IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #921  
Стар 19th March 2010, 17:26
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Здравейте,

ето ме за днес Вчера не съм писала меню, беше прекалено "грешно" да кажем, че замесих и някакво китайско пиле, в което имаше топено сирене и сметана ... спирам до тук.

10:00 - 2 чаши топла вода с лимон и мъничко мед
10:30 - кафе
15:00 - 3 яйца, червена чушка, няколко гъбки в тефлоновия + половин краставица с лимон
19:00 - салата от зеле и морков и малко извара

Утре искам да направя един плодов ден. Взех си кивита и грейпфрут. Знам, че не трябва да се смесват плодовете. Искам да ви питам това за едно хранене ли става въпрос ? Ако примерно ям киви сутринта, а на обяд грейпфрут - това също ли е грешно ?
И в пловодия ден добре ли е да се пие чай с мед (да кажем 2 за деня) ?
Отговори с цитат
  #922  
Стар 19th March 2010, 18:12
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Jaynee, за плодовете - да, става въпрос за 1 хранене. Ако си свободна през деня можеш да си направиш схема, например: 8.00 чай с мед, 10.00 плод/ове - стига да са от 1 вид количеството е неограничено, въпроки че на мен например ми става тежко от 2 ябълки, 12.00 чай с мед, 14.00 плод/ове и така до 20.00ч например
Отговори с цитат
  #923  
Стар 19th March 2010, 18:23
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

rocksteady, благодаря Аз така го бях замислила, нали е почивен ден, ще имам свободата да си ям, когато искам
Отговори с цитат
  #924  
Стар 19th March 2010, 20:16
Аватара на CrazyMuffin-
CrazyMuffin- CrazyMuffin- не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 57
По подразбиране

Здравейте, момичета.. днес имам няколко прегрешения - 1 резенче от тъпия сладкиш (свършииии! ) и парче пица.. малко беше, ама все пак. Но не се притеснявам - да ви кажа днес излязохме с момчето, което харесвам и толкова много през целия си живот не съм бягала. Разхождахме се 2 часа, като през повечето време бягахме.. След това тъкмо се прибирам, капнала от умора, и бест френдката ме вика да излезем да се разходим.. Айде и с нея час и половина разходки.. Забравих да спомена, че още преди да изляза с момчето пак бях излязла. Абе голямо разкарване днес Така че имах нужда от пицата

Закуска (6:30)
- кис. мляко, половин ябълка, овесени ядки, ленено семе
Междинно (10:30)
- ябълка
Обяд (14:00)
- 1 яйце и 1 филия р. хляб
Междинно (към 15:00)
- малко парче пица
Вечеря (20:00)
- кофичка кисело мляко


Забравих да спомена - висока съм около 1,63-4 (ще ви кажа утре, като се измеря). И 55 кг.. Да, килограмите не са много, но имам паласки и коремче.. А преди като си бях влязла във форма бях ок. 51-2, но с хубав, стегнат корем и никакви паласки.. Нвм - пак ще си стана така.. Това момче ме попита дали ще отида през Август на лагер (той ще е там) + това и една приятелка, която е слабичка ще е там.. Това ми е мнооооооого голям стимул
Отговори с цитат
  #925  
Стар 19th March 2010, 23:53
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Здравейте... Отдавна ви чета, но чак днес се престраших да се регистрирам и да пиша, защото май наистина ще имам нужда от помощ (а вие знаете страшно много) На 15 съм (след месец ставам на 16) и винаги съм била нормална с лееека тенденция към леко пълничка. Преди 2-3 години започнах сериозно да работя за тялото си, като септември 2009 беше моментът, в който ми лепнаха диагноза анорексия (бях стигнала 45 кг при ръст 165, но костите ми далеч не са от най-фините, та сега като си гледам снимките, приличам на скелет) - не стига, че се виждах дебела, ами и организмът ми започна на изхвърля всяка приета храна. След около месец по болници и куп "приятни" изненади (аменорея, сколиоза, сериозен косопад и т.н.) започнах да се храня по-нормално, но както може би знаете, доста трудно е за човек, който доскоро е приемал бебешки количества храна, да се храни що-годе нормално... Та аз преяждах, в началото не качвах, после съвсем бавно започнай да трупам. През декември бях 50 кг и според всички изглеждах страхотно. Но дойдоха празниците и качих доста. Проблемът при мен е, че нямам мярка - или изобщо не ям, или ям мнооого :/ В момента съм 52 кг, но изобщо не се харесвам, имам нужда да сваля поне 3-4, но което е по-важно: да намеря баланса, който все ми бяга. От време на време имам страшни дни (майка ми им вика кризи), в които съм способна да изям хладилника - като тази вечер. Няма да изброявам всичко, което изядох, но си мисля, че поне един килограм вече е отгоре, усещам го... Наистина дълъг стана този пост, та мисълта ми беше, че много искам да се присъединя към вас, да ми помагате за храненето и hopefully отново да си върна старото тяло (но не от най-слабия период!) От утре започвам да пускам менюта и ще се опитам да няма повече "кризи" (много го искам :/).
Отговори с цитат
  #926  
Стар 20th March 2010, 00:20
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

elanor моето мнение е, че последното нещо което трябва да правиш в твоето състояние е диета за отслабване !!!
Ти си малка още, а виж какво си си причинила с тези диети.
След като на 45 кг са ти сложили диагноза анорексия, мога да си представя колко си била слабичка. Сега казваш, че си 52 и искаш да свалиш .... Не е добра идея.
При положение, че имаш тези кризи границата много лесно се размива и като нищо пак да попаднеш в същото положение. Щом на 50 кг си изглеждала добре, замисли се ... колко могат да променят тялото ти 2 кг ????

