IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th November 2008, 13:29
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
.веднъж гониха някакво момче с месеци защото убил котка по ужасно мъчителен начин и накрая го прибраха за 6 месеца...
Да но това никога няма да стане тук...Защото сме дребни душици които мислят само за собствените си нужди ...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th November 2008, 14:21
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Моник, права си....много съм мислила по този въпрос. Защо хората сме такива гадове с животните...извода който си направила е много краен, но за съжаление - много верен. В повечето случаи животните са беззащитни и наивни и доверявайки ти се нямат представа дали им подаваш ръка за да ги погалиш или да ги удариш...Аз мисля че животните са много по-умни и благородни от хората и не заслужават лошо отношение....все едно да се гавриш с едно дете или сираче което е погледанло с доверие към теб и очаква да му се случи нещо добро, а да получи обратното, защото ти си компелксар който изпитва нуждата да властва и да се чувства силен. Никое животно, както е и при хората, не се ражда лошо - то става такова само под влиянието на лошо възпитание...това е моето мнение
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th November 2008, 14:33
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Изводът, до който е достигнала за мишленцата... Авторът съм аз

А от друга страна, биби, какво значи лоши? Те се хранят и са лоши? В природата с какво се хранят змиите, всички видове влечуги, лъвовете, тигрите, ХОРАТА ? Има си кръговрат и не може да бъде прекъсван. Едва ли човекът е научил змията да яде храна Това е инстинкт и той трябва да се поддържа.

Ако случайно се замислиш за всичките такива "зверски" неща, случващи се в природата, ще видиш, че няма нищо различно, разликата е, че нямаш филмче как тигър хапва зайче на 2 хапки или как разкъзват някое говедо на части. Или пък как някой на село коля прасето - ако щеш ; )

Тарантулите например пък се хранят с живи скакалци, бръмбъри... И говоря за домашно-отглежданите. И скакалецът е животинка.

Примери много, аз също съм против тва дейтствие на тоя човек, но не мога да приема казаното от теб :

Цитирай:
Никое животно, както е и при хората, не се ражда лошо - то става такова само под влиянието на лошо възпитание...
Време е да си обясниш какво значи "лошо", тъй като това не значи да се храниш!
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th November 2008, 14:52
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Изводът, до който е достигнала за мишленцата... Авторът съм аз
Не си ти...това че го каза пръв не значи че не съм се сетила преди теб.
Не съм толкова куха че да не стигна до извода сама...
Това което каза е вярно но ти повторих хиляда пъти че става въпрос за човек който ЛЪЖЕ СТОПАНИ НА КОТКИ , ЗАЙЦИ И Т.Н. ЧЕ ЩЕ СЕ ГРИЖИ ЗА ТЯХ А ПОСЛЕ ГИ ПУСКА В ТЕРАРИУМА НА СКАПАНИТЕ СИ ЗМИИ И ФИЛМИРА СМЪРТТА ИМ!
Taка че в случая теорията ти за кръговрата на живота (едно умира друго живее) не важи, въпреки че съм съгласна с нея.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15th November 2008, 14:59
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th November 2008, 15:09
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране



Искам отново да вметна че е колкото и вярно да е това че мишките са животни колкото и котките обстоятелствата в случая са различни -
ако този беше взел мишка и беше ОБЕЩАЛ на стопанина на мишката че ще я гледа и ще се ГРИЖИ за нея ситуацията би била абсолютно еднаква с тази в момента.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th November 2008, 15:11
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th November 2008, 15:13
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th November 2008, 15:15
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Monique

Грешка

:beavis_and_butthead:
Rock 'em all you little pussies
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th November 2008, 15:28
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

за кръговрата в природата съм съгласна, но все пак ние не живеем в джунглата....аз отиричам нехуманното отношение към животните които ни заобикалят - независиомо дали са домашни любимци или са безпризорни - това да го хванеш да го убиеш от бой, да му откъснеш опашката или да му извадиш окото, да го гледаш 5 години и да го изхвърлиш на улицата,защото се е разболяло или не можеш да го храниш, да си храниш змията или кучето с животинки които са живи и които не могат да избягат или да се защитят - това е нехуманно и гадно, ето това е ЛОШО....говориш ми за прородата, е да но тези животни са родени и израснали сред нея, тези животни са свикнали винаги да са нащрек а когато са в опасност имат възможност да се спасят или избягат....нещо което човека им отнема като възможност, защото животните които гледаме в къщи или тези на улицата са се родили в условия различни от тези в които се раждат дивите....
а под лоши животни имах предвид тези които са агресивни към хора и други животни, но не са родили в дивата пририда, а сред нас -хората. дано да съм била по-ясна сега макар че съм сигурна че и първия път си ме разбрал добре
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Петициясрещуизродахранещзмиитесикотетакученца
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:50.