IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #571  
Стар 19th June 2007, 09:40
Аватара на Lady1357
Lady1357 Lady1357 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Град: София
Мнения: 2 729
Изпратете съобщение чрез ICQ до Lady1357
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MiCskillZ
абе за да се изкара Здравна книжка и за да се подпечата от ХЕИ верно ли трябва да ми направят изследване което включва бъркане в дупето???? Че ще стаам барман най-вероятно и там трябва да занеса такоз животно.....
Имам позната,която я прави на момента и идва на място.Ако искаш ше ти дам координати.Без да правиш нищо.
__________________
За да почувствате цената на това,което притежавате,представете си,че сте го изгубили.
Плутарх
  #572  
Стар 19th June 2007, 09:50
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Апо, а ние в спрахкурса за DSH имахме задължителен модул да ползваме изрази, като един от тях беше Meiner Meinung nach Не, че съм го ползвала на друго място, де
  #573  
Стар 19th June 2007, 09:56
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

На курса ми за TestDAF също такива ползвахме..Аз малко се улях с тоя израз де, смених го тук там. Въпросът е да се използват такива...linkers им се вика на английски, че не се сещам на немски как да им кажа. Абе мисля, че добре стана това Motivationsschreiben.
  #574  
Стар 19th June 2007, 09:56
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sladkatony
Имам въпрос към занимаващите се с банки, кредити и лихви.
През 11.2004г изтеглих един кредит в размер на 7000лв. с лихва 11% за период на погасяване от 36мес. и месечна вноска от 215.83лв., сега през ноември ми предстои пълното му погасяване. За целия изминал период, аз ежемесечно съм внасяла по-голяма вноска (250лв.) Та питането ми е не би ли трябвало вече да съм го погасила. Питам вас, защото тези в банката си твърдят, че приключвам чак ноември, ама при това положение къде отива надвнесената от мен сума
кредит може да бъде погасен предсрочно с допълнително споразумение с банката, за което тя налага наказателни лихви. погасителната ти вноска се състои от главница и лихва. те се разпределят по различни сметки. това, което надвнасяш отива в трета сметка- т.нар. "други". тези суми са по твоята партида. различните банки имат различен подход при оформянето на сумите след приключване на изплащането на заема. съвет- говори с кредитния си инспектор за тези суми. то е лицето, което трябва да вземе решение за тях.
  #575  
Стар 19th June 2007, 10:56
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Puppito
хелп! много ми трябва песента от саундтрака на "BROKEDOWN PALACE"!!!! някакъв делирум беше, ама...
ЕТО я песничката само дето това е по-модерен вариянт от този във филма.
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
  #576  
Стар 19th June 2007, 11:06
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Yansi
Цитирай:
Първоначално написано от Puppito
хелп! много ми трябва песента от саундтрака на "BROKEDOWN PALACE"!!!! някакъв делирум беше, ама...
ЕТО я песничката само дето това е по-модерен вариянт от този във филма.
благодаря!
  #577  
Стар 19th June 2007, 11:06
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Веритка, знам, само дето малко в повече ми дойде този израз, а всъщност не съм чула да се използва чак толкова често, колкото ние го използвахме в шпрахкурса, ама щом Атлантида го е сменила на някои места мисля, че е ок
  #578  
Стар 19th June 2007, 11:42
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Като стана дума за Ich - тъкмо преди малко си мислех дали мога да изпускам I на английски, в неофициален разговор. Например I'm going to... Отсрещната страна ще ме разбере ли, ако кажа само going...? Примерно.
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
  #579  
Стар 19th June 2007, 11:44
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Конкретно в този случй не можеш да го изпуснеш
  #580  
Стар 19th June 2007, 12:13
Аватара на Atlantida
Atlantida Atlantida не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 879
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lori
Като стана дума за Ich - тъкмо преди малко си мислех дали мога да изпускам I на английски, в неофициален разговор. Например I'm going to... Отсрещната страна ще ме разбере ли, ако кажа само going...? Примерно.
Но например вместо I gotta go можеш на кажеш само Gotta Go. В чата често ми пишат вместо I am leaving само Am leaving.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякакви
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:36.