Много е важно да запазиш баланса сега, когато си на такава проблемна възраст - от нарушаването на този баланс може да се повлияе (както вече си забелязала) здравето ти, коса, кожа, цикъл, кръвно налягане ... каквото се сетиш.
Единственият съвет, който мога да ти дам е - пресметни според физическата си активност и килограми колко калории са ти нужни на ден(има такива сайтове). Не приемай по-малко калории от тези, които тялото ти изисква. Нямаш нужда.
Избирай храната внимателно, заменяй бързите въглхидрати с бавни, комбинирай правилно веществата. Избери си някакъв спорт - какъвто и да е, аеробика, фитнес, танци ако щеш.

Най-важното - мисли за здравето си. Ако спазваш някои основни правила за здравословно хранене и спорт няма да усетиш как ще ти е по-стегнато тялото и ще се харесваш, както и ще се чувстваш по-добре.
Отговори с цитат
  #927  
Стар 20th March 2010, 09:04
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

elanor, мила дано се оправиш напълно и скоро започнеш отново да се радваш на живота без излишни притеснения

Аз напоследък съм толкова отчаяна... нищо не става от мен. Само се тъпча с ужасна храна. За това не си пиша менютата. А с такова желание и мерак започнах житния режим и страшно много исках да продължа да се храня правилно. Едва навих нашите вкъщи винаги да има хубави продукти. Плодове, зеленчуци и т.н. Ужасно разочарована съм от себе си. В момента просто няма нито 1 причина, която да ме спира да ям здравословно, и все пак не го правя. Не знам какво да правя
Отговори с цитат
  #928  
Стар 20th March 2010, 09:50
Аватара на siseto90
siseto90 siseto90 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: Горна Оряховица/Варна
Мнения: 123
По подразбиране

elanor, според мен целта ти в момента трябва да е да задържиш 52 кг и да си нормализираш храненето. Аз съм 163 см и също като теб не съм с особено фина структура и на 52 кг изглеждам прилично Поствай менюта тук, вероятно ще ти помогне, първо другите момичета ще ти дават съвети и, второ, като знаеш, че накрая се отчиташ пред някого, сякаш внимаваш повече
rocksteady, продължавай да опитваш. Имам моменти, в които и аз се чувствам ужасно. Известно време съм на диета, а после един ден само се тъпча с бял хляб и сладко... В момента се опитвам да разредя поне тези моменти, не знам дали изобщо някога ще успея да си наложа да ям винаги нормално и само колкото да се заситя, а не да преям. Много е трудно да намериш баланса.
Отговори с цитат
  #929  
Стар 20th March 2010, 20:17
elanor elanor не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 104
По подразбиране

Аз със спорт се занимавам от доста време редовно: през зимата ходя на фитнес, лятото тичам, карам колело/ролери, играя тенис, плувам... А колкото до храната: спазвам си някои основни правила (без бял хляб, даже от около месец никакъв хляб не съм яла; без шоколад - макар че си позволявам по малко често; без пици, баници; пържени неща...), а и когато прекалявам, го правя със сирене, кашкавал, ябълки, кисело мляко (всичко това вечер и то в големи количества), но все пак... :/
Днес например карах 2 часа колело, ходих адски много, а менюто ми е:
7:30 ч: 200 мл прясно мляко (пълномаслено, обожавам го) с една лъжичка мед и нескафе
13:30 ч: 2 купички варен боб (мама го прави божествено), 2 парчета сирене (около 40 г) и един малък домат
15:30 ч: около 100 г шоколадов сладолед (от машина, много хубав, а и беше малко след колелото)
16 ч: 250 мл прясно мляко с лъжичка мед и канела
20 ч: 150 г бяла речна риба (много суха) с половин краставица, един домат и 2 варени яйца (майка ги беше сварила уж за зелена салата, но ни домързя да си направим xD)
Знам, че сладоледът си е прегрешение, млякото също, но се стремя да не лишавам тялото си от нищо, а то мнооого искаше сладолед
Отговори с цитат
  #930  
Стар 20th March 2010, 20:22
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

И аз тези дни си хапвам сладичко,има и такива моменти няма как Онзи ден например изядох 3 шоколадови бонбона(57 % какао) и 3 бисквити и мед Хапвам и ядки почти всеки ден-бадеми и орехи Но просто вечер гледам да не ям след 19 часа И пия чай и вода-минимум 4 чаши на ден, по-често пия по 6 чаши на ден,но целта ми е да свикна по 8 чаши (2 литра).
Напоследък не си поствам менютата,но ето примерно ще постна вчерашното и днешното: Вчера към 10 часа ябълка,към 11 май беше 3-те бонбона с тия бисквити,10-ина бадема и няколко ореха. След това се разхождах около час-час и половина,не ми се ядеше след това въглехидратно ядене и ядох чак вечерта към 18:30 задушени зеленчуци-1 морков,1 праз лук,1 малка глава лук,1 червена чушка,1 домат и 4-5 малки печурки. Към 19:00 часа 3-4 ореха.
Днес-Към 10:20 1 ябълка,14:45-пилешко филе с ориз и гъби,17:00-сладолед ммм 125 грама-1 топка шоколад и 1 топка кафе Много вкусееенн и сега не съм изобщо гладна и си пия чайче и така.
Беше дълъг и тежък ден-фитнес,много дълга разходка и шопинг терапия. Купих си дънки и учудващо за мен са 25 номер..а мислех.че ще нося 27,но ми бяха твърде широки и така.
Няма смисъл от постването на моите менюта,но като пиша поне да съм малко съпричастна :P
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:58.