IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #35  
Стар 27th April 2010, 17:44
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бобето
Изчела съм много книги изгледала съм много интервюта на известни и компетентни доктори, всичките са единодушни , че след 6-ят месец от раждането кърмата вече не е полезна с нищо!!!
Много ми е интересно кои са тия единодушни компетентни доктори.
Най-малкото следва да знаят, че с кърмата се предават имунотела от майката, които защитават детето от вирусите, с които се среща. И тая работа не спира на 6-тия месец.

Не казвам кой колко да кърми, всеки си преценява. Обаче да кажеш, че една полезна течност не е полезна с нищо е глупост.

Ще дам пример - всички знаем, че прясноизцедените сокове са много полезни. Да, вярно е, че почти всички полезни вещества в тях могат да се набавят и по друг начин - с прием на плодове, храни и прочее. Което не прави прясноизцедените сокове безполезни.

Това се има предвид и при кърмата - след 6-тия месец детето се захранва и постепенно започва да си набавя много от ценните вещества (но не всички и не изведнъж) с друго, освен с кърма. Затова до голяма степен тя е най-важна до 6-тия месец, което не я прави безполезна изведнъж веднага след навършването му.
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗАПРОТИВКЪРМЕНЕТО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:44.