IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 26th August 2009, 15:01
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Аз, ако имам една фирма за транспорт никога, ама никога няма да е безплатно.Единствено безплатно биха пътували инвалидите и ветерани от войните, а ученици, студенти и пенсионери с определени намаления.Задочни студенти ще си плащат както поповете - по нормални тарифи.За кво да ползват намелени, като 2 пъти в годината ми ходят на очни?Ай...без тия!
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 26th August 2009, 18:10
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Естествено, че никога няма да е безплатно що за химери нали тия превозни средства струват, струва и бензина за тях, както и поддръжката им. АКо парите за тях не идват от билетчета все от някъде трябва да идват. Хубу, държавата плаща за тях. А държавата отде ги взема тия пари- от данъци, демек пак от нашия джоб. Та толкоз за безплатния транспорт.
А за студентите, продължавате по някои критерии да ги сравнявате, а някои да прескачате. Не става тъй. Ма тия ходили на работа, ма ония не ходили, пък третите били изключения... По правило заетостта на задочниците в университета е има няма 30 дни в годината. На редовниците е всеки ден от понеделник до петък обикновено (понякога и събота и неделя). Да, разходите са еднакви. Ама приходите не са. Щото се предполага, че задочния студент затова избира да е задочен, за да може да работи на пълно работно време. Между другото в никоя от страните, с чиято система на обучение съм запозната, привилегиите на задочници и редовници не са еднакви.
Не знам защо и пенсионерите се намесиха. Те са друга работа. За да станат такива, всички са минали през определен брой години трудов стаж. От там нататък например тук (а предполагам и не само, сигурно във всяка държава е така), работи ли един пенсионер и докарва ли си допълнителни доходи по- високи от сумата х, той няма право да ползва определени пенсионерски привилегии. Между които и транспортна карта с намаление, проверих го. Та ето, ако ще сравняваме, и при пенсионерите е така.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 26th August 2009, 19:23
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Естествено, че никога няма да е безплатно що за химери нали тия превозни средства струват, струва и бензина за тях, както и поддръжката им. АКо парите за тях не идват от билетчета все от някъде трябва да идват. Хубу, държавата плаща за тях. А държавата отде ги взема тия пари- от данъци, демек пак от нашия джоб. Та толкоз за безплатния транспорт.
...проверих го...
Тъй като имаш желание да проверяваш някои неща, а Иванин е по сметките, препоръчвам ви да направите тандем и да проверите и изчислите заедно колко пари ще влязат в държавната хазна, ако се приложи в България прогресивния данък и се следи за неговото плащане, на мястото на плоския данък (забележете в кои страни се прилага). Ще се радвам да ми кажете колко безплатни карти могат да се раздадат за градския транспорт, според мен ще има и за следващите поколения, ама пусто няма откъде да се намерят данните (защо ли ги крие нашият финансов министър )... Та така по въпросите за какво било прието, какво можело и какво не можело и защо транспорта трябвало да бъде платен... Моят въпрос е защо богатите трябва да печелят от данъците за сметка на бедните?!... Ако някой иска да му пратя формулката, по която се изчислява плоския данък, за да види кой печели и кой губи от тая работа, може да ми пише на лични.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #44  
Стар 26th August 2009, 19:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Стрейндж, бъркаш нещо относно моите желания да проверявам някои неща... не помня някъде да съм изявявала такива желания
А ти с твоя въпрос за пореден път изместваш темата в друга посока, затова аз смятам да спра до тук. Тема за политика и икономика си има вече, няма нужда всяка друга натам да я бутаме.
П.п. Не знам причината, поради която така избирателно си ме цитирала, ако прочетеш внимателно какво съм написала и за какво се отнася "проверих го", ще ти стане ясно, че всъщност за едно и също говорим.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 26th August 2009, 20:35
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Хареса ми в мнението ти факта, че са нужни пари за поддръжка и че те могат да дойдат само от данъци, затова съм те цитирала. А иначе Иванин беше казал:
Цитирай:
Естествено, че и аз съм за безплатен градски транспорт за ВСИЧКИ, но след като той е платен, трябва да има такава система. Защо не е безплатен - щото финансовия министър прави същите прости сметки като мен по време на криза.
, но забравих да го цитирам и него.
Жалко, че не ти се занимава с някои проверки, според мен ще е интересно за всички да видят откъде идват проблемите, вместо да се спори излишно за доходите на задочниците и редовните.
Задочниците излязаха някакви виновници, че са принудени да ходят на работа. Да не забравяме, че сред редовните студенти има доста "мамини синчета", които просто си намират оправдание пред татко, за да не започват работа във фирмата му. Естествено, те едва ли се возят в градския транспорт, но е факт, че имат право на тази привилегия... Така че законът според мен не е справедлив в много случаи, този е един от тях. Според мен не е справедливо, че студентите изобщо плащат някаква карта, пък била тя и с намаление. Плоският данък е друг случай, работещите пенсионери - трети и т.н.
Иначе кво да направя като политиката и икономиката засягат всеки аспект от живота, ща не ща все дотам стигам...

