IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th May 2008, 11:43
Jancho Jancho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 3
По подразбиране 5-те най-ефикасни упражнения за корем

Предполагам повечето от Вас са отворили темата с надеждата да видят кои са тези упражнения за може би най-проблемната част от тялото - уви. Знам че много се е писало за това "гадно" коремче, но нека в тази тема откроим наистина 5-те най-ефикасни упражнения. Като се откроят фаворити, като автор обещавам да ги систематизирам и да ги напиша. Аз стартирам с 3:
1. Лягате по гръб, повдигате и сгъвате крака под 90 градуса, като са кръстосани при глезените, ръцете са пред гърдите. От това положение правите преси, като не лягате до долу. С една дума пружинирате с горната част на тялото.
2. Отново легнали по гръб, ръцете покрай тялото. Краката прилепнали един до друг се повдигат верикално и се спускат, но отново не чак до земята, а на около 10 см. от нея.
3.И пак легнали по гръб, ръце покрай тялото, повдигат се краката на 10 см. от земята и от това положение се разтварят и събират хоризонтално.
Надявам се да съм обяснила достатъчно добре.
Вие сте.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th May 2008, 11:53
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране Re: 5-те най-ефикасни упражнения за корем

Цитирай:
Първоначално написано от Jancho
Надявам се да съм обяснила достатъчно добре.
Вие сте.
Ниско-Въглехидратна Диета - 90% от успеха (месо, яйца, риба, зеленчуци, плодове - нищо друго не ям)

Упражнения за корем - 10%

Дори и без упражнения за корем може, ако човек като цяло си се движи активно и тренира с тежести и/или собствено тегло.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th May 2008, 13:45
sar4icef sar4icef не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 110
По подразбиране

ами аз миналата година си правех коремни преси и сега резултата е чудесен макар 4е спрях ...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th May 2008, 16:00
Jancho Jancho не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 3
По подразбиране Re: 5-те най-ефикасни упражнения за корем

Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
Цитирай:
Първоначално написано от Jancho
Надявам се да съм обяснила достатъчно добре.
Вие сте.

Дори и без упражнения за корем може, ако човек като цяло си се движи активно и тренира с тежести и/или собствено тегло.
Това нещо не го разбрах Нали тренирането с тежести или собствено тегло пак са някакви упражнения. Аз за тях говоря. Разбира се ние говорим за най-ефикасните упражнения при условие, че се храним разумно и не спинкаме по цял ден Съласна съм, че плоското и стегнато коремче се постига не само с упражнения, а съчетано с режим на хранене и по-динамично ежедневие, но немога да се съглася че ще имаме стегнато коремче без физически упражнения. В темата искам да откроим само упражненията, като приемем че останалото е изпълнено.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th May 2008, 13:30
sahara_88 sahara_88 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 45
По подразбиране Re: 5-те най-ефикасни упражнения за корем

Цитирай:
Първоначално написано от Jancho
Предполагам повечето от Вас са отворили темата с надеждата да видят кои са тези упражнения за може би най-проблемната част от тялото - уви. Знам че много се е писало за това "гадно" коремче, но нека в тази тема откроим наистина 5-те най-ефикасни упражнения. Като се откроят фаворити, като автор обещавам да ги систематизирам и да ги напиша. Аз стартирам с 3:
1. Лягате по гръб, повдигате и сгъвате крака под 90 градуса, като са кръстосани при глезените, ръцете са пред гърдите. От това положение правите преси, като не лягате до долу. С една дума пружинирате с горната част на тялото.
2. Отново легнали по гръб, ръцете покрай тялото. Краката прилепнали един до друг се повдигат верикално и се спускат, но отново не чак до земята, а на около 10 см. от нея.
3.И пак легнали по гръб, ръце покрай тялото, повдигат се краката на 10 см. от земята и от това положение се разтварят и събират хоризонтално.
Надявам се да съм обяснила достатъчно добре.
Вие сте.


да съгласна съм тези упражнения които описваш понеже аз лично си ги правя секи ден и сам доволна!!!
__________________
Не е важен външния вид, а вътрешната красота! За да оценят вътрешната ти красота първо трябва да привлечеш вниманието с външния си вид!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th May 2008, 13:39
sahara_88 sahara_88 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 45
По подразбиране

предполагам че всички които се занимават малко или мн с каквито и да е тренировки са нясно че трябва мн постоянство! неможе днес да тренираш, а утре не и да очакваш някакъв резултат!ТРЯБВА ПОСТОЯНСТВО!
съгласна съм и с swim_fan по отношение на храненето! неможе да се тъпчем със сякви "гадости"- нездравословни храни и да сме във перфектна форма!
ако сме малко повече физически активни и спазваме някакъв хранителен режим мисля че резултатите ще са на лице
__________________
Не е важен външния вид, а вътрешната красота! За да оценят вътрешната ти красота първо трябва да привлечеш вниманието с външния си вид!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th May 2008, 14:21
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

За да не отварям нова тема, ще питам тук

Ако се тренира 5 дена в седмицата разпределени ето така
1 ден долна , 2ри ден горна част, 3ти ден кардио , 4ти ден долна и 5ти ден горна - къде да сложа коремните че бях чувала във предаването Фитнес мания, не трябва всеки ден да се тренират коремните мускули

Вярно ли е ???? та си мисля 1вши и 4 ти ден да са ми коремните а 2ри и 5ти - гръбна преса
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th May 2008, 01:28
sahara_88 sahara_88 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 45
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rokoko
За да не отварям нова тема, ще питам тук

Ако се тренира 5 дена в седмицата разпределени ето така
1 ден долна , 2ри ден горна част, 3ти ден кардио , 4ти ден долна и 5ти ден горна - къде да сложа коремните че бях чувала във предаването Фитнес мания, не трябва всеки ден да се тренират коремните мускули

Вярно ли е ???? та си мисля 1вши и 4 ти ден да са ми коремните а 2ри и 5ти - гръбна преса

ами точно за тези упражнения немога да ти кажа кои кога да ги правиш!
обаче знам нещо друго, което всеки спортист би потвърдил, НЕ СЕ ТРЕНИСА ВСЕКИ ДЕН (подред) за ено и също нещо - трябва да има и някакви почивки от 1-2 дена задължително! един ден тренираш за едно, втори ден за друго, трети за трето (ако имаш повече упражнения за различни части от тялото)! един ден за една или две и т.н.
внимавай да се претовариш или пук да рацтеглеш накой мускол
__________________
Не е важен външния вид, а вътрешната красота! За да оценят вътрешната ти красота първо трябва да привлечеш вниманието с външния си вид!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th June 2008, 09:36
LoVeLy LoVeLy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 25
По подразбиране

Сутрин ходя да качвам едно от тепетата в Пловдив и докато се прибирам тичам около 5 мин и останалото вървя бързо.Вкъщи си правя упражненията за корем, дупе и крака.Относно хранителния режим се стремя да ям на всеки 3 часа на малки порции като изключвам тестени изделия и сладко и наблягам на варени яйца, плодове, зеленчуци и мляко.И се чудя дали това е дотатъчно за да постигна някакви резултати за около 1 месец като не искам mnogo да отслабвам а главно да стегна и тонизирам тялото.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th June 2008, 10:15
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Кое тепе качваш? Бунарджика ли?
Питам само от любопитство.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: тенайефикасниупражнениязакорем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:02.