IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd February 2009, 21:29
Аватара на starkillerz
starkillerz starkillerz не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 44
По подразбиране Живота ви след ринопластиката....

Здравейте на всички
Нова съм тук, няма да ви казвам колко невероятен сте направили този форум..вие си го знаете. Не мога да повярвам колко хора са се и се чувстват като мен... Без да познавам никой от вас , намирам голяма подкрепа и се чувствам по-спокойна след като изчетох повечето постове..
Моята операция е след около месец..не мога да повярвам,че ми остава толкова малко време за нещо което искам цял живот. Не ме е страх от болка, от упойка, от болницата.. протесняват ме други неща. Може би са малко странни, но най-много ме е страх от момента в който ще трябва да се погледна в огледалото за първи път. Знам,че няма да видя носа такъв какъвто е..че ще се променя всеки ден , но изпитвам ужас смао при мисълта.. влагам толкова надежда в тази операция,че незнам какво ще направя ако не с харесам..
Отплеснах се малко, но искам да ви питам и как се е променил живота ви след ринопластиката?
Как реагираха семейството и приятелите ви..колегите и познатите? Имаше ли хора, които не ви харесаха с новия нос? Моя нос е ужасен и ми е голям комплекс и си мисля,че дори и много да се харесам пак ще ми остане като комплекс дори сам като спомена,че имам операция..
незнам дали ме разбирате, много съм объркана по тази тема
Моля ви споделете какво се е променило при вас след операцията.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd February 2009, 22:51
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Aми зависи от това дали ще ти е сполучлива операцията Ако не е приготви се за голямата депресия
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th February 2009, 00:26
tediidet tediidet не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 131
По подразбиране

...или за следващата, по-успешна операция.Но обикновено при очебийно непривлекателни носове резултатите са страхотни още от първия път, дали защото има повече материал по тях, или може би наистина са си били за операция, но според моята статистика там където се говори, че малко трябва да се пипне се получават по-големите фалове, защото явно да се пипне "малко" е много по-трудно, отколкото да се отнеме повече от някой по-обемен нос.В смисъл, че по-трудно се увеличава нос, ако се налага, отколкото обратното.Мисля, че повечето хирурзи са в състояние да правят малки и чипи нослета, стига да си го пожелаваме де.
Изписах толкова не разбира се, за да те откажа, а да те накарам да се замислиш какво конкретно искаш по носа си в точки1.2.и да го обясниш на хирурга.Да не се получи разминаване в желанията и възприятията.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th February 2009, 10:08
blueeye83 blueeye83 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 142
По подразбиране

Здравейstarkillerz!Аз понеже съм прясно оперирана и мога да кажа как реагираха хората около мен.Някои мои познати не правят голяма разлика просто защото не са обръщали толкова голямо внимание на носът ми преди и не мислят,че има голяма разлика.Други,с които общувам по-често,казват че разликата е забележителна и така ме харесват много повече
Лично аз в първия момент след махане на гипса малко трудно се възприех.Носът ми сякаш беше заел формата на гипса и беше малко странно.Не мога да кажа дали се чувствам коренно различно от преди това.На моменти дори забравям,че съм с нов нос Но определено ако ти е било голям комплекс след това със сигурност се чувстваш като "нов" човек.Друго си е да си с един комплекс по-малко.
Като цяло околните не ме възприемат много по-различно,някои дори не виждат разлика,но най-важното е как се чувстваш самият ти след една такава операция.Човек трябва да прави промени с външния си вид главно заради себе си,не да си мисли как ще го възприемат другите.
Защото на мен някои ми казваха,че няма какво да си правя-а аз знаех,че не е така.Често ние се вглеждаме повече в недостатъците си,отколкото околните.На мен околните никога не са ми създавали подобен комплекс,приемали са ме такава каквато съм.
В крайна сметка е важно как самият ти се чувстваш в собствената си кожа и да подобриш самочувствието си
Успех!
Между другото има една подобна тема-"Променя ли се съдбата на човека след ринопластиката?"-ако ти е интересно,може да я разгледаш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th February 2009, 10:29
Аватара на shiatzu
shiatzu shiatzu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Варна
Мнения: 21
По подразбиране

миличка на мен днес ми е 9ти ден.Снощи гипса ми се отлепи и аз от огромно любопитство го махнах за да видя новият си нос.Като се погледнах в огледалото пях стаписана!!!Не се почуствах добре!Свикнала съм да гледам една гърбица между очите ми и едно друго грубо излъчване ,та като се видях малко зле се почуствах.Като цяло носът ми е хубав сега,струва ми се че криви малко в дясно ,но все пак е твърде рано да казвам каквото и да било за формата ,защото ми е 9ти ден.Така ,че промяната е супер голяма,приготви се да се стъписаш като се видиш с новия си нос.Така се почуствах аз ,не ангажирам никой с мнението си ,пожелавам ти да се харесаш и да плачеш от щастие като видиш новото си носленце.Успех!!!
__________________
аз шофирам ВНИМАТЕЛНО !!! А ТИ?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th February 2009, 11:59
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране .

starkillerz, първо подбери добре хирурга, не разбрахме при кого ще се оперираш. Второ, както пише по-горе трябва точно да знаеш какво искаш и най-вече да го кажеш, но в никакъв случай не "малко, правилно,хубаво носленце". Трябва да говориш съвсем конкретно, като например от тук толкова, от там повече и т.н. Това ти го казвам от личен опит. Вече съм четвърти месец в депресия, след първата си несполучлива операция, изчаквайки да мине необходимото време за втора. Аз имах глупостта да поискам малко, правилно носле, разчитайки на професионализма и усета за естетика на хирурга. Живота може да ти се промени в посока, която в никакъв случай не си очаквала, защото винаги като се подлагаме на подобно нещо, малко или много се успокочваме и си казваме, каквото и да стане ще е по-добре от сегашното положение. Това изобщо не е вярно, защото колкото и положението да не е добро преди операцията, сме свикнали цял живот да се гледаме по този начин, а представи си свалят ти гипса и ти имаш очакването да видиш нещо по-хубаво от това което си гледал толкова години и изведнъж виждаш едно непознато лице, много по-грозно от предишното. Е, това вече е най-ужасното което може да ти се случи. На мен се случи, не го пожелавам на никого!!!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th February 2009, 23:38
Аватара на shiatzu
shiatzu shiatzu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: Варна
Мнения: 21
По подразбиране

emiko мамка му адски много съжалявам за това,което ти се е случило,но със съжаление няма да се оправиш ...Кажи поне има ли надежда с 2ра ринопластика нещата да се оправят?Какво точно ти се е случило ,какво не харесваш в носа си?Много...ама супер много ми е кофти като чуя ,че някой е недоволен,защото знам какво е да чакаш да се оперираш като се надяваш,че след това живота ти ще се промени към по-добро.....а накрая оставаш с разбити надежди .

ще се радвам след време да прочета ,че си доволен/а и харесваш нослето си!Пожелавам ти го от сърце!!!
__________________
аз шофирам ВНИМАТЕЛНО !!! А ТИ?
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th February 2009, 09:09
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Надежда винаги има, както вече писах изчаквам втората си операция. Надявам се този път да се получи.
А на всички на които предстои подобна стъпка, пожелавам всичко да стане от първия път!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Животависледринопластиката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:59.