IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 22nd August 2007, 19:22
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Това не е език и аз го учих 5 години в гимназията ама знам няколко фрази, но е факт че до ден днешен си ги повтарям като се лигавя

П.П. ако не карах българите в Германия и Амеирка да ми пишат домашните по немски и английски можеше и да имам успех с немския специално
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #52  
Стар 24th August 2007, 11:02
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

Да, прави сте. Има ги и Пешовците, и всичките простотии и пиянски нощи. Вярно е, повечето българи идват уж да учат, в крайна сметка се хващат да бачкат като хамали за някакви си жълти стотинки, които вечерта изпиват на фона на най- бруталните чалга ритми. Имам такива съседи и честно казано не съм и искала никога досега да имам нещо общо с тях. Просто защото те са от другите българи, на които явно им прави огромно удоволствие да пречат на останалите не само да учат, но и изобщо да успеят да поспят. А и да си призная, не съм от феновете на чалгата.. Вярно, че се броят на пръсти, но има и хора с потенциал, дошли в Германия с основната цел да получат едно по- добро образование, а има и такива, които са успели вече да го вземат, което наистина не е съвсем лесно.. Колкото до финансовото издържане, аз лично шапка им свалям на тези, които успяват и да учат, и да работят, защото и те се броят на пръсти. Има ги разбира се и тях, но по мои наблюдения повечето учат някакви съвсем лекички специалности, които им позволяват да разполагат с колкото си свободно време искат. А има и разбира се такива, като въпросния Пешо, които в България си ги разправят тези истории наляво и надясно само и само да се направят на голямата работа. Аз лично не съм намерила толкова свободно време досега, за да мога с гордост да заявя- уча и се издържам съвсем самостоятелно. Следвам вече 5 години архитектура и до ден днешен не е имало семестър, в които да не съм се скъсвала от денонощна работа по проекти, прекаравала съм неведнъж по 24 часа в университета, само и само да предам работата си навреме, не съм имала сигурно от гимназията една ваканция, в която да кажа скучно ми е. Благодаря на родителите си, че винаги са били до мен и са ми помагали, включително и финансово. Честно казано лично аз не познавам мои колеги българи, поне в ТУ, които да се издържат съвсем сами. И никой от тях не е от Пешовците... Сетих се за изпита по немски, някой беше споменал нещо- ами в LMU си има изпит по немски DSH откакто си бях в гимназията, значи поне от 7 години, и хич не е и лесен. А ТУ, където приемат " сулъо и пулъо", съвсем случайно стана най- елитният университет в Германия.. Колкото до немците- бях в началото 1 година във WG в Аахен, имаше много чужденци и немци. Почти всяка вечер се събирахме, ходихме по партита, гледахме филми. Въпрос на късмет е къде ще попаднеш. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да се преместя в Мюнхен на място, където няма общи помещения, всеки е в отделен апартамент и си живее в собствения си свят. Остава ми единствената възможност да контактувам с немците в университета. Може би направих грешката да не упорствам първата година да стана част от някоя от техните компании. Страшно мили са наистина, но досега никога не е имало момент, в който да кажат хайде да ходим на парти или хайде да се разходим. Уговарят си се помежду си в наше присъствие, а на нас нито капка внимание. И как да да успея да общувам с хора, у които не намирам никакъв интерес към себе си. Аз не мога да съм нахална. А може би съм попаднала на грешните хора...
Отговори с цитат
  #53  
Стар 24th August 2007, 11:41
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sofie
Колкото до финансовото издържане, аз лично шапка им свалям на тези, които успяват и да учат, и да работят, защото и те се броят на пръсти. Има ги разбира се и тях, но по мои наблюдения повечето учат някакви съвсем лекички специалности, които им позволяват да разполагат с колкото си свободно време искат.
Е, чак пък толкова... става. Ти учиш архитектура, знам че това е много трудоемка специалност, затова не му остава време на човек за работа през деня. Ако искаш да се издържаш сама - трябва да работиш нощем в някоя кръчма, и става мазано...

