тяло. Отделно кафето вдига кортизола, който е антагонист на тестостерона т.е. когато кортизола се завишава, тестостерона се намалява.

И какво става...... взимате здрав, стегнат млад мъж......

Приковавате го към бюрото за 8 и повече часа на ден
Храните го с боклуци
Подлагате на въздействието на естрогенни химикали
Стерсирате го
Блъскате го с кафе

И той се превръща в дебел, изморен, отпуснат, изнервен полу-мъж, с малко мъжки хормони, много женски хормони и наченаци на цици ( Гинекомастия ). И всичко това става в рамките на няколко месеца.

Сигурно ми написахте това писмо, защото всичко това се е случило пред очите ви и то доста бързо (2 години). Ако не предприемете мерки и не отстраните причините, които ви изброих по-горе, си представете всичко това само ,че този път не за 2 години , а за 15. От хубавият ви мъж няма да остане и следа. Той ще се превърне в нещо съвсем различно! Успях ли да ви уплаща поне малко?! Ако е така значи съм си свършил работата, защото страха е много добър мотиватор 

По-здрави!"
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th January 2010, 21:48
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Би ли посочил аналог на същата история само,че в женски род?И как се отразява кафето при жените ,защо и на тях не им растат цици.Колко е допустимата доза кафе на ден?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th January 2010, 11:36
Begemot Begemot не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 314
По подразбиране

Забърка ли се един мъж с жена, край, свършено е с него.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th January 2010, 12:36
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Зависи от жената ,има жени и ЖЕНИ!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th January 2010, 14:50
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Begemot
Забърка ли се един мъж с жена, край, свършено е с него.
Хахаха, много точно
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th January 2010, 15:51
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ZANDALEE
Би ли посочил аналог на същата история само,че в женски род?И как се отразява кафето при жените ,защо и на тях не им растат цици.Колко е допустимата доза кафе на ден?
По принцип фитоестрогените са по-слаби от човешките естрогени и в частност естрадиола, който е най-биологично активния човешки естроген. Когато си жена и пиеш много кафе, тези фитоестрогени се свръзват с естрогенните рецептори в тъканите(теб те интересуваха тези на гърдите). Тъй като са слабо активни, те съвсем леко стимулират млечните жлези да растат. От друга страна пък са заели част от рецепторите и това пречи на естрадиола да се свърже с тях. Така той не може да свърши работата си - да накара гърдите ти да растат. И в крайна при жените има точно обратния ефект - малки цици.
Ето малко линкчета по темата
http://www.google.bg/#hl=bg&q=coffe+...bb759abe50ecb0

Има и изследвания,които казват, че жените, които пият прекалено много кафе имат завишени нива на естрогена. Може би първо ще си помилите, че двете изследвания си противоречат. Но...... истината е, че се подкрепят едно друго. И ще ви кажа защо! Номера е там ,че изследванията за количеството естроген се правят чрез кръвна проба. Нормално е когато естрогенните рецептори са заети от фитоестрогени, истинските човешки естрогени да циркулират в по-големи количества в кръвта, защото просто няма къде да се свържат!

При мъжете става друго. Там фитоестрогените (пък и другите естрогено подобни вещества) се свързват с рецепторите и стимулират минимален растеж, но все пак ряастеж. Ако нямаше фитоестрогени към тези рецептори щеше да се свърже тестостерона и да блокира развитието на тъканта, даже да я накара да дегенерира.

И така ефекта при мъжете е образуване на женски гърди, а при жените - малки цици. Гадно нали?
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th January 2010, 18:37
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Аз мислех , че соята е големия проблем , защото соя слагат във всичко . Дори в адаптираното мляко за бебенца. Аз имам син и съм мислила по въпроса - без кафе - може , но от соята не можеш да се спасиш Може ли да се надяваме , че захранените с фитоестроген момченца , няма да имат последствия ?
Може , въпроса ми да е глупав - извинявам се .
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th January 2010, 20:19
gynecomastia gynecomastia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 30
По подразбиране

Соята е най-вредната храна за мъжете! В нея има много голямо количество фитоестрогени. Кафето е в пъти по-слабо от нея. При кафето ефекта се наслагва и от това,че то влияе на кортизола, покачва нивата му. А той от своя страна подтиска тестостерона.

Ето какво бях отговорил преди време в един друг форум по темата за соята:

Цитирай:
Соята е антимъжка храна !!!
Ето малко факти за нея:
1. голямото количество “phytic acid” в соята пречи на усвояването на калция, магнезия, цинка и желязото от храната. Същата тази киселина е виновна за проблеми с растежа при децата.
2. Фитоестрогените в соята причиняват хормонален дисбаланс. Всички знаят, че прекомерната употреба на соеви продукти води до гинекомастия (мъжки цици), женски тип разпределение на мазнините, шкембе, безплодие и лошо качество на спермата.
3. Соята причинява проблеми с щитовдната жлеза, която знаете че отговаря за това колко е бърз метаболизма ви. Соята е доказано, че често става причина за автоимунни заболявания на щитовидната жлеза (синдром на Хашимото)
...
списъка с негативните ефекти е доста дълаг ....
Аз не бих си хранил децата със соя. Прекалено много са вредите. Иначе сте прави,че я има почти във всичко. Тя "уж" има ценни хранителни вещества (които не могат са се усвояват), супер ефтина е, в САЩ е 90% генно модифицирана и винаги добивите са огромни, в храните действа като консерватор и като лепило. Слагат я в каймите за да не се разпадат...
Аз отдавна не купувам готова кайма , купувам месото и карам да го мелят пред мен. Колбаси също не консумирам ... гледам да я избягвам максимално!
__________________
Гинекомастия - причини, лечение и информация. Споделеният опит и знания на един мъж с женски гърди.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th January 2010, 23:34
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Соята е отврат...освен всичко казано подува корема до пръсване! Кофти работа е
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th January 2010, 00:51
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Много благодаря за отговора .
Отдавна избягваме колбасите заради мононатриевия глутамат и соята .
Но спасение няма - само се старая да огранича щетите
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мъжътминапълняизведнъж
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:40.