Защо все се чувстваш нападната от мен? Може и да ми е грешен подходът, ама нямам някакви лоши чувства към теб. Нали си ме знаеш вече, не ми се впрягай. Ще се опитам да съм по-мила
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #46  
Стар 26th August 2009, 20:50
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Да не забравяме, че сред редовните студенти има доста "мамини синчета", които просто си намират оправдание пред татко, за да не започват работа във фирмата му. Естествено, те едва ли се возят в градския транспорт, но е факт, че имат право на тази привилегия... Така че законът според мен не е справедлив в много случаи, този е един от тях.
Тогава предлагам поправка на закона: Всички мамини синчета да преотстъпват правото си на пътуване с намаление в градския транспорт на студентите задочници.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 26th August 2009, 21:00
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Към страненник:
Ама какво е изобщо това определение "мамини синчета с таткови фирми" И какво общо има то със студентите? Не знам да е забранено на милионери да бъдат студенти, както и на бедняци, стига да си платят таксата. Дори забележи колко е таксата на РЕДОВНИЯ студент и колко на задочния, разликата е 4-5 ПЪТИ. По-скоро бедните биха станали редовни студенти, а не задочни.

Изобщо доста тъпо е да повтарям всичко, не виждам кое е странното в доводите. Редовния е платен от държавата - тя му дава привилегии. Задочния си плаща сам - да си създава сам привилегиите. Логично е, просто е, елементарно дори.

Цитирай:
Задочниците излязаха някакви виновници, че са принудени да ходят на работа.
Че кой ги е принудил Те ходят 30 (тридесет) дни в университета си и карат 2 седмици сесия. Имат поне 320 (триста и двадесет) свободни дни в годината за ПОЧИВКА. Не виждам кой ги е накарал да работят. И какво пречи да си задочен студент и да си милионер или баща ти да има фирма Богатите и редовни студенти имат намаление на картите защото са студенти, а не защото са богати. Щяли сме да сравняваме доходите - какво сравнение на доходи, като единия доход е равен на 0 Как сравниш нещо с цифрата 0? Нещо което съществува и нещо, което не съществува?

Просто се осъзнай и ти, и всички които искате налудничеви неща, така е в цял свят и законите, привилегиите и прочие са измислени от образовани хора, които не мислят само за личното си удоволствие или кяр, те имат икономическа, психологическа и социална гледна точка, на края вземат решение, което с което да удовлетворят всички страни.

И относно това, което ти казва апоклистика - насочването на темата към плоския и други данъци тотално ме разби. По тая логика да национализираме Мтел и да си докараме доходи за градския транспорт И защо при прогресивния данък приходите биха отишли за градски транспорт? А не за болни хора, болници, училища и каквото ти се сети главата?

Както каза апоклистика - машините струват пари, поддържането струва пари, трудът на персонала струва пари, бензинът и токът струват... Хм... Пари. Събираемостта в София и без това е малка. Но никой не гледа реалистично, защото ако го правеше, освен горните неща, вече щеше да е разбрал, че най-натоварните и доходни линии в София СА и ЩЕ бъдат отдавани на частни фирми, така че не виждам как частна фирма ще ти даде безплатен транспорт, а тези фирми няма да бъдат закрити. Няма държавни нови автобуси, нито каквито и да е машини.

Ето как би изглеждало преминаването към безплатен транспорт НЯКОГА - закупуване на стотици автобуси, тролейбуси (щото тея отдавна са скапани) и трамваи, осигуряването в Бъдеще на заплатите на целия персонал, шофьори, техници, диспечъри, проверяващи, парите за транспорт, поддръжка и ремонт. На кратко казано, има-няма 1 милиард лева, огромен процент от БВП.

И още нещо забавно от реалността - държавата не може да смени всички релси за новите видове трамваи в София, защото няма да има пари да закупи машините От друга страна, ако закупи машините, няма да може да постави релсите за тях. Дори няма пари да покрие цялата столица в момента.

А да, не искам да пропускам последната реалност - в следващите 4 години на власт е крайно дясно правителство, което защитава единствено корпоративни интереси, социалното правителство си замина, изгонено от хора, които скоро ще гладуват Welcome to reality.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #48  
Стар 26th August 2009, 21:08
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Просто се осъзнай и ти, и всички които искате налудничеви неща, така е в цял свят и законите, привилегиите и прочие са измислени от образовани хора, които не мислят само за личното си удоволствие или кяр, те имат икономическа, психологическа и социална гледна точка, на края вземат решение, което с което да удовлетворят всички страни.
Ей това пък ако намериш начин и да ми го докажеш, цена няма да имаш. Къде се е чуло и видяло досега политиците (защото те взимат решенията) да са толкова образовани и праведни? Удовлетворява се народа САМО след стачки, сила и прочие, виж историята, моля те! Иначе винаги се удовлетворяват интересите на финансовите сили... А това, че в цял свят е така изобщо не бива да те успокоява, напротив.
Цитирай:
Welcome to reality.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #49  
Стар 26th August 2009, 21:13
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ми мен не ме успокоява, че в цял свят е така, просто ми говори, че така трябва да бъде и точно българинът никога няма да бъде изключение, тъй като не умее да стачкува и да се противопоставя на този над него ; )

Забравих още една важна реалност :

"Батков: Очевидно е, че сме добри."
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #50  
Стар 26th August 2009, 21:18
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

доста натоварващ спор водите, жалко че едва ли ще роди нещо.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Важнозастудентите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:47.