Аз учих информатика в доста престижен университет, и повярвай ми, това е много далеч от лека специалност. Въпреки това си работех 20 часа на седмицата като HiWi (предполагам знаеш какво е това) + като не достигаха парите съм правила уеб-страници за разни фирми по нощите. И през цялото останало време - учене. Ставаш в 7, отиваш да учиш и кибичиш в Унито до 11-12. Много ми е познато това което разказваш... Пълно отказване от личен живот, виждаш само колеги. Спиш и сънуваш формули, изпити. И така 5-6 години. Крепеше ме факта че не само аз бях така - почти всичките ми приятели трябваше да се издържат сами, как да захленчиш пред тях! Ама мина, сега ми е малко тъжно даже.

Цитирай:
Първоначално написано от Sofie
Уговарят си се помежду си в наше присъствие, а на нас нито капка внимание.
Много съжелявам че се чустваш сама... защо просто не опиташ да бъдеш малко по-отворена? Когато следващия път се уговарят, питай ги къде е тоя купон, може ли да дойда? Това не е нахалство, от опит глава не боли. Пишеш за "ние", които стоят отстрани. Ми вземи един-двама от тези "ние" и отиде да пиете по една бира след тежкия ден. Никoй няма да те вземе за нахална, повярвай ми.

Във всеки случай, малко остана. Даже и студентсккя живот да не е бил розов, скоро ще свърши. А тогава нова работа, нови хора... Какво по хубаво и интересно? Успех!
Отговори с цитат
  #54  
Стар 24th August 2007, 15:26
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
учих информатика в доста престижен университет, и повярвай ми, това е много далеч от лека специалност. Въпреки това си работех 20 часа на седмицата като HiWi (предполагам знаеш какво е това) + като не достигаха парите съм правила уеб-страници за разни фирми по нощите. И през цялото останало време - учене. Ставаш в 7, отиваш да учиш и кибичиш в Унито до 11-12. Много ми е познато това което разказваш... Пълно отказване от личен живот, виждаш само колеги. Спиш и сънуваш формули, изпити. И така 5-6 години
Какви са "плодовете" на тоя мазохизъм?
Отговори с цитат
  #55  
Стар 24th August 2007, 15:34
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Не искам да се хваля. Доволна съм. Сбъднах си мечтите.
Отговори с цитат
  #56  
Стар 24th August 2007, 15:36
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Значи си е струвало! Супер, радвам се за теб.
Ама няма ли да споделиш какви са тия мечти? Надявам се не те притеснявам с тоя въпрос.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 24th August 2007, 15:42
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Ами като на всеки. Да срещне голямата любов, (в моя случай колега от университета, разбира се ), да работи любимата работа, с която да постигне материална реализация. Да постигне уважение със знанията и уменията си, да е обкръжен от приятели, семейство и приятни хора. Да се радва на живота. Даже време за форуми да му остава, с които да е поне малко свързан с родината си.

Това е в общи линии.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 24th August 2007, 15:44
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

katie немога да не кажа, че ми харесва как разсъждаваш. Продължавай все така.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 24th August 2007, 16:28
Sofie Sofie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до Sofie
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Е, чак пък толкова... става. ... Аз учих информатика в доста престижен университет, и повярвай ми, това е много далеч от лека специалност. Въпреки това си работех 20 часа на седмицата като HiWi (предполагам знаеш какво е това) + като не достигаха парите съм правила уеб-страници за разни фирми по нощите...
ок, съгласна съм, че става. Но явно си зависи от специалноста. Ти си намирала тези 20 часа време да работиш като ХиВи. Аз също си имам работа, от която изкарвам горе- долу достатъчно пари, с които да успея да свързвам двата края. Проблемът е обаче, че при нас има моменти, в които щеш не щеш трябва да откажеш работата, просто защото 24 часа в денонощието са ти недостатъчни да приключиш за точно определения ден и точно определения час, в които трябва да предадеш проекта си. Последните месец- два отивах рано сутрин в прашната ни зала и се прибирах вечерта с последния възможен градски транспорт всеки божи ден, няма значение събота ли е или неделя, делник ли е или празник, или пък времето навън е страхотно и познатите ти настояват да идеш с тях на грил. И щях здравата да закъсам, ако не бяха родителите ми да ми помогнат.. Иначе се радвам за твоя успех! благодаря ти, че успяваш да ми вдъхнеш малко повече кураж!...
Отговори с цитат
  #60  
Стар 24th August 2007, 16:45
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Sofie да ти кажа ли кви мисли ми дойдоха на акъла?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къдесенамиратечужбина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:43.