IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd July 2010, 13:07
~Iskra~ ~Iskra~ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране Стрии- новите са бели, а старите понякога почервеняват!

Извинявам се предварително, че пускам цяла нова тема. Видях че е изписано наистина много, а и аз самата съм чела доста по темата, но...
От 3 години ходя на фитнес, до сега не се мазах с кремчета против стрии...мислех, че се появяват само при напълняване Вече имах стари, които се бяха появили през пубертета (а и аз напълнявах с големи темпове тогава). Тази година се хванах малко по-сериозно и за 3-4 месеца, свалих 10 кг...само че започнаха да ми се появяват нови стрии-бели. Взех си кремче на "Дева", против стрии и се мажа, два пъти на ден, но се появяват още и още... Докато се маже обаче, забелязвам, че старите стрии(които са на поне 3-4 години), почервеняват
Сега съм си поръчала едно кремче, за което в други форуми бях чула прекрасни отзиви, за премахване и избледняване. Ще пробвам с него, но не ми се иска да излизат и нови (което се случва всеки ден) Спрях да ходя на фитнес, от 1 седмица не съм стъпвала. Имам да сваля по моя преценка, още 10 кг. Сега съм 1,70 и тежа 69 кг. Обичам да ходя на тренировки и искам да отслабна, но кажете, с какво да се мажа и как...за да не става положението още по-лошо. Имам стрии на паласките, на раменете, гърдите (които ве4е на нищо не приличат) , а сега с новите- имам и по ръцете (до лактите) , по дупето и краката....На 19 г съм и уж правех всичко, за да изглеждам по-добре, а сега направо се отчаях
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th July 2010, 22:03
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

А аз все съм си мислела, че е обратното... червените са нови, белите са стари.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th July 2010, 23:42
~Iskra~ ~Iskra~ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lovebird
А аз все съм си мислела, че е обратното... червените са нови, белите са стари.
Защото по принцип е така...През пубертета ми излязоха червени стрии, с времето станаха бели, но сега при отслабвеането ми излизат нови- бели. Най-странното е обаче, че тези от пубертета отново се зачервяват от време на време. Зачервяват се при масажите с крема против стрии, или когато ходя на тренировки и тичам продължително време...И се чудя дали кремовете които уж помагат, биха направили нещо положително в предвид тази странна ситуация
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2010, 11:11
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Червените са нови, белите са стари.

Може да ти излизат бели, защото кръвоностните съдове запустяват или са по-дълбоко разположени. Възможно е и обратното (както е именно при теб след масажи и спорт) - след като се активизира кръвообращението белите постепенно да станат червени... Може да си имала и стрии преди време, да се скрият и после пак да се появят.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th October 2010, 13:31
fitnessshop fitnessshop не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 43
По подразбиране

против стрии: B12 и фолиева киселина, стига да не са много стари
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th November 2010, 01:11
mushmoranka mushmoranka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Skyros,Greece
Мнения: 14
По подразбиране

колко стари... 2 години за какъв вид стрии минават- бебе, тийнейджър, зрял или пенсионер?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стрииновитесабелистаритепонякогапочервеняват
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:00.